Ważne Lekcje finansowe Każdy powinien nauczyć dorosłych robocza

Home » Finance » Ważne Lekcje finansowe Każdy powinien nauczyć dorosłych robocza

Pieniądze rozwijać te umiejętności zarządzania, aby uzyskać swoje finanse pod kontrolą

Ważne Lekcje finansowe Każdy powinien nauczyć dorosłych robocza

Poruszanie się w świecie finansów osobistych mogą być przytłaczające, nawet dla osoby dorosłej, która ma sporo doświadczenia w świecie pracy. Z jakiegoś inteligentnego planowania, dobrej strategii i zrozumienia podstaw powinna być w stanie rozwijać umiejętności zarządzania pieniędzmi, których potrzebujesz, aby uzyskać swoje finanse pod kontrolą. Oto kilka podstawowych prawd finansów osobistych, że wszyscy powinni być świadomi.

1. wyznaczać cele

Jeśli nie ma określonego celu, aby pracować w kierunku może być trudno znaleźć motywację do oszczędzania.

Czy jest to dom, w którym już przypatrując lub emeryturę, dokładnie określić te cele i dowiedzieć się, ile trzeba zapisać, dzięki czemu można spreparować plan się tam dostać.

2. Uruchom tak szybko jak to możliwe

Słyszał o odsetki? Proces ten pozwala na odsetki od oszczędności, aby zarobić jeszcze większe zainteresowanie. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym więcej czasu pieniądze ma się rozwijać i wykorzystać odsetki. Czas naprawdę jest potężnym prowadzić do inwestycji tak czeka kilka lat, aby zacząć oszczędzać może znacząco zmniejszyć wielkość swojej lokowania oszczędności emerytalnych.

3. Szybsze niż zrobić 

Jest niezwykle łatwy w świecie konsumentów napędzane żyć ponad stan, ale Dobrą zasadą jest, aby spróbować i zaoszczędzić co najmniej 15 procent swojego dochodu. Jeśli okaże się, że łatwo przepłacać spróbować płacić za takie rzeczy jak ubrania i artykuły spożywcze z gotówką, zamiast karty kredytowej lub debetowej.

Wypłacanie stałą kwotę co miesiąc pomaga być bardziej świadomi i podejmować lepsze decyzje wydatków.

4. Tworzenie budżetu 

Budżety odgrywają kluczową rolę w spłacie długu, kontrolując swoje wydatki i pobyt na torze w kierunku swoich celów. Łatwo jest wydać trochę więcej niż inni kilka dni, ale jeśli masz budżet na miejscu lub ustawić dzienny limit wydatków będzie można dostosować i uzupełnić do wszelkich niedopatrzeń kolejny dzień.

5. Put Your oszczędności na autopilota

Czy składki oszczędnościowe automatycznie potrącane z pensji za pośrednictwem planu 401k i / lub bezpośrednie wpłaty na rachunku maklerskim. Jeśli wpłacić pieniądze na bok, zanim jeszcze zobaczyć go nie zabraknie go.

6. Zawsze wykorzysta wolne pieniądze 

Jeśli pracodawca oferuje dopasować procent swojego wkładu 401K – a większość nie – maksymalizacja korzyści przez to przyczyniają się do granicy meczu Pracodawcy, którzy oferują dopasować swój wkład zwykle zrobić do 3-6 procent rocznego wynagrodzenia.. Tak więc, jeśli dokonać $ 50,000 a twój szef pasuje do 401k do 5 procent, należy przyczynić $ 2500 w ciągu roku.

7. Do not Go Dom Szalony

Należy uważać, aby nie nadmiernie kupić przy zakupie nowego domu. Dużą płatności hipotecznych może naprawdę ustawić z powrotem ze swoich oszczędności. Staraj się myśleć o tym, co naprawdę trzeba z domu więc masz wolność do wydania na inne potrzeby.

8. Zabezpiecz się

W pełni kompletny plan finansowy zawiera przepisy mające na celu ochronę swoje życie i swoją przyszłość. Ubezpieczenia na życie i planowania nieruchomości są kluczem do upewniając swój obowiązek najbliższymi jest spełniony, nawet po zniknęły. Rozpocząć zakupy dla ubezpieczeń na życie jak najszybciej, jeśli nie ma go już.

9. Nie daj się zastraszyć finansowych świata

Pieniądze guru Dave Ramsey zaobserwował, że „80 procent finansów osobistych jest zachowanie” nie edukacja. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie trzeba być ekspertem finansowy na giełdzie, aby rozpocząć budowę swojego portfela i przygotowanie na przyszłość. Wszystko, co naprawdę trzeba zrobić, to praca na budowaniu solidnego planu, który będzie zarządzenia i trzymać się z biegiem lat.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.