Ułamkowy Inwestowanie: Pierwsze kroki na rynku bez większych pieniędzy

Home » Investing » Ułamkowy Inwestowanie: Pierwsze kroki na rynku bez większych pieniędzy

 Ułamkowy Inwestowanie: Pierwsze kroki na rynku bez większych pieniędzy

Wiesz chcesz rozpocząć inwestowanie, a może masz oko na niektórych specyficznych zasobów, które naszym zdaniem są obiecujące. Ale jeśli spojrzeć na niektóre z cen akcji tam, nagle nie wydaje się wykonalne. Wiele firm giełdowych mają ceny akcji na północ od 100 $, a niektóre, jak Amazon i Alfabetycznie Inc. (spółki dominującej Google), ponad 1000 $. Jak się ma do inwestowania, jeśli nie można sobie pozwolić na zakup nawet jednego udziału?

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba kupować całego udziału w danej chwili. Strategia nazywa inwestowanie ułamkową umożliwia zakup części udziału. Oto jak to działa.

Jaki jest ułamkową akcji?

Jak zapewne wnioskować, udział ułamkowa jest ułamek pełnej akcję. W zależności od firmy, inwestowania lub brokera używasz, to można kupić część udziału. Tak więc, jeśli akcja kosztuje 100 $, a masz tylko $ 25 do inwestowania, może być w stanie przez jedną czwartą udziału. Nadal się inwestować w spółki, ale nie trzeba czekać aż zapisaniu się na tyle, aby kupić cały zapas.

akcje ułamkowe wynikają także z rozłamów i fuzji i przejęć giełdowych. Jednakże, chyba że już właścicielem akcji w spółce, które oferuj rozłam, albo że jest zaangażowany w innej transakcji, te metody pozyskiwania ułamkowych akcji prawdopodobnie nie ma zastosowania.

Jednym z najprostszych sposobów na nabycie akcji ułamkowych jest poprzez plany reinwestycji dywidendy.

W przypadku otrzymania dywidendy na magazynie, funduszu lub ETF, niektórzy pośrednicy i firmy mają automatyczne plany, które reinwestować te dywidendy kupić więcej akcji. W wielu przypadkach można otrzymać $ 15 w dywidend. Reinwestycje dywidenda będzie automatycznie kupić udziały częściowe, na podstawie bieżącej ceny akcji.

Korzyści z inwestowania ułamkowe

Kiedy inwestować za pomocą akcji ułamkowych, można korzystać z elastyczności i efektywności. Można zacząć zarabiać powraca na swoje pieniądze wcześniej. W zależności od brokera, którego używasz, a spółkami masz dostęp do, jest to nawet możliwe, aby rozpocząć inwestowanie z zaledwie 5 $, jeśli zatrudniają ułamkowej strategię inwestowania. Jak wiadomo, im wcześniej zaczniesz inwestować (i wykorzystując mieszania powrotów), tym lepiej jesteś w dłuższej perspektywie.

Plus, z inwestowaniem frakcyjnej, masz szansę, aby inwestować w spółki, które może nie być w stanie pozwolić. Wielu z nas nie może po prostu kupić udział najwyższą cenę akcji. Ułamkowy inwestowanie daje możliwość posiadania kawałek takich firm-i korzystają w niewielkim stopniu od ich powodzenia wam.

Wykorzystanie planów reinwestycji dywidendy może być szczególnie skuteczny sposób zbudować swój portfel inwestycji frakcyjnej. Dywidenda jest to część zysku spółki. Aby otrzymać wypłatę w oparciu o liczbę akcji jesteś właścicielem. Jeśli pozwalają na automatyczną reinwestycji, można kupić więcej akcji z każdej wypłaty dywidendy. I, jak można kupić więcej akcji ułamkowych z dywidendy, można zwiększyć wielkość swojej następnej wypłaty.

Jest to samonapędzający cykl, który korzysta wam trochę w czasie.

Jak kupić ułamkowych części akcji

Wielu brokerów zniżki online, które oferują automatyczne plany inwestycyjne pozwalają także do udziału w inwestowaniu frakcyjnej. Jeśli zgadzasz się zainwestować określoną ilość pieniędzy każdego miesiąca, broker automatycznie kupować jak najwięcej (w oparciu o cenę) do wyboru indywidualnego, ETF lub udziałów w funduszach. To mogłoby oznaczać, akcje ułamkowe jeżeli kwota inwestować nie wystarczy zakupić pełny udział.

Dowiedzieć się, czy broker online do wyboru pozwala na inwestowanie frakcyjnej. Uświadomić sobie jednak, że wiele z tych platform pozwoli go tylko jeśli zarejestrujesz się na automatyczną planu. Jeśli handlu sporadycznie, może nie być w stanie kupić ułamek akcję.

Można też zacząć z Robo-doradców i startupów ułamkowych, które sprawiają, że łatwo można inwestować, gdy masz tylko kilka dolarów miesięcznie.

Firmy takie jak Poprawy, motyw, Stash i zapasami oferują inwestowanie ułamkową.

Jeśli dopiero zaczynasz jako inwestora, choć może to mieć sens, aby rozpocząć z funduszy indeksowych, takimi jak S & P 500 ETF. Choć nie jest to to samo, co posiadanie Apple lub Alphabet Inc (Jednostka dominująca Google) magazynie, inwestowanie w funduszu indeksu zawierającego te zapasy nie pozwalają korzystać ze wzrostem tego stada jest. Dodatkowo można skorzystać z wykonywania szerszego pokosu rynku, zamiast oglądania portfolio żyć lub umrzeć od tego, jak garstka zapasów wykonać.

aby rozpocząć inwestowanie dzisiaj, budując podstawę do swojego portfela użyć akcji ułamkowych. Jak można dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, a jak zaczniesz widzieć zyski, można dostosować swoją strategię do obejmują różne rodzaje aktywów, a nawet zacząć kupować całe akcje niektórych droższych zapasów.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.