Prečo Menšiny platiť viac za poistenie auta?

Home » Insurance » Prečo Menšiny platiť viac za poistenie auta?

 Prečo Menšiny platiť viac za poistenie auta?

Rasizmu a rasovej diskriminácie existujú už stáročia. V desaťročiach od hnutia za občianske práva začali veci definitívne dostali lepšiu menšinovými skupinami a farebné ľudí v mnohých ohľadoch. Ale stále existuje diskriminácia, a to aj v miestach, by ste nikdy očakávať. Dokonca v roku 2018, Black Američania zaplatí oveľa viac než bieli Američania na niečo, čo vyžaduje zákon v takmer každej krajiny: autopoistenia.

Je to smutné, ale je to pravda. V posledných rokoch sa v USA susedstve sa stali rasovo segregované . Africkí Američania, ktorí žijú v prevažne čiernej susedstve platí cenu ako výsledok, doslova: A A priekopnícke štúdie o spotrebiteľskej federácie Ameriky vykonala v roku 2015 zistil, že dobrí vodiči, ktorí žijú v afroamerických štvrtiach sú spoplatnené oveľa viac, než vodičov, ktorí žijú v bielom komunity-oveľa viac. Vodiči, ktorí žijú v týchto komunitách sú v priemere citovaných poistného, ktoré sú o 70 percent drahšie ako poistného pre vodičov, ktorí žijú v bielych komunít, v priemere $ 438 dolárov ročne viac.

Je to preto, že afroameričtí Communities sú nebezpečnejšie?

Na rozdiel od všeobecného (a rasistické?) Viere, Rasový makeup štvrti sama o sebe nemá vôbec určiť, koľko zločin existuje v susedstve. Áno, nižšie susedstve príjmy sú často väčšia pravdepodobnosť, že ďalšie trestnej činnosti.

Ale keď sa ovládať na príjme a hustota obyvateľstva, biele a čierne susedstve majú v podstate rovnaké mieru kriminality . Vyššie uvedená štúdia zistila, že aj keď je zodpovedná za hustotou obyvateľstva a príjmov, vodiči, ktorí žijú v čiernych štvrtiach sú spoplatnené oveľa viac.

Je to preto, že africkí Američania sú často horšie ako bieli?

Je pravda, že miera chudoby medzi Američanmi Afričana je viac než dvojnásobok miera chudoby na Bielej Američanov .

Ale to nevysvetľuje výsledky vôbec, najmä preto, že bohatšie Afroameričania budú pravdepodobne platiť aj viac z ceny za bývanie v čiernych štvrtiach než chudobnejšie Afroameričanov: Správa zistila, že s vyššími strednými príjmami černosi, ktorí žijú v čiernych štvrtiach zaplatené plná 194 percent viac za poistenie auta v priemere než vyššími strednými príjmami fyzických osôb žijúcich v bielom štvrtiach-rozdiel vo výške $ 1.396!

To je hrozné! Čo poisťovní povedať presadzujú?

Skrátka a dobre, poisťovníctva nikdy pripustil, že čierni Američania platiť viac za poistenie vozidla. V skutočnosti, oni sú často vyložene defenzívne … a urážlivé. V roku 2014, Národná asociácia vzájomných poisťovní poslal list, v ktorom Spolková poisťovňa, ktoré naznačil čierni Američania môžu dovoliť platiť viac za poistenie auta, pretože … čakať na to … že míňať peniaze na ich domáce zvieratá, hračky, alkohol, tabak , a záznamovým zariadením, ako normálny ľudia, často:

“… Dáta ukazujú, že domácnosti v dvoch najnižších kvintilů strávil skoro rovnako na alkohol a tabakové výrobky v kombinácii ako na automobilový poistenie, a že strávil viac na obrazovú a zvukovú (A / V), zariadení a služieb, než na automobilové poistenie. ..we by sa domnievajú, že percento príjmov domácností vynakladajú menšiny spotrebiteľov o automobilovom poistenia sa zdá byť rozumné vzhľadom k percentom z príjmov vynaložené na nepodstatných vecí, “napísal poisťovacia skupina.

Zahrnuté do neesenciálne zozname sú domáce zvieratá a hračky.

Inými slovami, poisťovne Zdá sa, že je to v poriadku, nabíjanie čierni Američania viac za poistenie vozidla pre nič iné, než na to, že čierni Američania míňať peniaze na iné veci dôvodu.

V reakcii na uvedené štúdie, J. Robert Hunter, v riaditeľ organizácie poistenia povedal :

“Cenové rozdiely pre štátnu nariadené minimálne auto poistenie uvedené na vodiča v prvom rade afroamerických komunít je ťažké pochopiť, poistnej matematiky a vyzerať veľa podobne ako nespravodlivej diskriminácie.”

To znie naozaj zlé, ale to je len jedna štúdia. Tam je iný doklad o tomto probléme?

Je smutné, že áno. Analýzy vyšlo v roku 2017 podľa Consumer Reports a ProPublica zistil, že v Kalifornii, Illinois, Missouri a Texas, poistné sú stále vyššie v menšinových štvrtiach všeobecne, nielen africké tie americkej.

Rachel Goodman, palicu právnik v rasovú spravodlivosť programe American Civil Liberties Union, pokiaľ o ostrý pripomenutie, že tieto zistenia sa zmestili väčší, systémový problém v našej krajine: “Tieto výsledky zapadajú do vzoru, ktorý vidíme až príliš často rasové rozdiely údajne vyplývajú z rozdielov v nebezpečenstve, ale toto odôvodnenie sa rozpadne, keď sme prejsť do dát, “povedala.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.