בסיסי תקצוב: האם יש כמה דרכים תקציב?

Home » Budgeting » בסיסי תקצוב: האם יש כמה דרכים תקציב?

אין אף אחד בגודל- fits-הכל פורמולה לתקצוב

 האם יש כמה דרכים תקציב?

כמה מהקוראים שאלו אותי אם תקצוב הוא גדוד אחד בגודל- fits-all. האם יש צורך לסווג ולעקוב אחר כל אגורה? או שזה בסדר פשוט להוציא פחות ממה שאתה מרוויח?

חוות הדעת המקצועיות שלי היא ששום דבר בפיננסים אישיים הוא מידה אחת מתאים לכולם. יש המון דרכים יעילות התקציב, ואתה צריך 1) ללמוד על מגוון של אסטרטגיות 2) לבחור את האסטרטגיה המתאימה ביותר את האישיות שלך, את האינטרסים ואת המצב הכלכלי.

לכן זה נקרא אוצר “אישי”.

הנה קומץ של דרכים רבות אתה יכול תקציב:

# 1: השיטה המסורתית:

שיטת התקצוב המסורתית היא לעקוב אחר ההוצאות שלך. תראה רוב ההוצאות שלך על ידי בדיקת דפי חשבון הבנק שלך ואת הצהרות כרטיס אשראי בכל חודש; בעת ביצוע תשלום במזומן, לסמן את החשבון למטה באיזה פנקס.

בסוף כל שבוע או חודש, לסקור את ההוצאות שלך כדי לראות כמה נופל לתוך אחד “קטגוריה”, כגון שכר דירה / משכנתא, כלי עזר, ביטוח, בידור, גז, מצרכים, בגדים, איפור, טיפוח חי מחמד וכן הלאה. גיליונות אלה הם כלים טובים שיכול לעזור לך לעשות את זה.

שוב, זו היא השיטה המסורתית, אבל זה לא בהכרח השיטה “הנכונה” בשבילך. יש המון אפשרויות אחרות.

# 2: 50/30/20 השיטה:

שיטת תקצוב זה נהדר עבור אנשים שלא רוצים לעקוב אחר כל אגורה, אבל עדיין רוצה לוודא שהם מקדישים מספיק כסף לחסכונות ופירעון חוב.

על פי השיטה 50/30/20, 50 אחוזים מהמשכורת לקחת הביתה שלך צריכים להיות מופנים כלפי “צרכים,” 30 לקראת “רוצה,” ו 20 לכיוון חיסכון פירעון חוב.

בואו נדמיין שאתה לא להוט על מעקב כל דולר, אבל אתה אוהב את הרעיון של דבקות בשיטה 50/30/20.

הנה הדרך הקלה ביותר לעשות זאת:

ראשית, לכוון באופן אוטומטי 20 אחוזים מהמשכורת לקחת הביתה שלך לתוך חשבון חיסכון. התחל עם חיסכון – זה נקרא “משלם את עצמך תחילה” הגדרת העברה אוטומטית על המשכורת כי מיד מנכה את הכסף מן המשכורת שלך, כך שאתה לא רואה את זה. מחלקים את הכסף הזה לתוך שילוב של חשבונות פרישה ו-פרישה שאינם.

לדוגמא, ייתכן לשים בצד 5 אחוזים לחשבון חיסכון זה מיועד “ביצוע תשלום מכונית לעצמי,” 5 אחוזים לתוך חשבון חיסכון זה להפריש עבור מקדמה על בית, ו 10 אחוזים לתוך 401k שלך. (יש לקוות תצטרך התאמה מעסיקה המוסיף אחוז תוספת 3-5).

שנית, לשלם את כל החשבונות “הצרכים” שלך במשך החודש. לשלם את המשכנתא, כלי העזר שלך, חשבון הטלפון שלך, תשלום המכונית שלך. אם החשבונות הללו אינם נובעים עדיין, לשים בצד את הכסף עבור הוצאות בפרט אלה בחשבון בדיקת ספציפי שבו אתה משתמש כדי לשלם רק עבור שלך “הצרכים.” אם יש לך צרכים מסוימים כי אתה חייב לשלם במרווחים קטנים במהלך החודש, כמו בנזין, לשים בצד שווה הכסף של חודש כי חשבון עובר ושב, כמו גם.

לא משנה מה הוא יכול להיות בילה שאריות על “רוצה” כמו מסעדות, סרטים, ספורט, בגדים ונעליים, כי אתה לא באמת צריך, ועל פינוקים קטנים כמו שטיפת מכוניות, שירות ניקיון, טלביזיה בכבלים, ותספורת סלון.

אם תעשה את החישוב ותראה שהכמות הזמינה להוציא על “רוצה” היא פחות מ 30 אחוזים, תדע להפחית שלך “צרכים.” אם שום דבר אחר, החיסכון שלך לא יסבול, כי שלמת לתוך כי ראשון.

# 3: שמור, ולאחר מכן להוציא

הנה נוסח מתוקן של 50/30/20 השיטה: כאשר אתה מקבל תשלום, להגדיר באופן אוטומטי הצידה אחוז מסוים לתוך חיסכון. עשרים אחוז הוא המינימום שאתה צריך לחסוך, אבל אתה מוזמן לקחת מספר גדול יותר. (עובדה משעשעת: סר ג’ון טמפלטון, מייסד השקעות טמפלטון, הוא אמר שמרת 50 אחוזים מהמשכורת לקחת הביתה שלו כשהיה צעיר ורק בתחילת הדרך, בתוספת מעושר 10 אחוזים נוספים לכנסייה שלו.)

לאחר ששילמת לתוך החיסכון שלך, לבלות את שארית. אל תדאגו מה קטגוריות אתה מבלה ב, ואל תדאג לגבי מה “דלי” החשבון נופל לתוך.

היה סמוך ובטוח כי אתה שומר מספיק כסף, ולהרגיש חופשי לבלות את שארית כרצונך.

בדקו מעת לעת את היתרות שלך כדי לוודא שיש לך מספיק כדי לעבור את סוף החודש, ולהתאים לפי צורך אם לא. אחרי כמה חודשים של זה, אתה מקבל את העיקרון של חיים אוטומטיים אורח חיים זה עולה בקנה אחד עם ההכנסה שלך, מינוס החיסכון לך להפריש בתחילת כל תקופה לשלם.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.