איך טכניקות תקצוב רבים יכולים עליך לבחור מבין?

Home » Budgeting » איך טכניקות תקצוב רבים יכולים עליך לבחור מבין?

אין אף אחד בגודל- fits-כל התקציב. נסה את אלה אפשרויות למצוא האהובה עליך.

איך טכניקות תקצוב רבים יכולים עליך לבחור מבין?

אנשים רבים מניחים “תקציב” הוא חתך-ו-יבשה, מידה אחת מתאימה לכולן משטר. במציאות, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. ישנן עשרות טכניקות שונות לתקצוב כי שיתאימו למגוון של טעמים. הנה כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר.

התקציב המסורתי

התקציב המסורתי הוא אחד שעולה על הדעת של רוב העמים ראשונים. אתה לרשום ההכנסה שלכם, רשום ההוצאות שלך, ולמצוא את ההבדל. (יש לקוות שתרוויח יותר אתה מבלה.)

אחרי זה, אתה מגדיר מטרות עבור כמה אתה רוצה להשקיע בכל קטגוריה, כגון מצרכי מזון, דלק, ובידור.

זה יכול להיות טכניקת תקצוב גדולה עבור אנשים שאינם מוכווני פרט שיש להם יותר זמן. זה לא כל כך גדול עבור אנשים שאינם הוגים “תמונה גדולה”, טיפוסים יצירתיים, ואנשים עסוקים.

תקציב 50/30/20

התקציב 50/30/20 הוא תכנית פשוטה שבה אתה לשבור את ההוצאות לשלוש קטגוריות: צרכים, רוצה, ואת החיסכון.

50 אחוזים מהמשכורת לקחת הביתה שלך צריכים ללכת לכיוון צרכים, 30 אחוזים צריכים להיות מוקדשים רוצה, ו 20 אחוזים צריכים לקבל מכניס החיסכון.

חלוקת צרכים מן שרוצה יכולה להיות מסובכת. “צרכים” כוללים צרכים חיוניים רק שלך. אתה עשוי לחשוב כי מצרכים הם צורך, אבל יש פריטים שהם “רוצה.” לדוגמה, פירות וירקות אתה קונה בחנות הם “צורך”, בעוד עוגיות אוראו שאתה קונה בחנות הם “רוצים”.

קיבוצן יחד תחת המטרייה הרחבה של “מכולת” גורם לך לשתף מתערבב “צריך” ו “רוצה.”

תקציב 80/20

תקציב 80/20 הוא אפילו יותר פשוט מאשר 50/30/20. תחת אסטרטגיה זו, אתה פשוט לרחף החיסכון שלך מחוץ העליון, ולאחר מכן בחופשיות לבלות את שארית.

עשרים אחוז הוא המינימום שאתה צריך לחסוך. אתה צריך לשים לפחות 10-15 אחוזים משם עבור פרישה. אתה יכול להשתמש בשאר למקרי חירום, קניית המכונית הבאה שלכם במזומן, תיקונים בבית, ואת יעדי החיסכון לטווח ארוך אחרים.

ניתן גם לשנות את זה לתוך התקציב 70/30 התקציב, 60/40, או אפילו תקציב 50/50, תלוי איך באגרסיביות תבחר לשמור.

היופי של התקציב הזה הוא שברגע החיסכון שלך מטופלים, אתה לא צריך לדאוג איפה שאר הכסף שלך הולך. זה ידוע גם בשם לשלם את עצמך ראשון שיטת תקצוב.

השיטה תת-חשבונות החיסכון

הנה ספין על התקציב 80/20: אתה יכול להחליט כמה כסף אתה צריך לשמור על ידי בהזרמת הכסף שלך לתוך תת-חשבונות החיסכון המבוססים על המטרות שלך.

אתה לפתוח חשבונות החיסכון מרובה לתת לכל אחד כינוי בהתאם למטרות מסוימות, כמו “פריז חופשה” ו “תיקוני המכונית בעתיד.” ואז אתה מגדיר מטרה (2000 $ לנסיעה לפאריס עד ינואר הבא; 800 $ עבור תיקונים במכונית בעתיד על ידי זה במרץ) ולחלק את הדולרים על ידי ציר הזמן לראות כמה אתה צריך לחסוך כל חודש.

עכשיו אתה יכול אוטומטי טיוטת כסף בכל חודש מחשבון הבדיקה שלך לחשבונות החיסכון המרובים שלך. לאחר שסיימת, בחופשיות לבלות את שארית.

בנקים באינטרנט כמו SmartyPig לאפשר לך ליצור תת-חשבונות החיסכון מרובים ולעקוב אחר התקדמות התקצוב שלך.

כלי תקצוב & Apps

זה לא “שיטה”, תקצוב אבל כדאי להזכיר זאת. אנשים רבים, במיוחד אלה שרוצים ליצור תקציב קו-פריט מסורתי יותר, להשתמש בתוכנה, כלים, ויישומים למכן המעקב הפיננסי שלהם.

תוכניות כמו אישי קפיטל, אתה צריך תקציב, ואת Mint.com יכול לעזור לך לעקוב אחר ההוצאות שלך בתוך מגוון רחב של קטגוריות. אתה לא צריך לשמור על פנקס נייר ועיפרון.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.