Parādu Snowball pret parāda Stacking – Kuras Parādu izmaksa metode ir labāka?

Home » Budgeting » Parādu Snowball pret parāda Stacking – Kuras Parādu izmaksa metode ir labāka?

Parādu Snowball pret parāda Stacking - Kuras Parādu izmaksa metode ir labāka?

Ir divas tautas metodes, ka cilvēki izmanto, lai nomaksātu parādus. Tradicionālā metode tiek saukta par “parādu kraušanas”, bet otrs tiek saukts par “parādu sniega pikas”, un iesaka populārs finanšu eksperts Dave Ramsey.

Pieņemsim apskatīt Pro un con ir katra, lai jūs varētu saprast, kāda pieeja veikt, lai nomaksājot savu parādu.

Parādu ieklāšana

“Parāds kraušanas” metodi (citādi zināma kā parādu lavīnu metodi), iesaka veikt sarakstu ar visiem saviem parādiem, sakārtotas pēc procentu likmes , no augstākās līdz zemākajai.

Piemēram, jūs varētu parādā:

  • Mastercard – $ 2500 – 19 procenti – Augstākā Procentu likme
  • Visa – $ 7500 – 13 procenti – otro augstāko procentu likme
  • Auto Loan – $ 4000 – 8 procenti – trešā augstākā procentu likme
  • Student Loan – $ 1,900 – 5 procenti – Zemākā procentu likme

“Parāds kraušanas” metodi iesaka, ka jūs veicat minimālo maksājumu par visiem jūsu aizdevumu. Tad jums vajadzētu mest visu savu papildu naudu, lai maksājot pie jūsu MasterCard, kas ir augstākais procentu likmi, par 19 procentiem.

Kad esat noslaucīja savu 19 procentiem MasterCard parādu, risināt Visa līdzsvaru, kas ir otrais augstākais procentu likmi, par 13 procentiem.

Tā ņemšu jūs ilgu laiku atmaksāt Visa, jo tas ir augstākais bilanci, pie 7500 $. Stick ar to. Ikreiz, kad esat pabeidzis, jūs varat sākt maksāt parādus ar zemākām procentu likmēm.

Pros: Šī metode ietaupa jums visvairāk naudas procentu maksājumiem.

Cons: Tas var aizņemt ilgu laiku, lai iegūtu augstas bilance parāda šķērsot off savu sarakstu.

Jūs varat justies neapmierināti pēc ieguldīt tik daudz laika un enerģijas, lai samaksājot aizdevumu bez sajūta garīgo “uzvaru” šķērsošanas tā off savu sarakstu.

Parādu Snowball

Saskaņā ar sniega pikas metodi, jums vajadzētu mest visu rezerves santīmu virzienā nomaksājot kredītu ar zemāko līdzsvaru, neatkarīgi no procentu likmi.

Ja izmantojāt sniega bumbas metodi, jūs varētu veikt atkārtotu pasūtījumu minēto sarakstu šādi:

  • Student Loan – $ 1,900 – 5 procenti – Zemākā bilance
  • Mastercard – $ 2500 – 19 procenti – Otrā Zemākā Balance
  • Auto Loan – $ 4000 – 8 procenti – Trešās Zemākā Balance
  • Visa – $ 7500 – 13 procenti – Augstākā bilance

Jūs vēlaties veikt minimālo maksājumu par visiem jūsu aizdevumu. Tad jūs mest katru papildu penss uz parāda ar mazāko bilanci, neskatoties uz to, ka – šajā konkrētajā gadījumā – tā ir arī zemāko procentu likmi.

Ideja šo metodi ir tāda, ka nomaksājot kredītu ar mazāko atlikumu dos jums psiholoģisko sajūtu “uzvaru”, kad jūs šķērsot šo aizdevumu off savu sarakstu. Šī garīgā “uzvarēt” būs motivēt jums, lai turpinātu taupīt naudu un atmaksāt savus parādus.

Pros: Šī metode dod jums vairāk tūlītēju sajūtu uzvaru.

Cons: Tas maksā vairāk. Jūs maksāsiet vairāk interesēs, salīdzinot ar parādu kraušanas metodi.

Kura metode Jums vajadzētu izmantot?

Es gribētu teikt, ka personas finansējums ir … labi … personiski.

Nenomaksā parādus, ir, piemēram, diētas maz. Protams, tur ir vairāk “ideālu” ēšanas plānu, kas tur, bet būsim reāli: lielākā daļa cilvēku nav gatavojas pieturēties pie perfektu diētu. “Labākais” uzturs ir viens, ka jūs stick ar.

Nenomaksā parādus ir līdzīga. Esi godīgs par padarot budžetu, kas atbilst jūsu personību un uztur jūs motivēts. Jūs maksā visvairāk procentu, ja jums nav stick ar savu parādu izmaksa plānu.

Tas ir labi, lai eksperimentētu, too. Ja parāds kraušanas metode izklausās pievilcīgākas, lai jūs tieši tagad, un jūs mēģināt to ārā uz pāris mēnešiem, un uzskatu, ka tas nedarbojas, nav iemesla jūs nevarat pārslēgties uz parāda sniega bumbas metodi.

Ņemot plāns ir laba ideja, bet tas nenozīmē, ka jums ir nepieciešams, lai noturētu sevi ar to 100% no laika, 365 dienas gadā. Lietas mainās, dzīve met līkņu bumbas pie jums, un jums ir nepieciešams, lai pielāgotos. Tas dažreiz nozīmē mainīt savu finanšu stratēģiju. Tātad nav beat sevi augšu, ja pirmais metode mēģināt nedarbojas. Turiet pie tā, kamēr jūs atradīsiet kaut ko, kas dara.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.