Võlg Snowball vs võla Stacking – Milline võla Väljamakse meetod on parem?

Home » Budgeting » Võlg Snowball vs võla Stacking – Milline võla Väljamakse meetod on parem?

Võlg Snowball vs võla Stacking - Milline võla Väljamakse meetod on parem?

On kaks populaarsemaid meetodeid, et inimesed kasutavad, et maksta ära võla. Traditsiooniline meetod on “võlg virnastamine,” samas kui teine ​​on nn “võla lumepall” ja soovitavad populaarne majanduslik ekspert Dave Ramsey.

Võtame pilk pro ja con on iga, nii et saate aru, mida lähenemisviisi, et võtta ära maksta oma võlga.

võlgade Stacking

“Võla virnastamine” meetod (muidu tuntud võla laviini meetod) soovitab teha nimekirja kõik oma võlad, järjestatud intressimäära kõrgeimast madalamani.

Näiteks võite võlgu:

  • Mastercard – $ 2500 – 19 protsenti – kõrgeima intressimäära
  • Visa – $ 7500 – 13 protsenti – Teise kõrgeima intressimäära
  • Auto Loan – $ 4000 – 8 protsenti – Kolmanda kõrgeima intressimäära
  • Õppelaen – $ 1,900 – 5 protsenti – madalaim intressimäär

“Võla virnastamine” meetod soovitab teil teha minimaalne makse kõigile oma laene. Siis sa peaksid visata kõik oma lisaraha suunas ära maksta oma MasterCard, mis on kõrgeim intressimäär, 19 protsenti.

Kui olete pühkida oma 19 protsenti MasterCard võla käsile Visa tasakaalu, mis on teisel kohal intressimäär, 13 protsenti.

See võtan teid kaua aega tagasi maksta Visa, sest see on kõige tasakaalu, kell $ 7500. Stick seda. Kui sa oled teinud, võite alustada ära maksta võlad madalamate intressimääradega.

Plussid: See meetod säästab kõige rohkem raha intressimaksed.

Miinused: See võib võtta kaua aega, et saada kõrge tasakaalu võla ületanud oma nimekirjast maha.

Sa võid tunda pettunud pärast investeerida nii palju aega ja energiat suunas pöörates ette laenu, tundmata vaimse “võidu” ületamist ta oma nimekirjast maha.

võlg Snowball

Vastavalt lumepallimeetodit, siis tuleb visata igal vabal senti suunas ära maksta laenu madalaima tasakaalu, sõltumata intressimäära.

Kui kasutasite lumepallimeetodit, siis oleks uuesti, et eespool toodud loetelu järgmiselt:

  • Õppelaen – $ 1,900 – 5 protsenti – Madalaim Balance
  • Mastercard – $ 2500 – 19 protsenti – eelviimane Balance
  • Auto Loan – $ 4000 – 8 protsenti – Kolmanda Madalaim Balance
  • Visa – $ 7500 – 13 protsenti – Kõrgeim Balance

Sa teeksid minimaalne makse kõigile oma laene. Seejärel peaksite visata iga ekstra Penny suunas võla väikseima tasakaalu, olenemata asjaolust, et – antud juhul – see on ka madalaim intressimäär.

Idee see meetod on, et ära maksta laenu väikseim tasakaalu teile psühholoogilise tunne “võidu”, kui sa risti, et laenu välja oma nimekirja. See vaimne “win” motiveerib teid jätkama raha säästa ja tagasimaksmise oma võlad.

Plussid: See meetod annab teile vahetu tunne võidu.

Miinused: See maksab rohkem. Maksate rohkem huvi, võrreldes võla virnastamise meetod.

Milline meetod Kas te kasutate?

Mulle meeldib öelda, et isikliku rahanduse on … noh … isiklik.

Ära maksta oma võlga on natuke nagu dieediga. Muidugi, seal on rohkem “ideaalne” söömine plaanid seal, kuid olgem realistlikud: enamik inimesi ei kavatse jääda täiuslik toit. “Parim” toitumine on üks, et teil jääda.

Ära maksta oma võlga on sarnased. Olge ausad tegemise eelarve, mis sobib oma isikupära ja hoiab teid motiveeritud. Maksate kõige huvi, kui sa ei jääda oma võla pistis kava.

See on okei katsetada ka. Kui võlg virnastamise meetod kõlab atraktiivsemaks teile just nüüd, ja sa seda proovida paar kuud ja leiavad, et see ei tööta, ei ole põhjus, miks te ei saa minna võla lumepallimeetodit.

Võttes plaan on hea mõte, kuid see ei tähenda, et sa pead hoidma ennast see 100% ajast, 365 päeva aastas. Asjad muutuvad, elu viskab kõver pallid ja sa pead kohanema. See tähendab mõnikord muutes oma rahalist strateegiaid. Nii ei saa võita ise üles, kui esimene meetod üritate ei tööta. Hoidke seda kuni leiad midagi, mis teeb.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.