Warren Buffett’ın Emeklilik Planı için Çalışacak?

Home » Investing » Warren Buffett’ın Emeklilik Planı için Çalışacak?

 Warren Buffett'ın Emeklilik Planı için Çalışacak?

Para tavsiyesi dışarı el insanlar hazır bulmak zor değil ama Warren Buffett’ın bazı emeklilik öğütleri varsa, dinler misin? fazla 90 $ milyar net değeri ile onun çoğundan daha fazla ağırlık tutabilir tavsiye, ama sizin için çalışacaktır?

Buffett’ın 90/10 Strateji

Onun hissedarlarına bir 2014 mektupta, Buffett bu şunları söyledi:

mütevelli tavsiyem daha basit olamazdı: çok düşük maliyetli S & P 500 endeksi fonu kısa vadeli devlet tahvili nakit ve% 90% 10 koyun. (Ben Vanguard en [zamanlı hisse-sembolü = VFINX] düşündürmektedir.) Bu politikadan Ortaklığın uzun vadeli sonuçlar çoğu tarafından elde edilenlere üstün olacağına inanıyoruz yatırımcılara-olmadığını emeklilik fonları, kurumlar veya bireyler-kim yüksek ücret yöneticileri istihdam .

 

en bu yıkmak edelim. İlk olarak, bir dizin fon bir yatırım fonu olan veya Exchange bazı endeksin performansını izler fonu işlem gördü. Bu durumda, Buffett böylece endeks fonu yapar, S & P 500 yükseldiğinde S & P 500 performansını izleyen bir endeks fonu öneriyor. O bir stok bazlı endeks fonuna para yüzde 90’ını yatırım önerir.

Buffett kısa vadeli devlet tahvil fonu olacak diğer yüzde 10 öneriyor. Mali müşavirler güvenlik ve gelir tutarlılık için tahvil fonları kullanılması önerilir. genel finansal piyasalar kaba bir yama vurursanız, tahvil fonları genellikle stok fonları kadar acı olmaz.

Fon Ücretleri kaçının

Son olarak, Buffett, “düşük maliyet.” Vurguluyor Yatırım özgür değildir. Eğer bir finansal danışman varsa, bunlar sizden herhangi bir ücret genellikle olacak ve yatırım fonları, BYF veya başka yatırım ürünleri yatırım eğer bu ücretleri ile birlikte gelir. Bazı tüketiciler bir mali danışman ve fon ücreti ödemek kendileri çift ücretleri ile vurmak bulabilirsiniz.

Ücretler hızla artabileceğini. 25.000 $ bakiyesi olan bir emeklilik hesabına sahip olan bir 25 yaşındaki bir düşünün. Onlar 10.000 $ her yıl eklemek ve getiri yüzde 7’lik oran kazanmak ve 40 yılda emekli olacak. Bu kişinin ücreti 1 oranında öderse, 40 sene boyunca onlara ücretleri yaklaşık $ 600,000 mal olacak.

Buffett özetliyor gibi daha düşük maliyetler fonları yatırım, ona / onu daha zengin neredeyse $ 340.000 emekliye ayrılmasına izin veren bu kişiye ücretleri fazla 200.000 $ kurtarabilir.

Konvansiyonel Bilgelik aksine

Buffett’ın emeklilik planı finansal danışmanlık topluluğunun bazı parlayan öneriler almayacaksınız. Konvansiyonel bilgelik stokunun, bağ ve uluslararası fonların bir karışımını kullanarak çeşitlendirmek söylüyor. Emeklilik portföyler genellikle pazar düşük performans oranına sahip bir alan riskini önlemek için, 2’den fonları-çok daha karışımı ile doldurulur.

Birçok mali müşavirlerin de Buffett’ın ağırlık sorunu alacaktı. Bunlar 1 durgunluk önümüzdeki yıllarda emeklilik tasarruflarını silip nereye özellikle sonraki yaşamında müşterileri için, onun strateji riskli hisse bazlı fonlar çok fazla ağırlık yerleştirir iddia ediyorum.

Pratik bir tanınmış kural yaşınıza eşit tahvil fonlarından portföyünde belli bir yüzdesini yatırım söylüyor. Eğer 50 yaşında iseniz, tahvil veya bono fonlarına yüzde 50 yatırım. Mali müşavirler genellikle çok muhafazakar ve aşırı basit olduğunu kabul ama Buffett’ın tavsiyem çok riskli olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak, büyük olasılıkla, $ 90 milyar değerinde olduğunuzda yatırım stratejisi en fazla toplam tasarruf birkaç yüz bin olan birinin farklı olduğunu iddia ediyorum.

Ne yapmalısın?

İleride yapacak yatırım pazarları ile kontrol edemez ama ödediğiniz ücretleri kontrol edebilirsiniz.

Daha yüksek ücretler nadiren düşük ücretlerle endeks fonları seçin size 401 (k) için fon tercih konum bu yüzden daha iyi getiri veya diğer emeklilik fonu eşittir. Eğer bir finansal danışman kullanıyorsanız, onların ücretleri hakkında isteyin. toplam ücretleri çok yüzde 1’in üstünde iseniz, size ödeme yapıyorsanız ücretleri için alıcı şeyin değerlendirmek, çok fazla ama bir şey gibi ödeme olabilir.

Genelde, daha karmaşık mali durumda, daha daha yüksek ücretler ödemek mantıklı. Erken hayatta size nispeten düşük bir denge varken, robo-danışmanları dikkate değer olabilir.

İkinci olarak, pazar yenebilir fikre düşmeyin. Araştırma zamanla performans büyük ölçüde genel pazarın performansını yansıtacak edeceğini göstermektedir. kapalı ödemez muhtemelen pazar yenmek için çalışan yatırım profesyonelleri için yüksek ücretlerin ödenmesi.

Bu Basitlik Hakkında bulunuyor

Buffett’ın yatırım tezi hep sadelik ilgili olmuştur. düşük maliyetli, anlaşılması basit ve çalışmaların yıl gerçek olamayacak kadar ne gösterecek temel alan bir strateji oluşturun. Bu güvendiğiniz ve sizin için özel bir plan oluşturmak mali danışman bulmak için en iyisidir, ancak Buffett’ın emeklilik planı yıllardır sadece kendisi için başarılı emeklilik Taktik kitabı, fakat diğerleri olmuştur.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.