Proč byste neměli co-znamení pro někoho jiného

Home » Credit and Debt » Proč byste neměli co-znamení pro někoho jiného

Proč byste neměli co-znamení pro někoho jiného

Získání schválené pro kreditní karty a úvěry může být těžké pro člověka, který se měl v minulosti problémy s kreditní nebo dokonce někoho, kdo nemá žádný úvěr vůbec. Podniky jsou ochotni schvalovat tyto typy žadatelů, pokud měl někdo cosign pro ně. Pokud se vám hovor od přítele nebo příbuzného cosign na ně dávat pozor. Můžete si myslet, že jste prostě obětovat své jméno, aby jim pomohla získat schválen pro půjčky nebo kreditní karty či bytu.

Nicméně, jste uvedení více na lince, než jen váš podpis. Vaše finanční budoucnost by mohl být ohrožen, pokud se rozhodnete cosign pro někoho jiného.

Potřebují spolupodepsaný, protože nemohou být sama.

Existuje důvod, proč váš milenec nemůže schválení úvěru na jeho vlastní – z důvodu jejich úvěrová historie (nebo jeho nedostatek), nebo z příjmů naznačuje, že nejsou dostatečně zodpovědní s úvěr kvalifikovat sám. Věřitelé a věřitelé udělat docela dobrou práci při předvídání nebezpečí žadatele o splácení. V případě, že věřitel vyžaduje spolupodepsaný, nevěří váš milenec může nebo zaplatí včas. Nezapomeňte, že jejich závěr vychází výhradně z faktů a údajů o své blízké utrácení, ne o pocitech nebo posouzení charakteru.

Neexistuje žádný skutečný přínos pro vás.

Když se cosign o úvěr, druhý dlužník skutečně dostane výhodu úvěru. Ty řídit auto, žije v domě, nebo pomocí kreditní karty.

Ty by mohly získat podporu na vaší kreditní skóre – za předpokladu, že všechny platby jsou prováděny na čas – ale to nestojí za to riziko. A pokud můžete kvalifikovat jako spolupodepsaný, vaše kreditní skóre zřejmě nebude potřebovat velkou pomoc.

Platby na účet cosigned bude mít vliv na vás.

Když se cosign, že jste stejně jako odpovědné za dluh, jako kdyby to byla tvoje sami, jen vy nedostanou hmatatelné výhody, co dluh se používá pro.

Pokud váš milenec je pozdě na platby, je to jako byste byli pozdě. Pozdní platba budou oznámeny na vaší kreditní zprávy, jako všechny ostatní účty. To bude mít vliv na vaší kreditní skóre a vaše schopnost získat schválen pro své vlastní účty.

Horší je, že to může trvat měsíce, než věřitel vás upozorní, že platby jsou delikventní, což je příliš pozdě na to, abyste zasáhnout a zachránit své kreditní historii.

Vaše úroveň zadlužení stoupá taky.

Dluh vám cosigned zvýší svůj poměr dluhu k příjmům, které ovlivňují vaši schopnost získat schválen pro své vlastní kreditní karty a úvěry. Když věřitelé a věřitelé zabývat jakoukoli aplikaci, možná budete o kreditní kartu nebo půjčku, budou za to, že cosigned úvěr stejně jako všechny ostatní dluhy. V případě, že dluh je váš poměr dluhu k příjmům příliš vysoká, může být vaše žádosti o úvěr zamítnuta.

Jsi na háku na platby, pokud druhý dlužník prodlení nebo soubory bankrot.

By cosigning, že jste přijal odpovědnost za platby, pokud váš milenec nezaplatí včas. Pokud se platby stanou delikvent, bude věřitel nebo jeho třetí stranou kolektoru přijde po vás. Můžete být žalován pro dluhy a mít rozsudek vynesený proti vám (a úsudek je jedním z nejhorších údaje pro vaší kreditní zprávy).

Pokud váš milenec dostane dluh vypouštěné v konkurzu, budou pláchnout za to. Ty, na druhou stranu, bude výhradně zodpovědný za splácení dluhu nebo nucena zahrnout do svého vlastního úpadku.

Tento vztah by mohl trpět.

Není to jen váš kredit, který by mohl skončit poškozený v případě, že cosigned dohoda padá. Přemýšlet o tom, co se stane, aby váš vztah, pokud dojde k nejhoršímu a druhý dlužník zmešká platby a ničí váš kredit. Nebo ještě hůře, co se stane, když váš vztah rozpadne dříve, než je úvěr splacen? Musíte se opatrně, když jste mísení finance a vztahy.

Opouštění cosigned úvěr není tak jednoduché, jak dostat na to.

Nemůžeš dostat ven z cosigned půjčky jednoduše proto, že litovat. Jakmile je zakázka zadána, typicky jediný způsob, jak dostat své jméno z účtu je určen pro jinou osobu, aby si nový účet ve svém vlastním jménem.

To znamená, že budete muset zlepšit své kreditní dost kvalifikovat se na vlastní pěst. Je to možné, ale prostě není tak jednoduché, jak to zní. Pokud se rozhodnete cosign s někým, jít do toho s vědomím, že je možné, že vaše jméno bude připojena k úvěru, dokud je to vyplatilo.

Váš milenec asi nežádá o podpisu s úmyslem chybějících plateb a bolí vaší kreditní; oni nemusí ani uvědomit, jak cosigning vás ovlivní. Pokud se rozhodnete cosign, měli byste si uvědomit riziko, že jste příjem a co se může stát, když se obětovat svůj podpis.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.