כיצד תוכניות ביטוח חיים דולר פיצול עובד?

Home » Insurance » כיצד תוכניות ביטוח חיים דולר פיצול עובד?

מהו פיצול הדולר של פוליסת ביטוח חיים או תוכנית?

Split-דולר ביטוח חיים
תוכניות ביטוח פיצול דולר חיים הן לא סוג של פוליסת ביטוח חיים, אלא, תכנית ביטוח חיים מפוצל דולר המונח מתייחסת חוזה בין לפחות שני צדדים כי מתאר כיצד התועלות והעלויות הבאות של פוליסת ביטוח חיים תפוצלנה ומנוהל:

 • דרך פוליסת ביטוח חיים קבועה מקבלת תשלום – פרמיות לפצל בין שני צדדים או יותר; ו / או
 • איך את היתרונות של מדיניות משולמים או משותף זה עשוי להתייחס לערכים במזומן ההטבה מדיניות, מוות ו / או המוטב (ies)

חי דולר פיצול תוכניות ביטוח עשויות לשמש עם ביטוח חיים שאיריים או סוגי פוליסת ביטוח חיים קבועים או כולו כי יש ערכים במזומן.

תוכניות פיצול דולר ביטוח חיים עשויות להיות העלות של פיצול ביטוח חיים בין יותר מ צד אחד, שבו כל משלם את חלקם של עלות הפרמיה. אותו סוג של יכול שייקבעו הוראות בתוכנית מפוצלת הדולר להקצות מוטבים ולהגביל או להעניק גישה ערכים במזומן. ישנם מספר סוגים של תוכניות ביטוח חיים מפוצלים דולר, למשל:

 • בין מעביד לעובד
 • לבעלי חברות
 • בין בעלי המניות ותאגידים
 • ישנם גם מקרים בהם הם מוגדרים בין יחידים; אלה יכולים להיות המכונה “תוכניות ביטוח חיים מפוצלת הדולר פרטית” בדרך כלל בין בני משפחה או באמצעות נאמנות ביטוח חיים בלתי חוזרת (עילית).

לצורך מאמר זה, נתמקד הסוג הנפוץ ביותר של תכנית ביטוח חיים מפוצל דולר, המהווה את תכנית ביטוח חיים מפוצל דולר בין מעביד לעובד.

כיצד פועלת תוכנית ביטוח חיים דולר פיצול?

תוכניות פיצול דולר ביטוח חיים לעתים קרובות מוצעות כחלק מחבילת הטבות לעובדים יכולות להיות אסטרטגיה טובה להציע הטבות או ולשמר עובדים בעלי ערך גבוה. כשהצעתי לשלם חלק מהעלות של פוליסת ביטוח החיים עם ערכים, המעסיק מספק תועלת טובה העובד שלהם.

המעסיק והעובד יהיה לחתום על הסכם אשר מתאר כיצד את עלות הפרמיה בביטוח החיים תשותף ביניהם, ומי זכאי לפדות על היתרונות של המדיניות, יחד עם מונחים אחרים.

מהם התנאים של הסכם ביטוח חי דולר פיצול?

תנאי תכנית ביטוח חיים מפוצלים הדולר יכסו את כל ההיבטים של תשלומים מדיניות, קצבאות, ו “תשלומים”. הסכם ביטוח חי פיצול הדולר הוא מסמך משפטי אשר אמור לציית לתקנות חוק ואת המס החל.

בין יתר השיקולים, את ההסכם צריך לפחות מתאר את ההיבטים 5 הבא של פוליסת ביטוח החיים הסכם תוכנית הפיצול דולר:

 1. כמה המעסיק לעובד אחד מסכים לשלם כפי חלקם ומי זכאי להטבות השונות (לטובת מוות למשל וערכים במזומן).
 2. מה תנאי העובד חייב לעמוד להישאר זכאי לתכנית, זה עשוי לכלול יעדי ביצועים במונחים אחרים.
 3. כאשר התוכנית תיכנס לתוקף, וכמה זמן התוכנית תימשך.
 4. התנאים שבהם התוכנית עשויה להיפסק או השתנה. כולל מה קורה אם יעדי ביצועים לא ייענו, או מה קורה אם מעביד או בוחר לסיים העסקת ואיך התכנית תפוטר.
 5. גבולות & מוטב: סכומי ערך מזומנים, אשר המוטב הוא, הטבת מוות עבור פוליסת ביטוח החיים יהיו כולם מוגדרות.

האם אתה מקבל כדי לשמור תכנית ביטוח חי Split-דולר אם תשאיר תעסוקה?

תנאי תכנית פיצול דולר קרובים סובבים סביב סכם מעסיק לעובד. המונחים המפורטים בהוראות התוכנית מפוצלת הדולר בעת משא ומתן תעסוקה או החוזה קובע מה קורה בבית סיום העסקה, בין אם מרצון או לא. תכנית ביטוח חי Split-הדולר יש לראות כהטבה לעובד. ברוב המקרים, המעסיק לא להמשיך לפצל את העלות של ביטוח חיים לאחר העסקה הסתיימה. ייתכן שיש לך את האפשרות לשמור על תכנית הבעלות שלך, בהתאם לספק ביטוח ותנאי הפוליסה שלך.

שאל על היבט זה של תכנית ביטוח מפוצל חיים אם אתה שנרשם אחד או אחת.

היתרונות של תכניות ביטוח חיים Split-דולר

בהתאם לסוג של הסכם ותנאי תוכנית מפוצלת הדולר שלך, לא יכול להיות מספר יתרונות.

 • שיתוף העלות של הביטוח נותן אפשרות בעלות נמוכה עבור ביטוח חיים עבור העובד. לפעמים תוכניות מפוצל דולר עשויות אפילו להיות “מעסיק לשלם את כל”. דולרי תאגידים משלמים עבור התכנית, במקום שאתה.
 • בעל פוליסת ביטוח החיים עשויים לשמש דרך למנוע הפיכתם ניתן לבטח בעתיד אם אתה נופל למשכב במהלך הזמן כאשר אתה מבוטח על התכנית.
 • שמירת כסף על ביטוח חיים בעתיד: ייתכן תועלת בשמירה על הביטוח על פי השער של ביטוח בגיל הייתם מבוטח במקור, לא הגיל שבו לפרוש או לעזוב תעסוקה. אם קיימת אפשרות לקנות את התכנית באמצעות “בהשקה”, או להמיר את התכנית, בהתאם לאפשרויות ההסכם הראשוניות.
 • גישה אפשרית לערכים במזומן או בהשאלת פוליסת ביטוח חיים.
 • צמצום מסי מתנה ונדל, כמו גם הטבות מס פוטנציאליות אחרות תלוי איך התכנית שלך כתובה למעלה.

קבלת ייעוץ לגבי תוכניות ביטוח Split-דולר Life

תוכניות פיצול דולר ביטוח החיים יכולים להיות יתרונות רבים אך הם מסובכים בגלל מגוון גמישות עצום של אפשרויות שיכול להיכתב בהסכמים. זה תמיד רצוי להתייעץ עם עורכי דין מס, נציגי ביטוח מורשים ו / או מתכנן פיננסי אם אתה זקוק לעזרה כדי להבין את ההשלכות של תכנית ביטוח חיים מפוצל דולר למצבך. תוכניות פיצול דולר תמיד צריכות להיות כתובות למעלה נבדקו על ידי איש מקצוע מוסמך, כגון עורך דין כדי לוודא שהם עומדים בדרישות חוק להגן על האינטרסים שלך.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.