אתה צריך את כל-Risk מדיניות הביטוח?

Home » Insurance » אתה צריך את כל-Risk מדיניות הביטוח?

אתה צריך את כל-Risk מדיניות הביטוח?

אחת האפשרויות ייתכן שיוצעו כאשר אתה קונה פוליסת ביטוח הבית שלך, ביטוח דירה או ביטוח השוכר היא האם אתה רוצה או לא פוליסת כל הסיכונים.

All-הסיכון הביטוחי עשויים גם להיות המכונה “מקיף” או “Open סכנות”

מהי פוליסת ביטוח כל הסיכונים?

חוזה ביטוח כל סיכונים וסכנות או פתוחות מדיניות מציעה לכם כיסוי והגנה מפני כל “הסיכונים” או הסכנות העשויות לפגוע בביתך או תכני רכוש אישי, אלא אם כן “הסיכונים” אינם נכללים במפורש בנוסח הפוליסה.

משמעות הדבר היא שאם אתה צריך להגיש תביעה בשל נזק פתאומי או בשוגג, אתה תהיה מכוסה על פוליסת כל הסיכונים אלא אם חברת הביטוח מוכיח את הנזק נגרם או הינו תוצאה של משהו שוללים, רשום או מוגבל בניסוח.

מה האפשרויות העומדות יש מלבד ביטוח כל הסיכונים?

ישנן אפשרויות רבות אפשריות כאשר אתה קונה כיסוי על הבית שלך, מלבד כל-הסיכונים כגון:

 • אפשרות מדיניות סכנות בשם
 • מדיניות תספק לך כל הסיכון על הבניין שלך, ורק והסכנות בשם על החפצים או התוכן האישיים שלך

מה ההבדל בין ביטוח כל הסיכונים וביטוח סכנות בשם?

All-סיכון ביטוחי מכסה יותר דברים שיכולים לקרות שכן הוא מכסה את כל מה שאינו נכלל. זהו סוג יקר יותר של מדיניות.

סכנות כיסוי בשם מכסה רק את הסיכונים מפורטים במפורש בפוליסה, כך משום שהיא מכסה הרבה פחות, מדוברת במדיניות יקרה פחות.

סכנות בשם: מכסה רק מה מוזכר במפורש מכוסה על המדיניות. סכנות בשם היא מדיניות כיסוי מוגבלת בדרך כלל יש כתריסר סיכונים מכוסים.
All-סיכונים: מספק אותך עם כיסוי לכל מה שיכול לקרות אלא אם שוללים.

דוגמאות של סיקור מדיניות All-הסיכונים מול סכנות בשם

לדוגמה, אם יש לך פוליסת כל הסיכונים על הבניין שלך ואת תוכנו, וחבר בא כדי לעזור לך להתקין טלוויזיה בחדר העבודה שלך, והחבר שלך מפיל אותו ולא רק שובר את הטלוויזיה, אבל נזקים לרצפה, All-Risk מדיניות יכסה את הנזקים לקומה והטלוויזיה כי זה היה פתאומי ולא צפוי, כל עוד נוסח הפוליסה All-Risk אינו מפרט את המצב הניסוח כמשהו נשלל.

עם מדיניות והסכנות בשם, אם זה אומר שאתה מכוסה רק אש, נזק עשן, ברק צינורות קפואים, אז המצב שנדונו לעיל לא יהיה מכוסה כי זה אינו מופיע.

דוגמה נוספת תהיה אם יש לך ביוב לגבות, והוא לא נרשם במפורש מכוסה, אז אתה תהיה מחוץ מזל. בעוד על פוליסת כל הסיכונים, זה יהיה מכוסה אם זה לא היה נשלל בסעיף ההכללות של נוסח הפוליסה. ניתן נשלל גיבוי ביוב, אז זה למה חשוב להיות מודע ההכללות, ולראות אם אתה יכול להוסיף כיסויים שחשובים לך על פוליסת כל הסיכונים דרך המלצה. סכמות הם דרך נוספת להוסיף כיסוי למדיניות

אתה צריך פוליסת כל הסיכונים?

אתה האדם הכי טוב על מנת לקבוע אם אתה צריך פוליסת כל הסיכונים כי זה באמת בחירה שלך לגבי מה אתה רוצה להיות מבוטח.

הדרך הטובה ביותר לקבל את ההחלטה היא לקבוע איזה סוג של עמדה לך יהיה אם משהו קרה לביתך נודע לך שאתה לא בוטחת על זה.

תמיד לשאול חברת הביטוח שלך או נציג מה ההבדל במחיר הוא בין פוליסת כל הסיכונים ואת מדיניות סכנות בשם. לפעמים ההבדל במחיר הוא רק כמה דולרים לחודש.

חשוב תמיד לקבל את שני אפשרויות המחיר ולא להניח את כל הסיכונים הולכים להיות יקר מדי.

אם אתה רוצה לחסוך כסף, לשקול להגדיל לניכוי שלך כדי לחסוך כסף על הפרמיה שלך, ולקבל כיסוי טוב יותר.

סטטיסטיקות על תביעות סיכונים ביטוח מבנה ותכולה

על פי הנתונים הסטטיסטיים ISO על הפסדים בעל הבית, ו הנתונים העדכניים ביותר מן המוסד לביטוח מידע , 5.9 אחוז למגורים המובטח לו טענות.

נתוני 2015 מראים כי מתוך סך כל תביעות ביטוח בית, כ 97 אחוז היו תביעות נזקי רכוש. אלה היו הסיכונים המובילים שגרמו הטענות:

 • 23.8 אחוזים הגיעו אש וברקים
 • 20.3 אחוזים מן רוחות וברד
 • 45.1 אחוזים מן הנזק מים והקפאה
 • 1.8 אחוזים מפני גניבה
 • 6.1 אחוזים מן “כל נזק רכוש אחר” הכולל שובבות ונדליזם זדוני

מה הדברים בדרך כלל אינם נכללים בפוליסת כל הסיכונים?

כל חברת הביטוח יכולה לכלול יותר כיסוי על מדיניות כל הסיכונים שלהם על ידי הגבלת הכללות בתור הטבת ערך מוסף, אולם, כדי לתת לך מושג כללי הנה כמה דוגמאות של פריטים שאינם נכללות בדרך כלל על מדיניות כל סיכונים :

 • נזק שנגרם על ידי מכרסמים או מזיקים
 • סוגים מסוימים של נזקי מים, למשל, ביוב גיבוי עלול להיות שליליים. זהו חלק חשוב של הכיסוי הביטוחי שלך להבין. תמיד לשאול מה סוגים של נזק מים נכללים או לא נכללים במדיניות שלך.  
 • תנועת כדור הארץ
 • מבול
 • תאונות גרעיניות
 • מעשי הטרור
 • שבירה של פריטים שבירים
 • שבר מכני
 • זיהום
 • בלאי
 • מומים נסתרים או סמויים
 • ניזק הדרגתי

אלה הם רק דוגמאות, ישנם פריטים רבים יותר נשללים או מוזכרים במפורש על מדיניות כל סיכונים, חשוב לשאול את חברת הביטוח שלך או נציג בדיוק מה הם כי כל חברת ביטוח שונה כיסויים להשתנות.

פוליסת ביטוח כל סיכונים עלולה לעלות לך קצת יותר, אבל בגלל כל הדברים השונים שהיא יכולה לכסות, זה בדרך כלל שווה לקחת פוליסה כל-סיכון בכל פעם הבחירה היא זמינה לך.

זוהי דרך אסטרטגיה עדיפה לשלם קצת יותר על השתתפות עצמית ויש כיסוי כל הסיכונים מאשר לשלם כמה דולרים פחות בביטוח, ולא צריך תביעה המכוסית בכלל.

אתה אף פעם לא יודע מה יכול להשתבש, או איזה סוג של תאונה יכול לקרות, מדיניות זו תיתן לך הגנה הרבה יותר טוב אז אתה לא צריך לדאוג כל כך הרבה במהלך מצב תביעה.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.