הצורות השונות של פרסום דיגיטלי

Home » Online Business » הצורות השונות של פרסום דיגיטלי

 הצורות השונות של פרסום דיגיטלי

לפני עשרים שנה, פרסום דיגיטלי היה פשוט חבורה של באנרים במקום בולט באתרים. הם היו מעצבנים, לחצתם על אחד מכל 100, והם הפכו לקורבנות של “עיוורון באנרים”. היום, פרסום דיגיטלי הוא עצום, עם סוגים רבים ושונים של מודעות מקוונות שיופקו בהתאם לקהל יעד, תוכן אתר, וכן קריאה לפעולה. אבל לפני הצלילה לתוך העלויות, וצורות שונות, בואו נסתכל על ההגדרה הבסיסית של פרסום דיגיטלי (פרסום מקוון aka).

הגדרה בסיסית

אם אתה רואה פרסומת באינטרנט, אז זה מסווג פרסום דיגיטלי. למעשה, יש מודעות בדף הזה, ורוב אתרים אחרים אתה מבקר, כפי שהם נהג הרווח העיקרי של חברות אינטרנט.

מתוך מודעות באנר (כולל באנרים ומדיה עשירים) אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO), רשתות חברתיות, שיווק בדוא”ל, מודעות מסווגות מקוונות, השתלטויות אתר, ואפילו SPAM, פרסום מקוון הוא אחת הדרכים המהירות גוברות להגיע לקהל.

עם האינטרנט עכשיו זמין בטלפונים חכמים, פרסום דיגיטלי התפשט אל הפלטפורמה הניידת. חברות מוציאות מיליון דולרים מנסות למצוא דרך לפרסם בטלפונים מבלי ליצור חוויה לא נעימה או מפריעה. עד כה, הדרך הפופולרית ביותר לעשות זאת כבר דרך שיטות פרסום מקומיות.

העלויות הכרוכות פרסום דיגיטלי

ישנם מאות דגמים פרסומיים שונים באינטרנט, אבל רוב נופלים תחת אחת משלוש הקטגוריות הבאות.

ללא ספק, כל מודעה שראית באינטרנט היום מומנה על ידי אחת מהשיטות הבאות:

 • רו”ח (עלות לפעולה) – במודל זה, כל הסיכון נופל על המו”ל של המודעה. המפרסם משלם רק המו”ל אם מישהו לוחץ ומשלים עסקה.
 • PPC (Pay Per Click) – הצורה הנפוצה ביותר של פרסום מקוון כפי שהוא מוטל על שני הצדדים. המפרסם משלם כאשר מישהו לוחץ על המודעה, אבל הם לא צריכים להשלים רכישה עבור המו”ל לקבל תשלום. לפי מודל זה, מילות מפתח היעד חשובות מאוד.
 • CPM (עלות פרומיל) – הידוע יותר בכינויו CPT (עלות לאלף), המפרסם משלם עבור חשיפה המבוססת על מבקרים באתר ועיניים על מודעה. אם אתר מקבל שני מיליון מבקרים ביום, והמודעה נתפסת על 50% של דפים אלה, אז CPM של 2 $ יהיה שווה ל 2000 $.

סוגי פרסום דיגיטלי

כדי לפרט את כולן ניקח לנצח, אבל כאן הם חלק מהדרכים העיקריות שמפרסמים מקבלים לצרכנים עם לקנות באינטרנט:

 • מודעות באנרים (אלה כוללים גורדי שחקים, באנרים מלאים, ריבועים, וכפתורים.)
 • אדסנס (אלו הן המודעות שפורסמו לצרכנים באמצעות גוגל, על ידי הצגת פרסומות רלוונטיות המידע על כל דף.)
 • פרסום דוא”ל (ו SPAM)
 • פרסום מקורי (זה ממשיך לצמוח להשתלט על שטחי פרסום באינטרנט.)
 • מודעות פייסבוק
 • מודעות YouTube
 • ממומן ציוצים
 • השתלטויות אתר
 • מודעות מדיה עשירה
 • מודעות קופצות (פופ-אחורי)
 • מודעות קדם-וידאו
 • לבלוגים

טיפים להצלחה בעולם הפרסום הדיגיטלי

פרסום דיגיטלי הוא כבר לא בדיחה. מודעות באנר בשימוש שיצחקו עליהם, וכן מיילים נחשבו טעם ומרגיז. אבל עכשיו, עם כולם שקוע טלפון חכם או מכשיר דיגיטלי, הפרסום צריך להיעשות כאן. וזה אומר שהוא צריך להיעשות גם, כי הוא רווי.

הנה כמה טיפים כדי להבטיח את מסע הפרסום שלך מקבל ROI טוב.

 1. הפוך את מסעות הפרסום שלך כזה שאפשר לקחת
  מה שלא תעשה, לחשוב על ההשפעה שתהיה לכך על האנשים שרואים אותה. האם הם אוהבים את זה עד כדי כך שהם לוחצים על כפתור “Share” ולהפיץ את המילה בשבילך? האם הם רוצים חבריהם וקרוביהם לראות אותו? האם זה “ללכת ויראלי?” קמפיין דיגיטלי טוב צריך shareability לספק ROI מרשים. ללא שיתוף, אתה עובד קשה מדי כדי לקבל את הקליקים וההמרות.
 2. אל תחשבו בתוך קופסא דיגיטלית
  קמפיין דיגיטלי הוא בדיוק זה; קמפיין שחי בעולם הדיגיטלי. אבל, זה לא חייב להיות כל דיגיטלי. ניתן ליצור קטעי וידאו, או פעלולים בסרט, ולאחר מכן לשים אותם באינטרנט. תוכל לנהל מסעות פרסום העושים שימוש חיצוני, גרילה, וטלפון. כל עוד המערכה קשורה יחד עם דיגיטלי, זה יכול להיווצר בכל מספר דרכים.
 3. Analytics הוא מפתח
  אתה צריך לפקח הקמפיינים הדיגיטליים שלך מקרוב, ולהיות מוכנים לפעול על המידע כך שתוכל כמובן-נכונים בהתראה של רגע. אם חלקים מסוימים של קהל היעד שלך הם פשוט לא מגיב, לתעל כסף הקמפיין שלך לתחומים שהביצועים שלהם טובים. אם אתה רואה את תגובות שליליות, ולחיצות להקטין, לוודא שיש לך תכנית מוכנה ללכת.

הבעיות עם SPAM

אתה, ללא ספק, לדעת את המונח והם אפילו יותר מכירים את המוצר בפועל. SPAM נגזר סקיצה קלסית מונטי פייטון שבו כל התפריט בבית קפה קטן כללו ספאם. הפגזה זו באמצעות ספאם הפכה שם נרדף דרך דואר אלקטרוני לא רצוי להפציץ את תיבות הדואר הנכנס של צרכנים.

כאשר שיווק בדוא”ל היה חדש יחסית, דואר זבל היה נפוץ. עם זאת, חוקים אנטי-ספאם כרתו הרבה תנועה זו, עם קנסות ועונשים אחרים להיות חלקו את האשמים. זה לא מנע אותה לחלוטין, אם כי, עם שולחי דואר זבל נעשים מתוחכמים יותר, וגם במציאת דרכים ממסננים אנטי ספאם. זהו דואר הזבל של העולם הדיגיטלי.

צורה נוספת של ספאם היא פישינג, הכולל את הונאת 419 הקסמים. עם זאת, זה הולך מעבר לתחומי פרסום למשהו שהוא גם לא חוקי מאוד ואפשרות חיים הורסים.

לתת ללקוחות נתיב קל לבטל את המנוי

בעוד בנושא דואר זבל, לעשות כל מה שאתה יכול כדי להקל על הלקוחות שלך כדי לבטל את המנוי במהירות מרשימת הדוא”ל שלך. למרות שזה אולי נראה מנוגד לאינטואיציה, אתה לא רוצה ליצור חוויה שלילית. מה שהופך אותו קל לביטול יעזוב את הלקוח עם רושם חיובי מכם. הם עשויים גם ממשיכים לקנות ממך, למרות שהם לא מקבלים את האימיילים שלכם. מצד השני, אם אתה מכניס את הכפתור לביטול רישום סוג 6pt באמצע חבורה של עותק חוקי, ולגרום להם לקפוץ דרך חישוקים כדי להשאיר את הרשימה, תאבד לקוח לתמיד.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.