Sprievodca Najbežnejším finančné otázky rozvodu

Home » Finance » Sprievodca Najbežnejším finančné otázky rozvodu

Pozrite sa na rozdelení majetku, dlhu, dôchodkové fondy a dane v rozvode

Sprievodca Najbežnejším finančné otázky rozvodu

Rozvod je stresujúce emočne, psychicky, fyzicky, a áno, finančne. Počas rozvodu, vy a váš manžel je nútený robiť a prijímať rozhodnutia, ktoré majú zásadný vplyv na aktuálne a budúce finančnú situáciu a bezpečnosť. Nechoďte do nich nevzdelaný a sám. Zatiaľ čo mnoho ľudí si poradiť sa rodinného práva advokát vo svojej rozvodové konanie, príliš málo sa zapojili odbornosť finančný plánovač a / alebo CPA.

Pochopiť niektoré základy, tu je návod na niektoré z najväčších finančných starostí o rozvod.

Delenie nehnuteľnosť v rozvode

Vaše manželstvo sa chýli ku koncu. Kto dostane starožitné zrkadlo vaša matka-in-law ti dal posledný Vianoce? Kto dostane zásoby v GE? A čo ten nábytok? Vaše auto? Ako sa vám divvy up nahromadené veci rokov manželstva? Potápanie nehnuteľnosť môže byť rovnako rozhodnuté podľa štátneho zákona alebo súdneho poriadku, ako to je kompromis a dohoda medzi vami a vaším partnerom. V súčasnej dobe je celkom deväť štátov v Spojených štátoch (a síce, AZ, CA, ID, LA, NIE, NM, TX, WA, a WI), ktoré sú spoločné vlastníctvo stavy. Tieto štáty majú zákony, ktoré si myslia, že všetok majetok nadobudnutý počas manželstva niektorého z manželov sú považované za spoločné manželské aktíva.

Spoločné manželské majetku sa všeobecne delia rovným dielom medzi manželmi v rozvode. Okrem unikátnych zákonov komunita vlastníctva štátov, existuje niekoľko ďalších trás prijaté k rozdeleniu spoločného majetku manželov.

Prekvapivo veľa ľudí príde na pomerne zmiernu dohodou o rozdelení majetku, ale v prípade nezhody o jednej alebo viacerých položiek, existuje celý rad poctivých metód pre rozhodovanie o tom, kto dostane čo.

Jedným z najčastejších je vymieňanie, keď jeden z manželov má určité položky výmenou za druhým. Napríklad žena môže vziať auto a nábytok výmenou za manžela dostať na loď. Ďalšia metóda používaná v rozdelení majetku je predať manželský majetok a rozdeliť výnos rovnomerne. Často môžu byť taktiež použité časy, mediátorov alebo rozhodcu.

Uistite sa, že sa zoznámili s právnymi predpismi, ktorými sa riadi rozdelenie majetku vo vašom stave. Môžete nájsť informácie o svojom stave v DivorceNet.com . Podrobné rady, ako ušetriť peniaze v právnych poplatkov delením majetku sami, pozri FAQ rozvode stredo- týkajúce finančné otázky rozvodu , ktorý zahŕňa, okrem iného vynikajúce pojednanie o najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s rodinného domu v rozvode ,

Deliaca Dlhy rozvodom

Často ešte ťažšie ako delenie majetku v rozvode je rozhodovanie o tom, kto bude zodpovedný za dlhy pár vznikli počas ich manželstva. Aby bolo možné urobiť, je potrebné vedieť, koľko dlhujete. Dokonca aj keď veríte svojho manžela úplne, urob si láskavosť a objednajte si spoločnú kreditnej správy z každej z troch úverovej spravodajské agentúry. Ľudia boli známi bežať až dlh bez vedomia svojho manžela, najmä keď uvažujete opustenie manželstva.

S výhľadom na tento krok môže stať roky v splácaní dlhov.

Ďalej prejsť úverové správy, a určiť, ktoré dlh je zdieľaný a ktorý je iba meno vášho manžela. V tomto bode je dôležité zastaviť dlh z pestovania niektorý väčšie, keď ste v procese rozvádza. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je zrušiť väčšinu svojich kreditných kariet, takže snáď jedno použitie pre prípad núdze.

Akonáhle určíte svoje dlhy a prijať opatrenia, aby zabezpečili, že nezvyšujú, je čas sa rozhodnúť, kto bude zodpovedný za to, čo dlh. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, vrátane:

  • Ak je to možné, splatiť dlhy teraz. Ak máte úspory alebo majetok, môžete predať, to je najčistejšie metóda. Nemusíte mať strach, že váš manžel opustí vás zodpovedný za jeho / jej časť dlhu, a môžete začať nový život bez dlhov.
  • Súhlasíte s tým, aby prevzali zodpovednosť za dlhy výmenou za prijímanie ďalších aktív z rozdelenia svojho majetku.
  • Súhlasíte s tým, aby váš partner prevziať zodpovednosť za dlhy výmenou za prijímanie ďalších aktív z rozdelenia majetku.
  • Dohodnúť na zdieľanie zodpovednosti za dlhy rovnako. Aj keď na prvý pohľad táto voľba sa objaví najviac “fair”, to nechať obaja najzraniteľnejšie. Legálne, ste stále zodpovedný, ak vaša ex-manžel neplatí up, aj keď on / ona podpíše zmluvu prevziať zodpovednosť za dlh.

Daňové otázky rozvodu

Ľudia niekedy uviaznu v najvýraznejšie a hovoril o otázkach rozvodu, ako je rozdelenie majetku a dlhov, ktorý bude mať starostlivosť o deti, atď Výsledkom je, že mnohí si nemyslím, že prostredníctvom daňových dopadov ich rozvodu , omyl, ktorý môže stáť tisíce dolárov alebo viac. To je miesto, kde certifikovaný verejný účtovník (CPA) je veľmi užitočná ako súčasť svojho rozvodu tímu. Daňové otázky, ktoré môžu vzniknúť z rozvodu môžu zahŕňať:

  • Kto získa daňovú výnimku pre rodinných príslušníkov?
  • Kto bude môcť požiadať Vedúci Postavenie v domácnosti?
  • Ktoré advokát poplatky sú daňovo uznateľné?
  • Ako si môžete byť istí, “údržbu” platby budú daňovo uznateľné?
  • Ako sa môžete vyhnúť chybu, ktoré majú podporu dieťaťa bude neprípustné?

Pre kompletnú pojednanie o týchto témach, prečítajte si  10 Rozvod tipy dane a rozvodu a daňových otázkach . Samozrejme, že sú zmeny daňových zákonov a vašej jedinečnej situácii môže vyžadovať osobitnú pozornosť, uistite sa, že tiež poradiť sa s daňovým profesionálne.

Retirement Plan Problémy v rozvode

Ak je váš manžel má úspory na penziu, ste pravdepodobne nárok zo zákona, na polovicu. Tieto peniaze môžu byť použité pre vlastné odchod do dôchodku alebo na zálohu na dom, náklady na premiestnenie alebo iných bežných výdavkov. Aby sa zabránilo 10% pokutu predčasného výberu, dodržujte IRS predpisy, na ktoré sa vzťahuje Rozvod a penzijné aktíva: získanie peňazí, bez toho aby sa 10% IRS dane trest . Primárne problém s rozdelením majetku odchodu do dôchodku je, že aj keď aktíva môžu, ale nemusia byť dostačujúce pre vaše spoločné potreby odchodu do dôchodku je viac ako pravdepodobné, že vaše individuálne potreby dôchodcov bude oveľa väčší. Ako výsledok, a to nielen potrebné vziať do úvahy, ako bude tento majetok rozdelený, ale ako sa bude aj naďalej prispievať k nim s cieľom zabezpečiť svoju finančnú budúcnosť v dôchodku (aj ako blízkej budúcnosti môže byť v otázke, rovnako).

vzdelávať sami

Rozvod môže priniesť to najhoršie v niektorých ľudí, a je potrebné si uvedomiť, že aj tie poctivé ľudí sa môže pokúsiť podviesť, pokiaľ ide o vysporiadanie sa finančne rozvodu. Manželia sa môžu pod-report z príjmu, požiadajte zamestnávateľa odložiť veľký bonus, alebo plat zvýšiť, okrem iného nepoctivé správanie. Najzraniteľnejšie sú tie, ktorých manžel vlastné úzko-držal podnikania. Najlepšia obrana, keď čelí finančnej obavy z rozvodu je poznanie. To je obzvlášť dôležité pre oba manželia sami vzdelávať o ich spoločných finančných prostriedkov tak, že nič zostáva tajomstvom, ktoré majú byť prehliadaná. V prípade rozvodu, nevedomosť nie je blaženosť.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.