גלו כיצד אינפלציה משפיעה חשבון הבנק שלך

Home » Banking and Loans » גלו כיצד אינפלציה משפיעה חשבון הבנק שלך

גלו כיצד אינפלציה משפיעה חשבון הבנק שלך
האינפלציה קורה כאשר מחירי להגדיל לאורך זמן. אם אי פעם שמע אנשים מדברים על מחירים נמוכים בעשורים קודמים, הם בעקיפין מתאר אינפלציה. ובכל זאת, אינפלציה יכולה להיות קשה להבין, במיוחד כאשר מדובר בניהול הכספים שלך. אם האינפלציה מתחממת בשנים הקרובות, אפשר לצפות מספר תוצאות:

  • פחות כוח הקנייה של הכסף שתשמור
  • עליית ריבית על חשבונות החיסכון, תעודות פיקדון (תקליטורים) ומוצרים אחרים
  • תשלומי ההלוואה “מרגיש” יותר זול בטווח הארוך

אובדן כוח הקנייה

אינפלציה עושה פחות כסף יקר. התוצאה היא כי דולר אחד קונה פחות מבעבר בכל שנה, כך סחורות ושירותים  להופיע  יקרות יותר אם אתה רק מסתכל על המחיר הנקוב בדולרים. עלות האינפלציה-מותאמת עלולה להישאר אותו הדבר (או שלא), אבל המספר דולרים שנדרש כדי לקנות פריט עדיין משתנה.

כשאתה לחסוך כסף לעתיד, אתה מקווה שזה יהיה מסוגל לקנות לפחות ככל שזה קונה היום, אבל זה לא תמיד המקרה. בתקופות של אינפלציה גבוהה, זה סביר להניח שדברים יהיו בשנה יקרה יותר הבאה ממה שהם היום-כך שאין תמריץ להשקיע את הכסף שלך עכשיו במקום לשמור אותו.

אבל אתה עדיין צריך לחסוך כסף ולשמור במזומן על ידו, למרות האינפלציה מאיימת לשחוק את ערך החיסכון שלך. אתה כמובן צריך כסף ההוצאה החודשי שלך במזומן, וזה גם רעיון טוב כדי לשמור על קרנות חירום במקום בטוח כמו בנק אגוד או אשראי.

עליית שיעורי הריבית

החדשות הטובות הן כי שיעורי ריבית נוטים לעלות בתקופות של אינפלציה. ייתכן שהבנק לא ישלם הרבה עניין היום, אבל אתה יכול לצפות לתשואה השנתית אחוז שלך (APY) על חשבונות חיסכון ותקליטורים כדי לקבל יותר אטרקטיבי.

חשבון חיסכון ושיעורי חשבון הכסף בשוק צריכים לעלות די מהר לעלות שיעורים. תקליטורים לטווח קצר (6-12 חודשים, למשל) עשויים להתאים גם. עם זאת, שיעורי CD לטווח ארוכים כנראה לא זזים, עד שמתברר כי האינפלציה הגיעה וכי שיעורים יישארו גבוהים במשך זמן מה.

השאלה היא האם או לא אלה העלאות ריבית הם מספיק כדי לעמוד בקצב האינפלציה. בעולם אידיאלי, היית לפחות לשבור אפילו, ואת החיסכון שלך יגדל מהר ככל מחירים להגדיל. במציאות, שיעורי לפגר האינפלציה, ומס הכנסה על הריבית שאתה מרוויח כלומר, אתה  מאבד  את כוח הקנייה בבנק.

שמירת אסטרטגיות התגברות האינפלציה

  • שמור האופציות פתוחות: אם אתה חושב המחירים יעלו בקרוב, אולי מוטב לחכות לשים במזומן לתוך תקליטורים לטווח ארוך. לחלופין, אתה יכול להשתמש באסטרטגיה laddering להימנע נעילה ב בשיעורים נמוכים, כי קשה לחזות את העיתוי ואת מהירות (כמו גם את הכיוון) של שינויים בריבית בעתיד.
  • לסיר בחנויות? סביבת שיעור עולה היא גם זמן טוב כדי לפקוח עין על עסקות טובות יותר. חלק מהבנקים יגיבו עם שיעורי ריבית גבוהים יותר מהר מאחרים. אם הבנק שלך הוא איטי, זה יכול להיות שווה לפתוח חשבון במקום אחר. בנקים מקוונים הם תמיד אופציה טובה עבור מרוויח שיעורי חיסכון תחרותיים. אך יש לזכור כי ההבדל הרווחים באמת צריך להיות משמעותי עבורכם לצאת קדימה: בנקים Switching לוקח זמן ומאמץ, ועל הכסף שלך אולי לא מרוויחים שום עניין תוך כדי תנועה בין בנקים. בנוסף, הבנק עם  מיטב  שינויים בשער רף-הדבר החשוב הוא שאתה מקבל שיעור תחרותי. בנקי שינוי יהיו הכי הגיוניים עם יתרות חשבון גדולות במיוחד או הבדלים משמעותיים בשיעורי ריבית בין בנקים. עם חשבון קטן או הבדל בשיעור מינורי, זה כנראה לא שווה את הזמן שלך כדי להזיז.
  • חיסכון לטווח ארוך: לעשות קצת תכנון לוודא שיש לך את הסכומים הנכונים בסוגים התקינים של חשבונות. חשבונות בנק הם הטובים ביותר עבור הכסף תצטרך או שאולי צריך הקרוב עד בינוני ארוך. אם אתה מאבד קצת כוח הקנייה בשל אינפלציה, זה המחיר שאתה משלם על כך חירום קופה-ו שעשוי להיות מחיר קטן לשלם. דבר עם מתכנן פיננסי כדי לברר מה, אם בכלל, כדאי לעשות עם כסף לטווח ארוך.

הלוואות אינפלציה

אם אתם מודאגים לגבי האינפלציה, אתה יכול לקבל איזו נחמה בידיעה הלוואות לטווח ארוך יכול למעשה לקבל יותר סבירים. אם תשלום ההלוואה של כמה מאות דולרים מרגיש כמו הרבה כסף היום, זה לא ירגיש כמו די כמו הרבה 20 שנים.

  • הלוואות לזמן ארוך: בהנחה שאתה לא מתכוון לשלם הלוואות שלך מחוץ מוקדם, הלוואות סטודנט אשר מקבל השתלם מעל 25 שנים ו 30 שנים משכנתאות בריבית קבועה צריך לקבל יותר קל לטפל. כמובן, אם ההכנסה שלך לא מצליחה לעלות עם אינפלציה או עליית התשלומים שלך, אתה אכן יהיה גרוע יותר. כמו כן, הפחתת חוב לעתים רחוקות רעיון רע, כי אתה עדיין משלם ריבית לאורך כל השנים האלה אם אתה שומר את ההלוואה במקום.
  • הלוואות בריבית משתנות: אם הריבית על שינויי ההלוואה שלך לאורך זמן, יש סיכוי כי השיעור שלך יגדל במהלך תקופות של אינפלציה. יש הלוואות בריבית משתנה בריבית המבוססים על שיעורי אחרים (ליבור, למשל). שיעור גבוה יכול לגרום לתשלום חודשי נדרש גבוה, כדי להיות מוכן הלם תשלום אם אינפלציה מרימה.
  • נעילה בשערים: אם אתם מתכננים ללוות בקרוב, אבל אין לך תוכניות משרד, להיות מודע לכך שיעורים עשויים להיות גבוהים כאשר אתה בסופו של דבר לבקש הלוואה או מנעול בשיעור. אם זה יקר, תצטרך לשלם יותר מדי חודש. השאר כמה מרחב תמרון בתקציב שלך אם אתה מעוניין לרכוש פריט בעל ערך גבוה כי תוכל לקנות בהקפה. כדי להבין כיצד הריבית משפיעה עלויות תשלום הריבית החודשית שלך, לרוץ כמה חישובים הלוואה עם תעריפים שונים.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.