כיצד ליצור תוכנית פרישה גמישה

Home » Retirement » כיצד ליצור תוכנית פרישה גמישה

כיצד ליצור תוכנית פרישה גמישה

“אם אתה לא יכול לשנות את זה, לשנות את הדרך שבה אתה חושב על זה.”

חוסן מוגדר כיכולת להתמודד עם אירועי חיים ובעצם “ולספוג את החבטות”. כאשר אתה לוקח כמה רגעים לחשוב על כל האירועים לאתגר את החוסן שלנו ברשימה של אלה חוויות חיים יכול להיראות די נרחב. אלה אירועים חשובים בחיים יכולים להיות חיוביים (למשל, לידת ילד, החל עבודה חדשה) או שהם יכולים להיות בסופו של דבר שלילי (למשל, בעיות רפואיות, אובדן עבודה).

 

איך אתה בוחר להגיב לאלה מכשולים פוטנציאליים בדרך לפרישה יש השפעה גדולה על רווחתם הפיננסית הכוללת שלך. ככזה, גמישות פיננסית יכול להיות בסופו של דבר את ההבדל בין משגשגת בשנים הפרישה שלך רק מנסה לשרוד.

מה זה אומר להיות תוכנית פרישה גמישה

להיות גמיש אינו נחשב תכונת אישיות, אך היא מייצגת תהליך למידה דינמי. בעלי כושר התאוששות אינם רואים מצבים מלחיצים בפוטנציה כמו להיות בלתי פתיר. אבל במקום, הם תופסים אותם כחוויה למידת הזדמנות לצמיחה והתפתחות אישית.

הקונספט של גמישות פיננסית מתייחס ליכולת להתאושש ולעמוד אירועי חיים שיש להם השפעה גדולה על ההכנסה שלך ו / או נכסים. היכולת להתאושש נסיגות פיננסיות משופר עם משאבים פיננסיים כגון חסכונות נאותים, ביטוח בריאות, והכנסות אמינות.

להלן כמה דוגמאות של צעדים לפעולה פיננסיים והתנהגויות אחרות שניתן לנקוט כדי לשפר את התחושה משלך של גמישות הפיננסית כוללות:

 1. שמור על יחס חוב ל-הכנסה נמוכה.
 2. שמור על קרן חירום של לפחות שלוש הוצאות של החודש.
 3. שקול החינוך או הקריירה שלך אימון תהליך מתמשך.
 4. תשמור על הבריאות הגופנית שלך ורווחה.
 5. רכישת ביטוח חיים ונכות נאותים להגן יקיריהן כנגד אובדן או צמצום פוטנציאל הכנסה.

אם אתה בטוח שאתה על מסלול כדי להגיע למטרות הפרישה שלך, אתה נמצא במיעוט. ממצאים מן מדד סיכון פרישה הלאומי (NRRI) גילה כי 52 אחוז ממשקי הבית נמצאים בסיכון של לא להיות מסוגל לשמור על רמת החיים באותה שלהם במהלך הפרישה. עם רמות אמון פרישה כל כך נמוך שזה חשוב להימנע קח שליטה פחד וחרדה לתת. תכנית פרישה גמישה מסיטה את המוקד אל הדברים שאתה יכול לעשות ומעצימה מתנהגת היום כדי לשפר את הסיכויים שלך להצלחה. צעד בסיסי אחת הוא להפעיל חישוב פרישה בסיסי כדי לראות כמה אתה צריך להיות חיסכון כדי להגיע למטרות שלך.

זה צפוי כי תוכל לחוות מכשולים פוטנציאליים על שביל פרישה. חלק הכישלונות הפיננסיים הנפוצים ביותר שפוגעים תוכניות פרישה כולל את הפעולות הבאות:

 • התייקרות המחיה
 • משאבים מוגבלים עזבו כדי לשמור על פרישה
 • אין גישת תכנית פרישה בעבודה
 • אירועי חיים טראומטיים (מחלה, נכות, גירושין, וכו ‘)
 • צבירת החוב
 • עלויות החינוך
 • תשלום עבור עלויות טיפול רפואי נוכחיות ו / או בעתיד
 • טיפול הורה מזדקן או אחרים אהובים

מבחינה תכנונית הפרישה, הנה חמישה סימנים חשובים כי תוכנית הפרישה שלך יש את החוסן להמשיך ולהתמודד עם האתגרים הפוטנציאליים ומכשולים העלולים להפריע לתוכניות שלך להגיע לעצמאות כלכלית.

1. תכנית החיים הפיננסית שלך כוללת לטווח ארוך תוכניות פרישה

הגדרת מטרות בחיים כספיות ואחרים על בסיס קבוע יכולה להשפיע לטובה על היכולת שלך לקבל החלטות פיננסיות חכמות. מבחינה כלכלית בעלי כושר התאוששות להשתמש שערים כדי לתעדף את החלטותיהם ואת להתמקד במה שחשוב ביותר. הגדרת מטרה גם עוזרת להתכונן הדברים שיכולים לשים תוכניות חשובות פוטנציאלי מחוץ למסלול. אבל פשוט יצירת תכנית פיננסית שנכתבה היא רק הצעד הראשון כדי לקחת. אתה חייב להיות חריצות ללכת עד הסוף על התכנית ולהישאר ממוקד על התנהגויות כלכליות שהופכות את הבדל.

אתה יכול ליצור תכנית הפרישה בכתב על ידי רישום מטרות פיננסיות קצר וארוך טווח ולשאול את עצמך שאלות חשובות אלה על הפרישה שלך.

 • למה הוא שיש תכנית חיים פיננסית כך חשובה לי?
 • מה אני מצפה לעשות את הכי פרישה?
 • מדוע השגת מטרות פרישה אלה כל כך חשוב?
 • כמה הכנסה יש צורך לחיות אורח חיים נוחים במהלך פרישה?

ברגע שיש לך תשובות לשאלות תכנון פרישה אלה אתה יכול להתחיל לשים את התוכנית שלך בכתב. לקבלת מידע נוסף על איך לעשות את התהליך הזה נראה קצת פחות מרתיע לשקול יצירת תכנית פיננסית של עמוד אחד פשוט.

2. אתה כבר נקטו צעדים כדי להגן על המשפחה שלך ואת העושר שלך

חוסן פיננסי דורש יותר מאשר רצון ונחישות חזקים לעבור אירועי חיים קשים. כמו כן, עליך להיות בעל תוכנית הגנה עושר ואת המקום הראשון להתחיל בו הוא להקים חשבון חיסכון חירום. לאחר מכן, תוכל להסיט את המוקד להגנה מפני קטסטרופה קשור לבריאות עם ביטוח בריאות נאות. תכנון ביטוח נכות הוא דרך נוספת להגן מפני הסיכון בא לידי ביטוי באובדן ההכנסה. בדוק עם המעסיק שלך כדי לראות אם יש לך כיסוי נכות לטווח ארוך. אם אתה נמצא 50 של שלך או מבוגרים, ביטוח סיעודי הופך עוד מקור לדאגה עבור הגנה עושר. השורה התחתונה היא להכין את עצמך ואת המשפחה שלך למי אירועי חיים גדולים שיכולים לפגוע הסיכויים שלך באופן משמעותי לפרוש בתנאים שלך.

3. חיסכון הפרישה אתה מתכנן נמצא על מסלול כדי לעמוד ביעדי ההכנסות שלך

בריאות פיננסית היא שימוש במונח להעריך הבריאות הפיננסית הכוללת שלך. בריאות פיננסית מורכבת יותר מסתם התפיסות שלנו ורגשות על הבריאות הפיננסית שלנו. הקונספט של  בריאות פיננסית אותנטית  נמדד על ידי שילוב של גורמים לרבות שביעות הרצון הכללי המצב הכלכלי הנוכחי שלנו, התנהגויות כלכליות בפועל (כלומר, תקצוב, חסכון, משתלם יתרות כרטיס אשראי במלואו), עמדות פיננסיות, ידע פיננסי, ואובייקטיבי מצב כלכלי. כספי עדינות מגדירה בריאות פיננסית כמדינה של רווחה שבם אדם השיג לחץ פיננסי מינימאלי, הוקם תשתית פיננסית חזקה, ויצר תכנית מתמשכת כדי לעזור להשיג את יעדים פיננסיים בעתיד.

בריאות פיננסית אינה מבטיחה עמידות כאשר נסיגות להתרחש או מכשולים עומדים בדרכה. התמקדות בבריאות הפיננסית הכוללת שלך יכולה ללכת דרך ארוכה לסייע לך להתכונן לפרישה תוך התמודדות עם אתגרים. אתה יכול לעקוב אחר ההתקדמות הפיננסית שלך על ידי הערכת מדידות פיננסיות חשובות בקביעות כגון שווי נטו הכללי שלך, יחס החוב-ההכנסה, ואת יחסי חיסכון. בדיקת הבריאות הפיננסית שלך לפחות כמה פעמים בשנה צריכה להיות חשובות בדיוק כמו בדיקות בריאות ואיכות חיים רגילות.

לאחר שבחנו הבסיס הפיננסי שלך אתה יכול להמשיך לעקוב אחר הבריאות הפיננסית שלך כפי שהוא חל במיוחד למטרות פרישה. זה לעתים קרובות, הציע מפעיל חישוב פרישה בסיסי לפחות פעם בשנה צריכה להיות חלק מהתכנית פיננסית מתמשכת. רוב המתכננים הפיננסיים ממליצים להגדיר מטרת אצטדיון להחליף 70 עד 90 אחוזים מההכנסה לפני הפרישה שלך. יעד זה יכול להיות מותאם לתת דין וחשבון על אורח חי הפרישה שלך. לאחר מועד הפרישה המתוכנן הוא 10 שנים או פחות זה בדרך כלל הגיוני ללכת מעבר גישת ההכנסה תחליף ולהפעיל תכנית תקציב עבור פרישה.

4. שיצרת קרן של בסיסי פיננסי ידע

חוסן פיננסי דורש בסיס של ידע הפיננסי כדי לעזור לקבל החלטות חשובות. זה גם לא מפתיע כי ידע פיננסי בכלל הוא היבט חשוב של בריאות פיננסית. כשמדובר בקבלת החלטות פיננסיות קיים נתק בין ידע ופעולה. הפער בידיעה-עושה בדרך כלל בתיווך ביטחון. חוקרים  זיהו כי התפיסות שלנו לגבי כמה אנחנו יודעים על נושאים פיננסיים היא נבא טוב יותר של התנהגויות הכלכליות אנחנו בעצם נפגין.

הנה כמה צעדי תכנון פרישה ספציפיים לחנך את עצמך על אפשרויות בעתיד:

 • קבל הערכה של הטבות הביטוח הלאומי שלך
 • להבין חלופות הכנסת פרישה שונות
 • לבדוק את זכאות Medicare ו- חלופות בריאות אחרות
 • למד על דרכים להפחית את החוב לפני הפרישה

5. יש לך יותר פיננסיים קפיטל נבנה לפרישה

בניית חיסכון נאות עבור פרישה חשובה, כמובן. אבל יש משהו נפוץ המכונה “הון פסיכולוגי” הוא עוד מרכיב חשוב של מוכנות פרישה שיכולה להיות יצרנית הבדל.

אתה לא יכול פשוט חושב הדרך שלך להצלחה פרישה. אבל בעל חשיבה גמישה יכול לעזור לך לעבור מעברים מרכזיים בחיי. בנוסף להיבט החשוב של חוסן, חשוב גם לטפח תקווה, אופטימיות, ומסוגל עצמי (או האמונה שלך בעצמך). אלה הם מרכיבי הליבה של הון פסיכולוגי אשר יכול להיות כלי שימושי כדי לעזור לך לשגשג במהלך פרישה.

היבט נוסף של חוסן הוא הון אנושי. ברציפות נוקטים צעדים כדי ללמוד ולקדם את העבודה שלך ואת המיומנויות האישיות יכולה ליצור הזדמנויות קריירה ולהפחית את הסיכון לקשיים כלכליים אשר עלולים להשפיע על היכולת שלך כדי להגדיל את הרווחים שלך ולגדול חיסכון לפרישה שלך.

במהלך מעברים מרכזיים בחיי, אתה עלול להפוך לחברים, עמיתים לעבודה ברשתות חברתיות מורחבות (כולל ערוצי המדיה חברתיים) כדי לספק תמיכה. זה מה שנקרא “הון חברתי” הוא כלי מועיל לשרוד מעברים קשים כדי לעזור לך ולהפגין חוסן.

כיצד ליצור תוכנית זו גמישה

אם יש לך כמה מכשולים עומדים בדרך להשגת תחושה משלך של חוסן פיננסי מודעות מחסומים הפוטנציאליים אלה יכולים לעזור לזהות את הצורך בשינוי. הערכת חולשות פוטנציאליות התוכנית הפיננסית שלך יעזור לך להשתמש במודעות כי לפעול וליצור תוכנית פרישה היום כי גם מאזנת את סדר העדיפויות הנוכחי. כתוצאה מכך, שיפורים במחלקת החוסן הפיננסית טובים יותר יהיו להכין אותך מעבר החיים הגדול הבא ואתה בסופו של דבר יהיה מוכן טוב יותר להצלחת פרישה.

לסיכום, לשקול הקדשת מספר רגעים לחשוב על מה שעומד בינך לבין לחיות את החיים הנוכחיים שלך כמו שאתה רוצה. עכשיו נריץ קדימה בשנים הפרישה שלך. מהן המכשולים העומדים בדרכו של לך להגיע למטרות הכי חשוב בחיים שלך עבור פרישה? ככל מתאושש מהר שאתה יכול להיות, סביר פחות מכשולים אלה יהפכו מחסומים קבועים.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.