כדור שלג חוב לעומת Stacking חוב – איזה חוב שוחד השיטה האם עדיף?

Home » Budgeting » כדור שלג חוב לעומת Stacking חוב – איזה חוב שוחד השיטה האם עדיף?

כדור שלג חוב לעומת Stacking חוב - איזה חוב שוחד השיטה האם עדיף?

ישנן שתי שיטות פופולריות כי אנשים משתמשים כדי לשלם את חוב. השיטה המסורתית נקראת “ערמת חוב,” ואילו השני נקראת “כדור שלג החוב,” והוא מומלץ על ידי מומחה הפיננסי הפופולרי דייב רמזי.

בואו נסתכל הפרו של ו con של של כל כך שאתה יכול להבין מה הגישה שיש לנקוט כדי לשלם את החוב שלך.

נחת חוב

שיטת “חוב הערמה” (הידוע גם בכינויו השיטה מבול החוב) ממליצה לך לעשות רשימה של כל החובות שלך, מדורגת על ידי ריבית , מהגבוה לנמוך.

לדוגמה, אתה עלול לחוב:

  • Mastercard – $ 2500 – 19 אחוז – שיעור הריבית הגבוה ביותר
  • ויזה – $ 7500 – 13 אחוז – שיעור הריבית השנייה בגובהה
  • הלוואה לרכב – 4000 $ – 8 אחוזים – שיעור ריבית השלישי בגובהו
  • הלוואה לסטודנטים – 5 אחוזים – – 1900 $ הריבית הנמוכה ביותר

השיטה “הערמה החוב” נמסר, כי תבצע את התשלום המינימלי על כל ההלוואות שלכם. ואז, אתה צריך לזרוק את כל הכסף הנוסף שלך כלפי משתלם מסטרקארד שלך, אשר יש לו את הריבית הגבוהה ביותר, ב 19 אחוזים.

לאחר נגב חוב מסטרקארד 19 האחוז שלך, להתמודד עם איזון הוויזה, אשר יש לו את הריבית השנייה בגובהה, ב 13 אחוזים.

זה ייקח לך הרבה זמן להחזיר את הוויזה, מאז יש לו את היתרה הגבוהה ביותר, על 7500 $. להישאר עם זה. כשתסיים, אתה יכול להתחיל לשלם את החובות עם שיעורי ריבית נמוכים.

יתרונות: שיטה זו חוסכת לך הכי הרבה כסף על תשלומי ריבית.

חסרונות: זה עלול לקחת זמן רב כדי לקבל חוב גבוה איזון חצה את הרשימה שלך.

אתה עלול להרגיש מתוסכל אחרי שהשקעת כל כך הרבה זמן ואנרגיה לכיוון לשלם את הלוואה, מבלי להרגיש את “הנצחון” הנפשי של חצייה אותו לרשימה שלך.

חוב כדור שלג

על פי שיטת כדור השלג, אתה צריך לזרוק כל אגורה חילוף לקראת לשלם את ההלוואה עם האיזון הנמוך ביותר, ללא קשר לריבית.

אם השתמשת בשיטת כדור השלג, היית לסדר מחדש את הרשימה לעיל כדלקמן:

  • הלוואות סטודנטים – 1900 $ – 5 אחוזים – מאזן נמוך
  • Mastercard – אחוז 19 – – 2500 $ שניים הנמוך ביותר מאזן
  • הלוואה לרכב – 4000 $ – 8 אחוזים – מאזן נמוך-שלישי
  • ויזה – 7500 $ – 13 אחוז – היתרה הגבוהה ביותר

תעשה את התשלום המינימאלי על כל ההלוואות שלכם. ואז, אתה זורק כל אגורה נוספת לקראת החוב עם המאזן הקטן ביותר, ללא קשר לעובדה – במקרה הספציפי הזה – יש בו גם את הריבית הנמוכה ביותר.

הרעיון מאחורי שיטה זו הוא כי לשלם את ההלוואה עם האיזון הקטן ייתן לך את התחושה הפסיכולוגית של “נצחון” כשאתה חוצה הלוואה כי את הרשימה שלך. זה מנטלי “לנצח” יניע אתכם להמשיך לחסוך כסף ופירעון החובות שלך.

יתרונות: שיטה זו מעניקה לך תחושה מיידית יותר של נצחון.

חסרונות: זה עולה יותר. תשלם יותר ריבית, לעומת שיטת סידור בערימה החוב.

איזה שיטה כדאי להשתמש?

אני רוצה לומר כי האוצר אישי הוא … טוב … אישית.

לשלם את החוב הוא קצת כמו דיאטה. בטח, יש יותר “אידיאלי” לאכול תוכניות שם בחוץ, אבל בואו נהיה מציאותיים: רוב האנשים לא הולכים לדבוק בדיאטה מושלמת. הדיאטה “הטובה ביותר” היא זו שתישאר כדי.

לשלם את החוב דומה. היו כנים לגבי ביצוע תקציב שמתאים לאישיות שלך ושומר לך מוטיבציה. תשלם את רוב האינטרס אם אתה לא מקל עם תוכנית תגמול החוב שלך.

זה בסדר להתנסות, מדי. אם שיטת ערמת החוב נשמעת יותר מושכת לך עכשיו, ואתה מנסה את זה במשך כמה חודשים מוצא שזה לא עובד, אין סיבה שאתה לא יכול לעבור לשיטת כדור שלג חוב.

לאחר תכנית הוא רעיון טוב, אבל זה לא אומר שאתה צריך להחזיק את עצמך אליו 100% מהזמן, 365 ימים בשנה. דברים משתנים, חיים זורקים כדורים עקומים בך, ואתה צריך להסתגל. זה לפעמים דבר כרוך בשינוי האסטרטגיות הפיננסיות שלך. אז לא הכה את עצמך אם השיטה הראשונה תנסה לא עובדת. לשמור עליו עד שתמצא משהו שעושה.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.