כיצד להעריך רעיון עסקי לפני שקפצה פנימה

Home » Small Business » כיצד להעריך רעיון עסקי לפני שקפצה פנימה

כיצד להעריך רעיון עסקי לפני שקפצה פנימה

אז, אתה כבר בילית חודשים או אולי אפילו שנים מחפשים את רעיון העסקים הקטן המושלם, ועכשיו אתה חושב שמצאת אותו. אתה מוכן לצלול ממש, לעזוב את העבודה שלך, ולהקדיש את עצמך מתחיל עסק משלך.

לפני שתבצע שינויים כלשהם חיים שינוי כי לא ניתן לבטל בקלות, לקחת קצת זמן כדי להעריך את הרעיון העסקי שלך ראשון כדי לראות אם יש לו את הרגליים אתה מקווה שהיא עושה. השלב הראשון של התהליך הוא לעשות קצת מחקר וניתוח לחפור לתוך הפוטנציאל של הרעיון שלך.

הנה כמה דרכים שיעזרו לך להתחיל.

זהה את שוק היעד

הצעד החשוב ביותר במוקדמות רעיון העסק הוא הקובע מי יהיה לקנות את המוצר או השירות. אתה צריך ליצור תמונה של הלקוח האידיאלי שלך. לוקחים בחשבון גורמים כמו גיל, מין, רמת השכלה, הכנסה, ומיקום. ככל שאתה יכול לצמצם את התמונה של הלקוח האידיאלי שלך לטובה. אתה לא תוכל להבין אם יש שוק עבור המוצר או השירות שלך עד שיש לך מושג ברור מאוד מי מוכר אותו.

ואז, אתה צריך לבצע ניתוח שוק – מחקר כדי לקבוע עד כמה גדול השוק, איך רווי זה ואם יש מקום בשבילך כדי להוסיף את המוצר או שירות לתערובת.

זה גם יכול להיות מועיל כדי ליצור קטע בדיקה של שוק היעד שלך לנהל קבוצת מיקוד או סקר כדי לברר מי הם באמת.

לאחר מכן, תוכל להחליט אם זה הגיוני להשיק את העסק שלך לפלח השוק שלך כדי להעריך את התגובה לפני שתתחייב לחלוטין לרעיון העסקי שלך.

לדעת מה הגורם שונה המוצר / שירות

במהלך המחקר שלך, אתה כנראה תגלה כי ישנם עסקים אחרים כבר מציעים את המוצרים זהים או דומים ושירותים לשוק היעד שלך.

זה לא בהכרח אומר שאתה לא יהיה מוצלח אם שתפעיל את העסק שלך, אבל זה בהחלט אומר שאתה צריך לזהות מה שהופך את המוצרים והשירותים שלך שונים מהמתחרים. ניתן לעשות זאת על ידי יצירת הצעת מכירה ייחודית (USP).

ה יו אס מזהה מה הופך את העסק שלך שונה, ומדוע לקוחות היעד שלך צריכים לבחור לך על פני המתחרים. USP שלך יכול להיות כלי יעיל מאוד המסייע לך להגדיר את המותג שלך ולהפוך את העסק שלך בלתי נשכח.

מחקר בתחרות

בדיוק כפי שאתה צריך לדעת מי הלקוח האידיאלי שלך הוא, אתה גם צריך לדעת מי עוד אותנו שיווק שיש להם. זו הסיבה שזה באמת חשוב לקבל מושג על מי הם המתחרים שלך לפני שאתה להתקדם עם הרעיון העסקי שלך.

שני כלי מצוין למחקר המתחרים שלך הוא ניתוח תחרותי ניתוח SWOT.

לבצע ניתוח כדאיות פיננסי

גורם נוסף חשוב מאוד כי משחק לתוך תוקפו של רעיון עסק קטן הוא כסף. מה זה יעלה כדי לקבל את העסק שלך מעל הקרקע? איפה יהיה הון זה בא? מהן ההוצאות הזנק ומתמשכת שלך? מהו פוטנציאל ההשתכרות שלך ברגע שאתה ותתאקלם?

איך תוכל לגשר על הפער הכספי בין התהליך מזניק ורווחיויות?

מדריך זה כדי ביצוע ניתוח פיננסי יעזור לך להתחיל באיסוף נתונים כספיים. תוכלו רוצה לוודא שאתה מחשיב את כל מקורות ההון הפוטנציאליים, בזמן שאתה חושב על איך אתה יכול לאתחל ולהגביל את ההשקעה הדרושה מלפנים.

כל זה עשוי להראות כמו הרבה עבודה, אבל אתה תהיה שמח שעשית את זה. אם הגעת למסקנה כי הרעיון העסקי שלך הוא לא הולך לעבוד, אתה עלול להתאכזב אבל תוכל למנוע בזבוז זמן וכסף על כישלון סביר. אם זה נראה כמו רעיון העסק הקטן שלך יש פוטנציאל פעם עשית את המחקר שלך, יהיה לך להתחיל לפעול לקראת השלב הבא של התהליך הזנק העסקי – יצירת תכנית עסקית. לקבלת עזרה נוספת, לקרוא: יצירת תוכנית עסקית.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.