השקעה פסיבית מול Active

Home » Investing » השקעה פסיבית מול Active

האם פסיבי השקעות יעילות לחיסכון לגיל פרישה?

בכל פעם שיש דיון על השקעה אקטיבית או פסיבית, זה יכול מהר למדי להפוך ויכוח סוער בגלל משקיעים ומנהלי עושר נוטים להעדיף חזק אסטרטגיה אחת על פני האחרת.

הבנת ההבדל

אם אתה משקיע פסיבי, אתה משקיע לטווח הארוך. משקיעים פסיביים להגביל את כמות קנייה ומכירה בתוך התיקים שלהם, מה שהופך את זה בצורה מאוד חסכונית להשקיע. האסטרטגיה דורשת מנטליות אחיזה-ו-לקנות. כלומר בפיתוי להגיב או לחזות את כל המהלך הבא של שוק המניות.

הדוגמה העיקרית של גישה פסיבית היא לקנות קרן אינדקס העוקב אחד המדדים העיקריים כמו ה- S & P 500 או דאו ג’ונס. בכל פעם המדדים הללו לעבור את בוחריהם, קרנות האינדקס לעקוב אחריהם באופן אוטומטי לעבור את אחזקותיהם בדרך של מכירת המניות שהולכים לצאת ולקנות המלאי זה הופך חלק מהאינדקס. זו הסיבה שזה כזה ביג דיל כאשר חברה הופכת גדולה מספיק כדי להיכלל באחד המדדים העיקריים: היא מבטיחה כי המניות תהפוכנה ליבה מחזיקה באלף קרנות גדולות.

כאשר אתה הבעלים חתיכות זעירות של אלפי מניות, אתה להרוויח תשואות שלך פשוט על ידי המשתתפים מסלול כלפי מעלה של רווחי התאגידים לאורך זמן באמצעות שוק המניות הכללי. משקיעים פסיביים מצליחים מקפידים העין שלהם על הפרס ולהתעלם כישלונות לטווח קצר – שפל חדה אפילו.

השקעה פעיל, כפי ששמו מרמז, לוקח על הידיים הגישה ודורש מעשה שמישהו בתפקיד מנהל תיקים. המטרה של ניהול כסף הפעיל היא להכות את התשואות הממוצעות של שוק המניות לנצל את מלוא היתרונות של תנודות מחירים לטווח קצר. זה כרוך בניתוח עמוק בהרבה ואת המומחיות לדעת מתי לסובב לתוך או מחוץ ערבות, מניה מסוימת או כל נכס. מנהל תיקים בדרך כלל אחראי על צוות של אנליסטים שמסתכלים גורמים איכותיים וכמותיים, אז תנעץ את כדורי הבדולח שלהם כדי לנסות לקבוע היכן ומתי המחיר ישתנה.

השקעה פעילה דורשת אמון כי לא חשוב מי להשקיע בתיק ידע בדיוק בזמן הנכון כדי לקנות או למכור. ניהול השקעות אקטיבי מוצלח דורש להיות צודק לעתים קרובות יותר מאשר לא נכון.

איזו אסטרטגיה עושה אותך יותר

אז אילו אסטרטגיות אלה עושה כסף משקיע יותר? אפשר לחשוב על היכולות של מנהל כספים מקצועי תרחקנה קרן מדד בסיסית. אבל הם לא. אם נתבונן תוצאות ביצועים שטחיות, השקעה פסיבית טובה ביותר עבור מרבית המשקיעים. מחקר אחרי מחקר (מעל עשורים) מראה תוצאות מאכזבות עבור המנהלים הפעילים. למעשה, רק אחוז קטן של קרנות נאמנות המנוהלות באופן פעיל מתמיד לעשות טוב יותר מאשר קרנות אינדקס פסיביות. אבל כל הראיות הללו כדי להראות פעימות פסיביות השקעה אקטיבית ניתן oversimplifying משהו מורכב הרבה יותר, כי אסטרטגיות אקטיביות ופסיביות הן רק שני צדדים של אותה המטבע. שניהם קיימים מסיבה ורבים המקצוענים למזג אסטרטגיות אלה.

דוגמה מצוינת היא תעשיית קרנות הגידור. מנהלי קרנות גידור ידועים הרגיש האינטנסיבית שלהם לשינויי השמץ במחירי נכסים. בדרך כלל קרנות גידור להימנע מהשקעות המיינסטרים, אך אותם מנהלי קרנות הגידור בפועל השקיעה כ -50 מיליארד $ בקרנות אינדקס בשנה שעברה על פי חברת המחקר סימטרי. לפני עשר שנים, קרנות גידור שנערך רק 12 מיליארד $ בשנת הכספים פסיבי. ברור, יש סיבות טובות מדוע אפילו מנהלי הנכסים האקטיביים האגרסיביים ביותר לבחור להשתמש השקעות פסיביות.

חוזקות וחולשות

תוכנית ניהול תיק ואסטרטגיות ההשקעה שלהם, סגל וורטון מלמד על נקודות החוזק והחולשה של השקעה פסיבית ואקטיבית.

השקעה פסיבית

כמה מהיתרונות המרכזיים של השקעה פסיבית הם:

  • שכר נמוך במיוחד אין אף אחד בחירת מניות, כך פיקוח הרבה פחות יקר. קרנות פסיביות פשוט לעקוב אחרי המדד הם משתמשים כמו benchmark שלהם.
  • שקיפות – זה תמיד ברור אילו נכסים נמצאים קרן אינדקס.
  • יעילויות מס – את הקנייה והחזק אסטרטגיה בדרך כלל לא לגרום מס רווחי הון מסיבי לשינה.

תומכי השקעה פעילה יאמרו כי אסטרטגיות פסיביות יש חולשות אלה:

  • מדי מוגבל – קרנות פסיביות מוגבלות סט מדד או קבועות מראש ספציפי של השקעות עם מעט שונה; וכך, משקיעים נעולים לתוך אחזקות אלה, לא משנה מה קורה בשוק.
  • מחזיר קטן – על פי הגדרה, קרנות פסיביות תהיינה פחות או יותר לא לנצח את השוק, גם בזמנים של מהומה, כפי אחזקות הליבה שלהם נעולות כדי לעקוב אחר השוק. לפעמים, קרן פסיבית עלולה להכות את השוק על ידי קצת, אבל זה אף פעם לא יפרסם את התשואות הגדולות מנהלים פעילים משתוקקים אלא אם השוק עצמו מרעים. מנהלי פעילות, ומצד שני, יכולים להביא תגמולים גדולים יותר (ראה להלן), אם כי תגמולים אלו מגיעים עם סיכון גדול יותר גם כן.

השקעות Active

יתרונות השקעה אקטיבית, על פי וורטון:

  • גמישות – מנהלי Active אינם נדרשים לעקוב אחר מדד מסוים. הם יכולים לקנות אותם “יהלום הגלם” המניות שהם מאמינים שהם מצאו.
  • הגנה – מנהלים אקטיביים יכולים גם להקטין את הסיכונים שלהם תוך שימוש בטכניקות שונות כגון מכירות בחסר של אופציית Put, והם מסוגלים לצאת מניות ספציפיות או סקטורים כאשר הסיכונים להיות גדולים מדי. מנהלים פסיביים תקועים עם המניות במדד הוא לעקוב מחזיק, לא משנים עד כמה הם עושים.
  • T וניהול גרזן – למרות אסטרטגיה זו יכולה לעורר מס רווחי הון, יועצים יכול להתאים אסטרטגיות לניהול המס הן ליחידים משקיעים, כגון על ידי מכירת ההשקעות כי הם מפסידים כסף כדי לקזז את המיסים על הזוכים הגדולים.

אבל אסטרטגיות פעילות יש חסרונות אלה:

  • מאוד יקר – תומסון רויטרס ליפר יתדות יחס ההוצאה הממוצע על 1.4% עבור קרן השקעות מנוהלת באופן פעיל, לעומת רק 0.6% עבור קרן הפרייבט הפסיבית הממוצעת. אגרות גבוהות בגלל כל קנייה פעילה ומכירה מעוררות עלויות עסקה, שלא לדבר על כך שאתה משלם משכורות של צוות אנליסט מחקר בוחרת עצמית. כל התשלומים הללו במשך עשרות שנים של השקעה יכול להרוג חוזרת.
  • סיכון פעיל – מנהלי Active חופשיים לקנות כל השקעה שהם חושבים יביאו החזרים גבוהים, וזה נהדר כאשר האנליסטים צודקים אבל נורא כשהם טועים.

החלטות אסטרטגיות

יועצי השקעות רבים מאמינים האסטרטגיה הטובה ביותר היא שילוב של סגנונות אקטיביים ופסיביים. לדוגמה, דן ג’ונסון הוא יועץ רק בתשלום באוהיו. בין לקוחותיו נוטים רוצים להימנע הנדנדות הפרועות במחירי מניות והם נראים אידיאליים עבור קרנות אינדקס.

הוא מעדיף אינדקס פסיבי אלא מסביר, “הגישה הפסיבית מול הנהלה פעילה אינו חייב להיות או / או בחירה עבור יועצים. שילוב השני יכול עוד לגוון תיק ולמעשה לסייע בניהול סיכון כולל.”

לדבריו עבור לקוחות שיש להם עמדות במזומן גדולות, הוא נראה פעיל הזדמנויות להשקיע בתעודות סל רק לאחר שהשוק נסוג. עבור לקוחות בדימוס שאכפת ביותר על הכנסה, הוא עשוי לבחור מניות ספציפיות פעיל לצמיחת דיבידנד תוך שמירת מנטליות לקנות וחזקה.

אנדרו Nigrelli, יועץ עושר באזור בוסטון ומנהל, מסכים. הוא נוקט בגישה מבוססת מטרות כדי תכנון פיננסי. הוא בעיקר מסתמך על אסטרטגיות לאינדקס השקעה פסיבית לטווח ארוך ולא במניות בודדות לקטיף מאוד דוגל השקעה פסיבית, אך הוא גם מאמין שהוא לא רק חוזר עניין, אבל מחזירה מותאמת לסיכון.

“שליטה על כמות הכסף [כי] נכנס מגזרים מסוימים או אפילו חברות ספציפיות כאשר התנאים משתנים במהירות יכול למעשה להגן על הלקוח.”

עבור רוב האנשים, יש זמן ומקום הוא השקעה אקטיבית ופסיבית במשך חיים שלמים של חיסכון עבור אבן דרך מרכזית כמו פרישה. יועצים נוספים לסכם באמצעות שילוב של שתי האסטרטגיות – למרות הצער שני הצדדים לתת לזה מעל האסטרטגיות שלהם.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.