Sú ženy lepšie ako muži investori?

Home » Finance » Sú ženy lepšie ako muži investori?

Odpoveď? Pohlavie nezáleží. Je to všetko o získanie základov Právo

Sú ženy lepšie ako muži investori?

Je to prastarý finančné “bitka o pohlaví” otázku. Kto sú lepší investors- muži alebo ženy? Niet pochýb o tom mnohí z nás bantered túto otázku asi s priateľmi a kolegami, a možno je to dokonca vyvolal búrlivú debatu alebo dva vo svojom vlastnom dome.

Tam boli značný počet článkov a štúdií publikovaných že ponoriť sa hlboko do tejto témy pri hľadaní odpovede. Tu je to, čo je najzaujímavejšie.

 Rad správ, nám hovoria, že muži sú prevažne v sedadle vodiča, pokiaľ ide o rozhodovanie o investíciách do ich domácnosti. Napríklad,  CNN Money článok s názvom Bohatí ľudia stále kontrolovať investičné domácnosť rozhodnutie cituje prieskum uskutočnený v USA Trust Bank of America súkromného rozdelenie bohatstva. Prieskum niektorých 650 dospelých s 3.000.000 $ alebo viac investovatelných majetku ukázala, že “Takmer tri štvrtiny bohatých mužov hovoria, že majú lepšiu odbornú prípravu, aby sa rozhodovanie o investíciách, než svojho manžela. Že v porovnaní s iba 18% bohatých žien, ktorí veria, že by mohol robiť lepšiu prácu. “

Ale tu je druhá strana. Aj keď je možné, že ľudia sa domnievajú, že sú lepší kvalifikáciu pre investičné rozhodovanie, drvivá väčšina výskumu publikoval nám hovorí, že ženy sú v skutočnosti lepšie investori. Jedna takáto štúdia bol spomenie v článku USA Today, Ženy sú väčšinou lepšie investori ako muži .

 LPL Financial vykonala celoštátnej prieskum, ktorý ukázal, že ženy majú tendenciu lepšie investorov, pretože výskum investície do hĺbky, než rozhodovanie portfólio a sú viac trpezliví, zatiaľ čo muži sú náchylnejší k trhovej podnety. V rovnakom článku, Nelli Oster, riaditeľ a investičný stratég Blackrock, hovorí, že “ženy majú sklon zamerať sa na dlhodobejšie, nepeňažných cieľov.

  Namiesto jednoduchého prehliadanie peniaze ako prostriedok ku kúpe niečoho, považujú peniaze reprezentovať nezávislosť a bezpečnosť. “Oster tiež konštatuje, že ženy sú viac pravdepodobné, požiadať o smere na investície, zatiaľ čo muži sú častejšie rozhodovať sami o sebe, bez hľadajú odbornú radu alebo vedenie.

Osobne som videl veľa, čo štúdie naznačujú, hrajú v reálnom svete. Ženy sú vo všeobecnosti hľadajú dlhodobej bezpečnosti a chcú chrániť to, čo majú. Sú o niečo viac vedomí svoje pocity a obavy o tom, čo sa deje na trhu, ktorá im dáva pauzu pred tým, než sa objaví vyrážka alebo rýchle rozhodnutie, ktoré by mohli prísť draho v určitom okamihu po ceste. Muži, na druhej strane, sú z veľkej časti zamerané na zvýšenie výnosov. Zo svojej podstaty, muži sú väčšie riziko odberateľmi, čo nie je zlá vec, ale môže to spôsobiť značnú bolesť na druhú stranu.

Avšak s tým, že ak ste sa opýtať ma bodový prázdny, kto je lepší investor je, moja odpoveď je, že záleží na “trhu”, a to je niečo, čo investori sami nemôžu kontrolovať. V dlhodobom horizonte, kto vyhrá nemá nič spoločné s pohlavím. Investor, ktorý vyhrá je ten, kto môže byť vedomí a ovládať svoje emócie.

  Skutočnosťou je, že investovanie je jednoduchá, je to jednoducho nie je ľahké. Skutočný kľúč k úspechu nie je o hľadaní správneho akcie alebo biť v lotérii. Ide o to dostať sa základy hneď od začiatku.

Štyri Základy investovania 

Váha bude vždy váš priateľ.   Je dôležité rozdeliť svoj majetok v kombinácii investičných vedierka. Tieto lopaty predstavujú hotovosť, výnosy (dlhopisov), rast (stavy), a alternatívy (investície, ktoré nie sú úhľadne zapadajú do akcií alebo dlhopisov vedra) ako MLP zásoby, zásoby Energy Royalty dôvera, investície do zlata v súvislosti s a prednostných akcií.

Cieliť Aktuálne cieľov.   Jediná vec, ktorá skutočne záleží na plánovanie investícií je vaše vlastné osobné ciele a ciele. Napríklad, ak budete potrebovať 3000 $ za mesiac po odchode do dôchodku v hornej časti sociálneho zabezpečenia, potom vedzte, že budete potrebovať takmer $ 750,000 v úsporách pohodlne stačiť.

Udržať nízke náklady.   ETFs sú teraz nižšiu cenu možnosť vlastniť kôš v rozmedzí od 30 do 3000 akcií. Stanovenie ceny zvyčajne v jednej štvrtine percenta ročne oproti plnej percenta ročne (plus) pre aktívne riadených podielových fondov bude mať veľký rozdiel v čase.

Trpezlivosť.  Len veľmi málo ľudí niekedy zbohatnúť cez noc. Najbohatší ľudia dostali bohaté pomaly, metodicky a tvrdou prácou. To je vzorec, ktorý stále funguje dodnes.

záver

Táto diskusia bude zlosť na mnoho rokov dopredu. Na konci dňa, pohlavie nie je naozaj niečo zmeniť. Najlepšie investori budú tí, ktorí získať základy dole od samého začiatku.

Zverejňovanie: Táto informácia je poskytovaná ako zdroj len na informačné účely. To je predkladaný bez zohľadnenia investičných cieľov, toleranciu rizík alebo finančnou situáciou akéhokoľvek konkrétneho investora a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Minulá výkonnosť nie je indikátorom budúcich výsledkov. Investícia zahŕňa riziko, vrátane prípadnej straty istiny. Tieto informácie nie sú určené na, a nemala by vytvárať primárny základ pre akékoľvek investičné rozhodnutie, ktoré môžete urobiť. Pred vykonaním akejkoľvek / Daňové / nehnuteľnosti / úvahy alebo rozhodnutia investičnej finančné plánovanie sa vždy poraďte s vlastnou právne, daňové alebo investičný poradca.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.