Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Home » Budgeting » Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Wydostać się spod tego stosu długu z tych szybkich porad

Sprytne strategie, które mogą pomóc Conquer dług

Czy starasz się spłacić wiele długów?

Może masz kredytów studenckich, zadłużenia karty kredytowej, a kredyt samochodowy. Może jesteś winien pieniądze do znajomego lub członka rodziny. Może masz prywatnego kredytu z banku.

Niezależnie od rodzaju długu nosisz, jesteś prawdopodobnie próbuje dowiedzieć się, jak obsługiwać wiele długów.

Można mieć wrażenie, że najlepszym sposobem, aby spłacić dług atakując jednego z najwyższym pierwszej stopy procentowej.

Na przykład, powiedzmy, że masz cztery długów:

  • Karta kredytowa, oprocentowanie 10%, $ 24.000 bilans
  • kredyt studencki, 7% stopy procentowej, $ 6000 bilans
  • kredyt samochodowy, 3% stopy procentowej, $ +12.000 bilans
  • Pożyczka od matki, 0% stopy procentowej, $ +10.000 bilans

Patrząc na tej liście wierzytelności, można założyć, należy najpierw spłacić 10% kredytu procentowej. Że największy sens finansowy, prawda?

Niekoniecznie.

Są właściwie trzy sposoby, że można zbliżyć swój dług. Żaden z nich to „prawo” lub „źle” – trzeba wybrać taki, który pracuje dla Ciebie.

Trzy podejścia na spłatę zadłużenia

Podejście nr 1: Okaż długów na podstawie bilansu, od najmniejszego do największego. W powyższym przykładzie, kredyt studencki (o najmniejszej wadze) zostanie spłacony po pierwsze, co daje psychologiczny dreszcz zwycięstwa, który utrzymuje motywację.

Podejście nr 2: Zapłać swoje długi w oparciu o najbardziej emocjonalnie drażniące. W powyższym przykładzie, chyba że pieniądze pożyczone od mamy sprawia, że czujesz się winny i przygnębiony.

To może być pierwszy należy spłacić, mimo że jest nieoprocentowana.

Podejście nr 3: Okaż długów od najwyższej do najniższej interesem interesie.

Nie ma „najlepszy” podejście. Wybrać ten, który pracuje dla Ciebie.

Moja jedyna rada jest taka, że ​​jeśli już próbował jedną z tych taktyk i okaże się, że nie jesteś czyni znaczne postępy ze strategią zadłużenia, które zostały wybrane, podjąć inną.

Jeden z moich przyjaciół, na przykład, przez lata próbując spłacić swój dług w oparciu o stopy procentowe i przez kilka lat nie mają większego postępu w żadnej z jego długów. W chwili, że on przesunięty strategii i priorytetów długu rozpoczął z najmniejszą równowagi, jego życie zmieniło się.

Za każdym razem pisze jeden z jego długami poza jego liście, czuł mały dreszczyk emocji, trochę zwycięstwo psychologiczne. To dało mu motywację, by iść naprzód.

Po spędzeniu lat zmaga się i stanie spłacić wszystkie swoje długi, mógł stać się całkowicie wolne od długu w ciągu jednego roku, dzięki całkowicie przesuwając swoją strategię, jeśli chodzi o dług, który spłaca on priorytet pierwszy.

Ale znowu, to podejście pracował dla niego. To może lub nie może pracować dla Ciebie.

Trzeba spojrzeć na swoje długi i zdecydować, który z nich ma zamiar stać się podstawowym celem. Dokonaj minimalne płatności na wszystkich swoich długów, oczywiście, a następnie wrzucić każdą wolną bilon w tym celu samego długu.

„Nie mam żadnych Spare Dziesięciocentówek!”

Czy stara się wymyślić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić więcej niż the-minimum? Te Poniższe wskazówki mogą pomóc.

Po pierwsze, podjąć twarde spojrzenie na budżet. Wyciąć większość swoich wydatków uznaniowych.

Anuluj kabel, przestać jeść w restauracjach, a zmniejszać się do mniejszego domu lub mieszkaniu, jeśli jesteś lokator.

Jeśli jesteś właścicielem domu lub nie można łatwo przenieść do nowego domu, wziąć w współlokatora lub housemate.

Nosić Thrift sklep ubrania. Zamień swój samochód ze starszym używanego samochodu – typ, że wysoki uczeń może napęd – i chodzić, jeździć na rowerze, a także podejmować transportu publicznego w miarę możliwości.

Znajdź jakiś rodzaj bocznej zgiełku, takich jak zarabianie pieniędzy w internecie w godzinach wieczornych oraz w weekendy i zapisać każdy grosz z tego dodatkowego dochodu po opodatkowaniu.

Następnie wszystkie te dodatkowe pieniądze, że jesteś zarówno zarobki i oszczędności, i rzucić go na jednej wierzytelności, które zostały ukierunkowane. Będziesz rozpocząć oglądanie tego spadek bilansu i spadek, aż w końcu, że plastry z dala całkowicie.

Nadal nie może spłacić swoje długi?

Jeśli wypróbowałeś spłacić swoje długi i trzeba pomóc, oto trzy organizacje A + oceny z Better Business Bureau.

Dwa z tych trzech są charytatywne (not-for-profit) organizacje.

InCharge jest 501 (c) organizacji non-profit i ma rating A + Better Business Bureau. Mogą one pomóc w konsolidacji rachunków kredytowych do jednej miesięcznej raty. Mogą one pomóc zaplanować sposób spłacić swój dług szybciej obniżyć stopy procentowe, stop połączeń kolekcji i zbudować realistyczny budżet i plan finansowy. Według strony internetowej InCharge „klienci, którzy ukończyli program zarządzania długiem spłacić swój dług w ciągu 3-5 lat.” Są one bezpłatne konsultacje, poradnictwo budżet i usług edukacyjnych finansowych.

Pioneer Doradztwo kredytowe jest A + Better Business Bureau firma doradztwa zadłużenia, które jest również organizacja 501 (c) non-profit. Oni specjalnie zaoferować kredyt studencki poradnictwo zadłużenia i będą one również zdarzyć się być dostawcą dla bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie Trusted Infolinie, który oferuje wsparcie finansowe i doradztwo dla wszystkich kłopotów finansowych życia.

ClearOne Advantage to kolejna firma A + Better Business Bureau, że jest to dobry wybór dla konsolidacji zadłużenia. Nie pobieramy żadnych opłat up-front, ale trzeba będzie zapłacić, gdy jesteś z długu i zrobione z ich programem. Zauważ, że ClearOne Advantage nie jest organizacją non-profit.