איך להציג את תקצוב לבת זוגך

Home » Budgeting » איך להציג את תקצוב לבת זוגך

קבל בן הזוג שלך באותו דף פיננסי כמו שאתה

איך להציג את תקצוב לבת זוגך

אתה מתלהב יצירת תקציב וניהול הכסף שלך בזהירות. בן הזוג שלך נאנח למשמע הרעיון. מה אתה יכול לעשות?

אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב ביש זה בדיוק כל יום. זוג או שותף אחד נוטה להיות כספי אופקים, בעוד השניים אינו שועה כסף בז לרעיון של חיתוך דרסטי בחזרה.

איך יכולים שניכם להגיע להרמוניה פיננסית? הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לקבל בבן או בת הזוג שלך על הלוח עם הרעיון של תקצוב.

1. גדר מטרה משותפת

אל תפתח את השיחה באומרו, “מותק, אני חושב שאתה צריך לקצץ X.” הצהרה כזאת מסגרות הרעיון של תקצוב ושמירה במונחים שליליים. זה עושה מבט ניהול פיננסי כמו מחרוזת של הזמנות חסכים.

במקום זאת, לפתוח את השיחה באומרו, “דבש, בואו נדבר על כמה מן המטרות שאנו רוצים להשיג בתוך 5 עד 10 השנים הקרובות. מה היינו רוצים לעשות?”

שניכם צריכים לנהל שיחה ארוכה על מה החיים האידיאליים שלך נראים כמו ביחד. אין לדון כסף בשלב זה – רק לדבר על החזון. הנה כמה רעיונות שיעזרו לך להתחיל:

  • היית רוצה לבלות חודש נסיעה דרך אירופה ביחד?
  • האם אתה רוצה לקנות מפרשית לבלות כמה חודשים באיים הקריביים?
  • האם אתה רוצה לעשות מקדמה על חשבון הבית, או לסחור למעלה מ מתנע הנוכחי שלך הביתה יותר נחמד לנצח בבית?
  • האם אתה רוצה לשלם את המשכנתא שלך לגמרי, או לשלם במזומן עבור הרכב הבא שלך?
  • האם תרצה קרנות המכללה של הילד שלך להיות מלא יותר 25,000 $?
  • האם אתה רוצה לפרוש בגיל 55, להתחיל עסק משלך, או ליצור ארגון ללא כוונת רווח חדש בקהילה שלך?

דון מטרותיך בלי לגעת בהיבט הכספי. גלו מה חזיונות ומטרות לך שני נתח לעתיד.

2. צרף ערכים כספיים למטרותיך

לאחר שתסכים על המטרות שלך לעתיד, להציג את הרעיון של כסף ביטוי זה בהערכות מציאותיות.

מפרעת 20% על בית 200,000 $, למשל, מגיעה 40,000 $. טיול של חודש ברחבי אירופה לשני אנשים עלול לבוא 4000 $ – 10,000 $, תלוי ברמת היוקרה שאתם מחפשים.

תשלום במזומן עבור הרכב הבא שלך עלול לעלות בין 8000 $ ו 20,000 $, תלוי איזה סוג של רכב אתה רוצה.

פרישה מוקדמת עשויה להיות תלוי על ממצה את 401 (k) מדי שנה.

בשלב זה, יש לך מספרים ויש לך מסגרת זמן. חלוקה פשוטה יכולה לעזור לך להבין כמה כסף אתה צריך להפריש מדי חודש כדי להגיע למטרה שלך.

שמירת 40,000 $ במהלך חמש השנים הקרובות, למשל, דורש חיסכון 8000 $ לשנה, או 665 $ לחודש. אם אתה רוצה לחסוך את הסכום הזה עבור המקדמה על בית, עכשיו אתה יודע כמה אתה תצטרך להפריש מדי חודש.

3. שיחה על שמירה

עכשיו שיש לך מטרת חיסכון חודשי מבוקשת, עליך לדון איך למצוא את הכסף הזה. הציע קיצוץ כמה הוצאות, להרוויח כסף בצד, או שילוב של שניהם כדי להכות מטרת החיסכון החודשית שלך.

בן הזוג שלך עשוי להיות קצת יותר על הלוח עכשיו כי השיחה אינה נוסחה במונחים של קיצוץ.

השיחה מנוסחת במונחי מסחר הוצאה אחת באחרת. אתה יכול גם להשקיע 600 $ לחודש אוכל בחוץ במסעדות, או שאתה יכול לקבל מספיק כסף כדי להפוך מקדמה על בית בתוך חמש שנים. בשעת רמת ההכנסה הנוכחית שלך, אתה לא יכול להיות בהכרח שניהם, כך במה היית מעדיף?

על ידי מסגור השיחה במונחים של קיזוזים ולא קורבנות, בן הזוג שלך הוא הרבה יותר סביר להיות פתוח – במיוחד אם אתה עובד לקראת המטרות בן הזוג שלך הוא מתרגש.

אם שניכם לא החליטו על אשר מטרתו להתמקד, ולתת לבן הזוג שלך לדבר על מה שהוא או היא רואה בעיני רוחו. תוכל לספר מה שהם הכי מתלהבים ידי המטרה שהם מעלים לרוב. מטרה זו היא ככל הנראה אחד הם יהיו מאושרים ביותר כדי לחסוך עבור.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.