כיצד להפחית את יחס החוב-ההכנסה שלך

Home » Uncategorized » כיצד להפחית את יחס החוב-ההכנסה שלך

להפיל חישוב יחס חוב-ההכנסה גבוהה

כיצד להפחית את יחס החוב-ההכנסה שלך

שלך חוב הכנסת היחס מציין את אחוז ההכנסה שלך הולך לכיוון לשלם את החוב בכל חודש. התחתון יחס החוב להכנסה שלך, כן ייטב, כי זה אומר שאתה לא מבלה הרבה ההכנסה שלך משלם חובות. מצד השני, יחס חוב-ההכנסה גבוה פירושו יותר של ההכנסה שלך הוא בילה על חוב, משאיר אותך עם פחות כסף להוציא על חשבונות אחרים או לשמור.

אתה יכול לחשב יחס החוב להכנסה שלך על ידי הוספת עד תשלומי החוב החודשי שלך, כולל כרטיסי אשראי והלוואות, ולאחר מכן חלוקת מספר זה ב ההכנסה החודשית שלך.

להכפיל את התוצאה על ידי 100 כדי לקבל אחוז. לדוגמא, אם אתה מבלה 1200 $ כל חודש על חוב ויש לי הכנסה חודשית של 4000 $, החוב שלך יחס הכנסה יהיה 30%.

מה זה יחס גבוה חוב הכנסה?

אם יחס החוב להכנסה שלך הוא יותר מ 50%, בהחלט יש לך חוב גדול מדי. כלומר, אתה מבלה לפחות מחצית ההכנסה החודשית שלך על חוב. בין 37% לבין 49% הוא לא נורא, אבל אלה עדיין נמצאים כמה מספרים מסוכנים. באופן אידיאלי, יחס החוב להכנסה שלך צריך להיות פחות פחות מ 36%. כלומר, יש לך עומס חוב לניהול כסף שנשאר אחרי ביצוע תשלומי החוב החודשי שלך.

ההשפעה של יחס החוב-הכנסה גבוהה

יחס חוב להכנסה גבוה יכול להיות השפעה שלילית על הכספים שלך באזורים מרובים.

ראשית, ייתכן נאבק כדי לשלם את חשבונות, כי כל כך הרבה של ההכנסה החודשית שלך הולך לכיוון תשלומי חוב.

יחס חוב להכנסה גבוה יעשה את זה קשה לקבל אישור עבור הלוואות, במיוחד משכנתא או הלוואה אוטומטית.

המלווים רוצה להיות בטוח שאתה יכול להרשות לעצמך לעשות את תשלומי ההלוואה החודשיים. תשלומי חוב גבוהים הם בדרך כלל סימן לכך לווה יחמיץ תשלומים או מחדל על ההלוואה.

בעוד ניקוד האשראי שלך לא ייפגע באופן ישיר על ידי יחס חוב להכנסה גבוה, חלק מהגורמים שתורמים יחס חוב להכנסה גבוה יכול גם לפגוע ניקוד האשראי שלך.

באופן ספציפי יותר, יתרות כרטיס אשראי הלוואה גבוהה, אשר עשוי לשחק תפקיד יחס חוב להכנסה הגבוה שלך, יכולות לפגוע ניקוד האשראי שלך.

כיצד להפחית יחס החוב-ההכנסה שלך

ישנם מקרים שבהם בעל יחס החוב להכנסה גבוהה הגיוני. לדוגמה, זה לא נורא יש יחס גבוה אם אתה אגרסיבי לשלם את החוב שלך. מצד השני, אם היחס שלך הוא גבוה ואתה ביצוע תשלומי מינימום בלבד, וזו בעיה.

באופן כללי, יש שתי דרכים כדי להקטין יחס החוב להכנסה שלכם. ראשית, אתה יכול להגדיל את ההכנסה שלך. זה יכול להיות עובד כמה שעות נוספות, מבקש תוספת שכר, לוקח על עבודה במשרה חלקית, הקמת עסק, או יצירת כסף מתחביב. ככל שאתה יכול להגדיל את ההכנסה החודשית שלך (מבלי להעלות תשלומי החוב שלך בו זמנית) נמוך יחס חוב להכנסה שלך יהיה.

הדרך השנייה להוריד את היחס שלך היא לשלם את החוב שלך. בזמן שאתה במצב פירעון החוב, יחס החוב להכנסה שלך יגדל באופן זמני בגלל שאתה מבלה יותר של ההכנסה החודשית שלך על תשלומי החוב. זה בגלל אחוז גבוה יותר של ההכנסה שלך יהיה הולך לכיוון חוב. לדוגמא, אם ההכנסה החודשית שלך היא 1000 $ ואתה מוציא כרגע 480 $ על חוב בכל חודש, אז היחס שלך הוא 48%.

אם תחליט להשקיע 700 $ לחודש על תשלומי חוב, אז היחס שלך יגדל ל 70%. אבל, אחרי שתשלם את החוב כל הדרך מעל, היחס שלך יצנח ל 0% בגלל שאתה שיותר לא לבזבז ההכנסה שלך על חוב.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.