Sen Borç Conquer Yardımcı Olabilir Zeki Stratejileri

Home » Budgeting » Sen Borç Conquer Yardımcı Olabilir Zeki Stratejileri

Bu hızlı ipuçlarıyla borç o gruba altından çık

Sen Borç Conquer Yardımcı Olabilir Zeki Stratejileri

Birden borçlarını ödemek için çalışıyorsunuz?

Belki öğrenci kredileri, kredi kartı borcu ve bir araç kredisi var. Belki bir arkadaş veya aile üyesi borcum. Belki bir bankadan kişisel kredi var.

Ne olursa olsun taşıdığın borcun türü, muhtemelen birden borçlarını nasıl başa anlamaya çalışıyoruz.

Eğer borcunu ödemek için en iyi yolu öncelikle en yüksek faiz oranı ile bir saldırarak olduğu izlenimi altında olabilir.

Örneğin, dört borcu var Diyelim:

  • Kredi kartı,% 10 faiz oranı, $ 24.000 bakiyesi
  • Öğrenci kredi,% 7 faiz oranı, 6000 $ bakiyesi
  • Araba kredisi,% 3 faiz oranı, 12.000 $ bakiye
  • Annenden Kredi,% 0 faiz oranı, 10.000 $ bakiye

borçlarının bu listeye baktığımızda, ilk% 10 faiz kredi ödemek gerektiğini tahmin edebiliriz. Bu doğru, en mali mantıklı?

Şart değil.

Eğer borcunu yaklaşabilir üç yol aslında vardır. Bunların hiçbiri “doğru” veya “yanlış” – Eğer sizin için uygun olanı seçmek gerekir.

Borcunu ödeme için üç Yaklaşımlar

Yaklaşım # 1: küçükten en büyüğe doğru, denge dayalı borçlarını öde. Yukarıdaki örnekte, (en küçük denge ile) öğrenci kredisi ödenmiş kapalı alır öncelikle size sizi motive eder zaferin psikolojik heyecanını, veren.

Yaklaşım # 2: En-duygusal-tahriş edici dayalı borçlarını öde. Yukarıdaki örnekte, belki annenden ödünç paranın kendini suçlu ve depresif hissettiriyor.

Bu faizsiz olsa bile sen ödemek gereken ilk olabilir.

Yaklaşım # 3: düşük-ilginin en yüksek ilgisinden borçlarını öde.

hayır “en iyi” yaklaşımı var. Sizin için çalışan bir tane seç.

Benim tek tavsiyem zaten bu taktik birini denedim ve size seçtiğiniz borç stratejisi ile pek ilerleme yok fark ettiğimiz takdirde, farklı bir almak olmasıdır.

Arkadaşlarımdan biri, örneğin, onun borçlarını herhangi çok ilerleme yapmadığını faiz oranları üzerinde ve birkaç yıldır dayalı borcunu ödemek için çalışıyor yıl geçirdi. o stratejilerini değiştirdi ve en küçük denge ile borç öncelik başladı dakika, hayatı değişti.

onun listedeiki yaptığı borçlarının birini yazıyor her zaman, o küçük heyecan, biraz psikolojik zafer hissetti. Bu ona devam etmek motivasyon verdi.

yıl geçirdikten mücadele eden ve onun borcun tüm ödeyemeyince sonra teşekkür tamamen stratejisini değiştiriyor için o ilk geri ödemelerinde hangi borç öncelik oluyor geldiğinde, tamamen borç içermeyen bir yıl içerisinde olmayı başardı.

Ama yine, bu yaklaşım onun için çalıştı. Olabilir veya sizin için çalışmayabilir.

Eğer borç bakmak ve birincil hedef haline gidiyor bir karar vermek gerekir. Elbette tüm borçları, minimum ödeme yapın ve sonra o BİR borç hedefe her boş kuruş atmak.

“Ben herhangi Yedek Dimes Yok!”

Eğer daha-daha-az ödemek için yeterli para ile gelip mücadele musunuz? Bunlar aşağıdaki ipuçları yardımcı olabilir.

İlk olarak, bütçeniz de sert bir görünüm alır. senin ihtiyari harcamaların büyük çoğunluğunu kesin.

Senin kabloyu iptal restoranlarda yeme durdurmak ve bir kiracı iseniz daha küçük bir ev veya daire küçültmeyi.

Eğer bir ev sahibi değilseniz veya kolayca yeni bir eve hareket edemez ise, oda arkadaşı veya ev arkadaşı almak.

tasarruf mağaza giysiler giyin. Eski bir kullanılan araba ile arabanızı değiştirin – ve yürümek, bisiklete binmek, ve mümkün toplu taşıma almak – lise öğrencisi artırabilecek bir türü.

Böyle akşamları ve hafta sonları online para kazanma gibi yan acele çeşit, bulun ve vergi sonra bu ek gelir her kuruş kaydedin.

Sonra kazanç ve tasarruf ikisisinde bu ek tüm parayı alır ve hedeflediğiniz bir borç at. Sonunda tamamen uzak dilimleri kadar, o denge düşüş ve gerileme izlemeye başlayacağız.

Yine sizin borçlarını ödemek olmaz mı?

Eğer borçlarınızı ödemek için denedim ve yardıma ihtiyacınız varsa, burada BBB’den A + puan alan üç organizasyonlardır.

Bu üç ikisi (değil kar amacı gütmeyen) hayır kuruluşlarıdır.

InCharge 501 (c) sivil toplum kuruluşudur ve A + Better Business Bureau puana sahip. Onlar bir aylık ödeme halinde kredi faturaları pekiştirmek yardımcı olabilir. Bunlar, daha hızlı borcunu ödemek için faiz oranlarını düşürmek, tahsili taleplerini durdurmak ve gerçekçi bir bütçe ve mali planın nasıl oluşturulacağı planlamalarına yardımcı olabilir. InCharge sitesine göre, “Borç Yönetimi Programı tamamlamak müşteriler 3-5 yıl içinde borcunu ödemek.” Onlar ücretsiz danışmanlık, bütçe danışmanlık ve finansal eğitim hizmetleri sağlamaktadır.

Pioneer Kredi Danışmanlık ayrıca 501 (c) kar amacı gütmeyen bir organizasyondur A + Better Business Bureau borç danışmanlık firmasıdır. Bunlar özellikle öğrenci kredi borç danışmanlık sunuyoruz ve onlar Onlar da hayatın mali zorluklar tamamı için mali destek ve öneri sunar Güvenilir Yardım hatları adlandırılan ücretsiz mobil uygulama için bir sağlayıcı olarak gerçekleşecek.

Clearone Avantajı borç konsolidasyonu için iyi bir seçimdir başka A + Better Business Bureau firmasıdır. Bunlar herhangi bir yukarı-ön ücreti almıyoruz, ama sen borç bitti ve onların programı ile yapılan kez ödemek zorunda kalacak. Clearone Avantajı kar amacı gütmeyen bir organizasyon olmadığını unutmayın.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.