Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Home » Budgeting » Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Wydostać się spod tego stosu długu z tych szybkich porad

Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Czy starasz się spłacić wiele długów?

Może masz kredytów studenckich, zadłużenia karty kredytowej, a kredyt samochodowy. Może jesteś winien pieniądze do znajomego lub członka rodziny. Może masz prywatnego kredytu z banku.

Niezależnie od rodzaju długu nosisz, jesteś prawdopodobnie próbuje dowiedzieć się, jak obsługiwać wiele długów.

Można mieć wrażenie, że najlepszym sposobem, aby spłacić dług atakując jednego z najwyższym pierwszej stopy procentowej.

Na przykład, powiedzmy, że masz cztery długów:

  • Karta kredytowa, oprocentowanie 10%, $ 24.000 bilans
  • kredyt studencki, 7% stopy procentowej, $ 6000 bilans
  • kredyt samochodowy, 3% stopy procentowej, $ +12.000 bilans
  • Pożyczka od matki, 0% stopy procentowej, $ +10.000 bilans

Patrząc na tej liście wierzytelności, można założyć, należy najpierw spłacić 10% kredytu procentowej. Że największy sens finansowy, prawda?

Niekoniecznie.

Są właściwie trzy sposoby, że można zbliżyć swój dług. Żaden z nich to „prawo” lub „źle” – trzeba wybrać taki, który pracuje dla Ciebie.

Trzy podejścia na spłatę zadłużenia

Podejście nr 1: Okaż długów na podstawie bilansu, od najmniejszego do największego. W powyższym przykładzie, kredyt studencki (o najmniejszej wadze) zostanie spłacony po pierwsze, co daje psychologiczny dreszcz zwycięstwa, który utrzymuje motywację.

Podejście nr 2: Zapłać swoje długi w oparciu o najbardziej emocjonalnie drażniące. W powyższym przykładzie, chyba że pieniądze pożyczone od mamy sprawia, że czujesz się winny i przygnębiony.

To może być pierwszy należy spłacić, mimo że jest nieoprocentowana.

Podejście nr 3: Okaż długów od najwyższej do najniższej interesem interesie.

Nie ma „najlepszy” podejście. Wybrać ten, który pracuje dla Ciebie.

Moja jedyna rada jest taka, że ​​jeśli już próbował jedną z tych taktyk i okaże się, że nie jesteś czyni znaczne postępy ze strategią zadłużenia, które zostały wybrane, podjąć inną.

Jeden z moich przyjaciół, na przykład, przez lata próbując spłacić swój dług w oparciu o stopy procentowe i przez kilka lat nie mają większego postępu w żadnej z jego długów. W chwili, że on przesunięty strategii i priorytetów długu rozpoczął z najmniejszą równowagi, jego życie zmieniło się.

Za każdym razem pisze jeden z jego długami poza jego liście, czuł mały dreszczyk emocji, trochę zwycięstwo psychologiczne. To dało mu motywację, by iść naprzód.

Po spędzeniu lat zmaga się i stanie spłacić wszystkie swoje długi, mógł stać się całkowicie wolne od długu w ciągu jednego roku, dzięki całkowicie przesuwając swoją strategię, jeśli chodzi o dług, który spłaca on priorytet pierwszy.

Ale znowu, to podejście pracował dla niego. To może lub nie może pracować dla Ciebie.

Trzeba spojrzeć na swoje długi i zdecydować, który z nich ma zamiar stać się podstawowym celem. Dokonaj minimalne płatności na wszystkich swoich długów, oczywiście, a następnie wrzucić każdą wolną bilon w tym celu samego długu.

„Nie mam żadnych Spare Dziesięciocentówek!”

Czy stara się wymyślić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić więcej niż the-minimum? Te Poniższe wskazówki mogą pomóc.

Po pierwsze, podjąć twarde spojrzenie na budżet. Wyciąć większość swoich wydatków uznaniowych.

Anuluj kabel, przestać jeść w restauracjach, a zmniejszać się do mniejszego domu lub mieszkaniu, jeśli jesteś lokator.

Jeśli jesteś właścicielem domu lub nie można łatwo przenieść do nowego domu, wziąć w współlokatora lub housemate.

Nosić Thrift sklep ubrania. Zamień swój samochód ze starszym używanego samochodu – typ, że wysoki uczeń może napęd – i chodzić, jeździć na rowerze, a także podejmować transportu publicznego w miarę możliwości.

Znajdź jakiś rodzaj bocznej zgiełku, takich jak zarabianie pieniędzy w internecie w godzinach wieczornych oraz w weekendy i zapisać każdy grosz z tego dodatkowego dochodu po opodatkowaniu.

Następnie wszystkie te dodatkowe pieniądze, że jesteś zarówno zarobki i oszczędności, i rzucić go na jednej wierzytelności, które zostały ukierunkowane. Będziesz rozpocząć oglądanie tego spadek bilansu i spadek, aż w końcu, że plastry z dala całkowicie.

Nadal nie może spłacić swoje długi?

Jeśli wypróbowałeś spłacić swoje długi i trzeba pomóc, oto trzy organizacje A + oceny z Better Business Bureau.

Dwa z tych trzech są charytatywne (not-for-profit) organizacje.

InCharge jest 501 (c) organizacji non-profit i ma rating A + Better Business Bureau. Mogą one pomóc w konsolidacji rachunków kredytowych do jednej miesięcznej raty. Mogą one pomóc zaplanować sposób spłacić swój dług szybciej obniżyć stopy procentowe, stop połączeń kolekcji i zbudować realistyczny budżet i plan finansowy. Według strony internetowej InCharge „klienci, którzy ukończyli program zarządzania długiem spłacić swój dług w ciągu 3-5 lat.” Są one bezpłatne konsultacje, poradnictwo budżet i usług edukacyjnych finansowych.

Pioneer Doradztwo kredytowe jest A + Better Business Bureau firma doradztwa zadłużenia, które jest również organizacja 501 (c) non-profit. Oni specjalnie zaoferować kredyt studencki poradnictwo zadłużenia i będą one również zdarzyć się być dostawcą dla bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie Trusted Infolinie, który oferuje wsparcie finansowe i doradztwo dla wszystkich kłopotów finansowych życia.

ClearOne Advantage to kolejna firma A + Better Business Bureau, że jest to dobry wybór dla konsolidacji zadłużenia. Nie pobieramy żadnych opłat up-front, ale trzeba będzie zapłacić, gdy jesteś z długu i zrobione z ich programem. Zauważ, że ClearOne Advantage nie jest organizacją non-profit.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.