Prečo by ste nemali čo-znamenie pre niekoho iného

Home » Credit and Debt » Prečo by ste nemali čo-znamenie pre niekoho iného

Prečo by ste nemali čo-znamenie pre niekoho iného

Získanie schválené pre kreditné karty a úvery môže byť ťažké pre človeka, ktorý sa mal v minulosti problémy s kreditnou alebo dokonca niekoho, kto nemá žiadny úver vôbec. Podniky sú ochotní schvaľovať tieto typy žiadateľov, ak mal niekto cosign pre nich. Ak sa vám hovor od priateľa alebo príbuzného cosign na ne dávať pozor. Môžete si myslieť, že ste jednoducho obetovať svoje meno, aby im pomohla získať schválený pre pôžičky alebo kreditnej karty či bytu.

Avšak, ste uvedenie viac na linke, než len váš podpis. Vaše finančné budúcnosť by mohol byť ohrozený, ak sa rozhodnete cosign pre niekoho iného.

Potrebujú podpísaný, pretože nemôžu byť sama.

Existuje dôvod, prečo váš milenec nemôže schválenie úveru na jeho vlastné – z dôvodu ich úverová história (alebo jeho nedostatok), alebo z príjmov naznačuje, že nie sú dostatočne zodpovední s úver kvalifikovať sám. Veritelia a veritelia urobiť celkom dobrú prácu pri predvídaní nebezpečenstva žiadateľa o splácaní. V prípade, že veriteľ vyžaduje podpísaný, neverí váš milenec môže alebo zaplatí včas. Nezabudnite, že ich záver vychádza výhradne z faktov a údajov o svojich blízkych míňanie, nie o pocitoch alebo posúdenie charakteru.

Neexistuje žiadny skutočný prínos pre vás.

Keď sa cosign o úver, druhý dlžník skutočne dostane výhodu úveru. Tie riadiť auto, žije v dome, alebo pomocou kreditnej karty.

Tie by mohli získať podporu na vašej kreditnej skóre – za predpokladu, že všetky platby sú vykonávané na čas – ale to nestojí za to riziko. A ak môžete kvalifikovať ako podpísaný, vaše kreditné skóre zrejme nebude potrebovať veľkú pomoc.

Platby na účet cosigned bude mať vplyv na vás.

Keď sa cosign, že ste rovnako ako zodpovedné za dlh, ako keby to bola tvoja sami, len vy nedostanú hmatateľné výhody, čo dlh sa používa pre.

Ak váš milenec je neskoro na platby, je to ako by ste boli neskoro. Neskoré platba budú oznámené na vašej kreditnej správy, ako všetky ostatné účty. To bude mať vplyv na vašej kreditnej skóre a vaša schopnosť získať schválený pre svoje vlastné účty.

Horšie je, že to môže trvať mesiace, než veriteľ vás upozorní, že platby sú delikventné, čo je príliš neskoro na to, aby ste zasiahnuť a zachrániť svoje kreditné histórii.

Vaša úroveň zadlženia stúpa taky.

Dlh vám cosigned zvýši svoj pomer dlhu k príjmom, ktoré ovplyvňujú vašu schopnosť získať schválený pre svoje vlastné kreditné karty a úvery. Keď veritelia a veritelia zaoberať akúkoľvek aplikáciu, možno budete o kreditnú kartu alebo pôžičku, budú za to, že cosigned úver rovnako ako všetky ostatné dlhy. V prípade, že dlh je váš pomer dlhu k príjmom príliš vysoká, môže byť vaša žiadosti o úver zamietnutá.

Si na háku na platby, ak druhý dlžník omeškania alebo súbory bankrot.

By cosigning, že ste prijal zodpovednosť za platby, ak váš milenec nezaplatí včas. Ak sa platby stanú delikvent, bude veriteľ alebo jeho treťou stranou kolektora príde po vás. Môžete byť žalovaný pre dlhy a mať rozsudok vynesený proti vám (a úsudok je jedným z najhorších údaje pre vašej kreditnej správy).

Ak váš milenec dostane dlh vypúšťané v konkurze, budú ubziknúť za to. Tie, na druhú stranu, bude výhradne zodpovedný za splácanie dlhu alebo nútená zahrnúť do svojho vlastného úpadku.

Tento vzťah by mohol trpieť.

Nie je to len váš kredit, ktorý by mohol skončiť poškodený v prípade, že cosigned dohoda padá. Premýšľať o tom, čo sa stane, aby váš vzťah, ak dôjde k najhoršiemu a druhý dlžník zmešká platby a ničia váš kredit. Alebo ešte horšie, čo sa stane, keď váš vzťah rozpadne skôr, než je úver splatený? Musíte sa opatrne, keď ste miešanie financie a vzťahy.

Opúšťaní cosigned úver nie je tak jednoduché, ako dostať na to.

Nemôžeš dostať von z cosigned pôžičky jednoducho preto, že ľutovať. Akonáhle je zákazka zadaná, typicky jediný spôsob, ako dostať svoje meno z účtu je určený pre inú osobu, aby si nový účet vo svojom vlastnom mene.

To znamená, že budete musieť zlepšiť svoje kreditné dosť kvalifikovať sa na vlastnú päsť. Je to možné, ale jednoducho nie je tak jednoduché, ako to znie. Ak sa rozhodnete cosign s niekým, ísť do toho s vedomím, že je možné, že vaše meno bude pripojená k úveru, kým je to vyplatilo.

Váš milenec asi nežiada o podpise s úmyslom chýbajúcich platieb a bolí vašej kreditnej; oni nemusí ani uvedomiť, ako cosigning vás ovplyvní. Ak sa rozhodnete cosign, mali by ste si uvedomiť riziko, že ste príjem a čo sa môže stať, keď sa obetovať svoj podpis.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.