Právně obsluhoval Ceny akcií a jak s nimi pracovat

Home » Investing » Právně obsluhoval Ceny akcií a jak s nimi pracovat

Institucionální investoři mohou pohybovat ceny akcií ke svému prospěchu

Právně obsluhoval Ceny akcií a jak s nimi pracovat

Manipulaci cen akcií je ve skutečnosti poměrně jednoduché, a to dělá častěji, než si možná myslíte. Dosažení tohoto cíle dokonale právní cestou není obtížnější.

Problémem pro jednotlivé akciové investory je, že nemají snadný přístup k těmto technikám, a proto často skončí na straně poražených těchto režimů. To je jedna z těch situací, kdy se trochu znalostí může jít velmi dlouhou cestu.

Základní proces

Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout stejného výsledku a ten je velmi jednoduchý, ale funguje to a je to relativně jednoduché dosáhnout. Tady je to, co se děje.

Řekněme, že velké institucionální investor v zajišťovacích fondů, investičních fondů a pojišťoven vynuluje na burze, která je vlastníkem, a to začne prodávat. Vzhledem k tomu, investor vypíše akcie na trh, bude cena přirozeně začnou střemhlav padat. Ostatní investoři možná panice, takže teď začnou vykládat zásoby stejně. V důsledku toho se cena nadále klesá.

Na nějakém místě, institucionální investor rozhodne, že je čas skočit zpět a začíná agresivní nákupní program. Brzy další investoři si všimnout, že cena je opět růst, a oni také začnou kupovat. To také tlačí cenu výš.

Tento cyklus může začít znovu, když cena je dostatečně vysoká, a to často dělá.

Co se tu stalo?

To, co se stalo, je, že institucionální investor, díky své kupní síle, má schopnost řídit ceny dolů a pak koupit zpět do skladu za nízkou cenu.

To jezdí takovou cenu jako ostatní zapojit do rally a to potopí mohutný zisk jako výsledek. Tento jev se nazývá prak efekt a to bylo dobře popsáno v hojně citovaného článku  Jason Schwarze zpět v roce 2009. Měl na mysli konkrétně na Apple skladu.

Je to legální? Ano. Můžete se svézt na vlně, taky?

Možná, ale co je důležitější, můžete poučit z něj.

Co je v něm pro individuální investor?

Tentýž scénář se děje s dalšími zásobami stejně, a je tu ponaučení pro individuální investory. Poučení pro průměrného investora je nikdy spoléhat na krátkodobé zisky na burze, protože ty by mohly vypařovat velmi rychle na to, co se zdá být žádný zjevný důvod. Můžete se spolehnout na existencí Důvodem, nicméně. Ty prostě nemusí vědět, co je v té době.

Pokud máte dobrý zisk na skladě, možná budete chtít zvážit některé ze stolu tím, že prodává část svých podniků. Tímto způsobem, pokud populace se používá v systému manipulačního nebo něco jiného se stane, že způsobí, že ceny klesat, jste zachytil část svých zisků a vyhnout někteří ztrácí.

Poznámka: Vždy konzultovat s finančním odborníkem pro nejvíce informací up-to-date a trendy. Tento článek není investiční poradenství a není zamýšlen jako investiční poradenství. 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.