Vergi Sizin Emekli Tasarruf ve tasarruf Artırma Nasıl

Home » Retirement » Vergi Sizin Emekli Tasarruf ve tasarruf Artırma Nasıl

Vergi Sizin Emekli Tasarruf ve tasarruf Artırma Nasıl

Hiç kimse kesinlikle gerekli olandan Sam Amca’ya artık vergi ödemek sever. Neyse ki, IRS vergi kodu bizim vergileri düşürmek için çeşitli emeklilik tasarruf hesapları katılım için belirli vergi yararlar sağlar. Ama yılın sonuna 2015 vergi yılı için vergi azaltma seçenekleri yaklaştıkça biraz daha sınırlı hale gelir.

İşte emeklilik için tasarruf edinmiş iken şimdi (veya üstü) vergi azaltmaya yardımcı olabilecek birkaç son dakika alternatif:

401 (k) veya 403 (b) Emeklilik planına son dakika katkıları olun.  Emeklilik için tasarruf ederken gelir vergileri azaltmanın bir yöntemi iş yerinde bu emeklilik planlarının birinin kapsamında yer alması halinde bir 401 (k) veya 403 (b) planı vergi öncesi katkılar artırmaktır. 401 (k) ve 403 (b) planları için IRS sınırı 2015 yılında $ 18,000 (yaş 50 ve üzeri için $ 24,000) ve bu sınır herhangi eşleşen katkılarını içermez. En azından biri sağlandığı takdirde tam işveren maç aldığından emin olmak, bu yıl azami miktara kadar katkıda değilseniz. Eğer yıl sonuna kadar daha fazla para koyabilirsiniz nasıl olduğunu öğrenmek için insan kaynakları departmanı başvurun.

Bireysel Emeklilik Hesabı (IRA) katkıda bulunun.  Emeklilik için kullanılabilecek diğer bir yaygın vergi azaltma stratejisi bir IRA bir düşülebilir katkı yapmaktır. Tazminatınızda bu sınırların küçükse veya yıl için vergiye tabi kazanılan geliri (eğer 50 veya daha büyük ise $ 6,500) katkı limiti $ 5,500 tazminat up% 100 olduğunu.

Eğer daha önce işveren tarafından bir emeklilik planı katılıyorsanız, bu katkıları düşeriz yeteneği gelirinize bağlı sınırlı olduğunu unutmayın. Eğer $ 71,000 veya daha fazla (ortaklaşa dosyalama evli çiftler için $ 118.000) modifiye düzeltilmiş brüt gelir (Magi) ile tek filer ise 2015 vergi yılı için, düşülebilir IRA katkıları yapma yeteneği bir seçenek değildir.

Eğer bir planın kapsadığı bir eş ile ortaklaşa dosyalama evliyiz ama değilseniz Magi $ 193,000 altında ise, ayrıca düşülebilir IRA katkı yapabilir.

Eğer serbest meslek ise diğer emeklilik tasarruf seçeneklerinden yararlanın.  Vergi avantajlı hesaplarda emeklilik varlıkları kenara Ek fırsatlar girişimciler ve serbest meslek için vardır. Eylül IRAS, BASİT IRAS, ve Solo 401 (k) lar serbest meslek için popüler emeklilik tasarruf seçeneklerdir. Bir uzantıyı dosyalama eğer Basit IRAS 1 Ekim tarihine ve Solo 401 (k) planları Ancak Aralık 31. tarafından kurulmalıdır öncesinde tuzak olmalı, Eylül-IRAS takip eden yılın 15 Nisan (15 Ekim tarihine kadar kurulabilir.

Roth hesapları gelecekteki gelir vergilerini düşürmeye yardımcı olabilir.   Işverenin bir Roth 401 (k) sunmaktadır veya Roth 403 (b) seçenek, bir cari yıl vergi indirimi gerekmiyorsa bu hesaplara katkılarda düşünebilir edin. Işveren destekli emeklilik planına veya düşülebilir IRA öncesi vergi katkıları da zirve kazanç yıllarda değildir ya da bekledikleri zaman daha yüksek marjinal vergi parantez içinde olmak daha düşük bir vergi aralığındaki ise daha az avantajlı olabilir geleceği.

Bu tür durumlarda, bu vergiden muaf gelir büyümesi yararlanmak için bir Roth hesabına katkıda bulunmaları için başka mantıklı olabilir. Roth IRAS düşülebilir IRAS farklı gelir sınırlamaları vardır ama katkı miktarının aynı olduğunu unutmayın.

Bir Sağlık Tasarruf Hesabı (HSA) fon kenara koyma düşünün. Bir Yüksek İndirilecek Sağlık Planı kayıtlı ise, HSAs derhal vergi avantajları gelecek sağlıkla ilgili harcamalar için ödeme yardımcı olmak için bir vergi avantajlı, yoludur. HSAs da gelir vergilerini azaltmak için mükemmel bir son dakika tasarruf stratejisi olun. 2015 yılında HSA katkı sınırları bireysel kapsama $ 3350 ve aile kapsama $ 6,650 bulunmaktadır.

Eğer yaş 55 yaş ve üzeri ise Medicare uygunluk 65 olarak başlayana kadar, bir ek $ 1,000 Telafi katkısı yoktur.

Sağlık tasarruf hesapları onlar üçlü vergi muafiyeti sağladığını eşsizdir. Eğer HSAs koymak para, mevcut vergiye tabi gelir düşürür vergi ertelenmiş büyür ve sürece sağlıkla ilgili harcamalar için kullanmak gibi hesap vergiden muaf çıkar. Eğer yaşı 65 ulaştıktan sonra tıp dışı giderleri için bu hesaplarını kullanma karşılığında cezalar olduğundan HSA genellikle önemli bir emeklilik tasarruf araç olarak kabul edilir (yaş 65 sıradan gelir vergisi oranları vergilendirilir sonra Kalifiye olmayan para çekme.)

HSA katkıları halen 2015 vergi yılı için, 15 Nisan 2016 tarihine kadar yapılabilir. Otomatik bordro kesintiler yoluyla katkılarda kolaylık ve basitlik HSAs bir çekici özelliğidir. Ancak, birçok HSA katılımcılar düzenli bordro kesintiler dışında 2015 vergi yılı için katkıda bulunmaya izin ek süre habersizdir. Eğer bordro kesintiler yoluyla katkıları Aralık 31 tarafından azami zaten olmasaydı, olur bu vergi tasarrufu fırsattan yararlanmak amacıyla (herhangi bir uzantıları hariç) vergi beyannamesi verme son tarihi HSA için ekstra katkılar yapmak kadar vaktiniz var doğrudan bir çek yazma veya banka hesabınızdan otomatik transfer kurarak bir HSA hesabı doğrudan katkılar yapmak gerekir.

HSA katkıları için vergi indirimi ek bir faydası indirimi talep etmek kesintiler itemize zorunda kalmamasıdır. Vergi amaçları için, HSA katkıları hat kesinti üzerinde bir olarak kabul edilir. Bu onlar düzeltilmiş brüt gelir (AGI) düşürmeye yardımcı ve potansiyel bağımlı gelir diğer vergi indirim ve kredileri için hak yardımcı anlamına gelir.

Eğer sağlıklı veya HSA fonlarına erişim gerekmiyorsa hayır “kullan ya da kaybet” esnek harcama hesapları (FSA) için olduğu gibi hüküm yoktur. Sonuç olarak, hesabınızda HSA fonları bırakın ve bakiyeniz emeklilik yıllarda içine büyümesine izin devam edebilirsiniz. Sağlık tasarruf hesapları da uzun vadeli büyüme potansiyeli sunan çeşitli yatırım fonları aracılığıyla çeşitlendirilmiş yatırım seçenekleri sunar.

Bir IRA katkıları aksine, sağlık tasarruf hesapları gelir sınırlamaları yoktur. Tıpkı bir sağlık tasarruf 2015 vergi yılı boyunca ona bağlı hesabı ile yüksek indirilemeyen sağlık sigortası planı kapsamında olması gerektiğini unutmayın. HSA katkılarda için son bir uzantı dosyalama bile 15 Nisan olduğunu.

Vergi tasarrufu tahmin edin.  Eğer görmeyi merakla ise tahmini vergi geçen yıl vergi size vergi beyanname ettik kadar beklemek gerekmez. Bu vergi öncesi tasarrufu hesap işveren destekli emeklilik planına ek katkıları düşülebilir IRAS, serbest meslek planları veya HSAs vergi etkileri tahmin etmek için kullanılabilir.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.