כיצד תקציב במזומן בלבד יכולים לעזור הכספים שלך

Home » Budgeting » כיצד תקציב במזומן בלבד יכולים לעזור הכספים שלך

 כיצד תקציב במזומן בלבד יכולים לעזור הכספים שלך

תקציבים רגילים, לעתים קרובות דורשים הרבה משמעת. אם היית יתר הוצאות במרבית קטגוריות התקציב שלך, שעשוי להיות סימן לכך שאתה צריך לשנות איזה סוג של תקציב אתה משתמש.

תקציב מזומן בלבד יכול להיות דרך מצוינת, תחזוקה נמוכה כדי לשמור את ההוצאות שלך על מסלול, כך שתוכל לפעול יעדים הפיננסיים הרבים שלך.

הנה סקירה מהירה של כמה תקציב במזומן בלבד עובד, ואיך הכספים שלך יכולים ליהנות ממנו.

איך עובד תקציב במזומן בלבד

כפי שניתן לנחש מהשם, תקציב במזומן בלבד כרוך בשימוש רק במזומן עבור כל צרכי ההוצאות שלך. אין כרטיסי אשראי או חיוב מותרים. מחאות החוצה, מדי.

תקציב במזומן בלבד בדרך כלל יחד עם מערכת תקצוב מעטפה, שבו יש לך מעטפה עבור כל אחת מהקטגוריות בתקציב שלך. אתה יכול רק להוציא את הכסף שיש לך באותם מעטפות לחודש. כאשר נגמר לך כסף, וסיימת.

זה רעיון טוב כדי לקבל תקציב בסיסי במקום לפני היציאה במזומן בלבד משום שהיא כרוכה בנסיגה בדיוק את הכמות הנכונה של מזומנים וההפצה לכל אחד המעטפות שלך בתחילת החודש.

שימוש במזומן יש השפעה חיובית על ההוצאות שלך

היתרון הגדול של שימוש תקציב במזומן בלבד הוא שאתה בדרך כלל יותר מוטיבציה כדי להיצמד לתקציב שלך כמו שאתה מתחיל להיגמר כסף.

יש גם משהו חזק על מסירת מזומנים מ גיהוץ של כרטיס שלך, והמחקר הוכיח שזה נכון.

תחשבו על זה: אתם נהנים לראות את מספר החשבונות שאתה מסתובב להתכווץ? כנראה שלא. זה יותר כואב למסור פיזי במזומן מאשר לגנוב את כרטיס האשראי שלך.

הפסיכולוגיה מאחורי שיטת תקצוב זו אין להתעלם. זה הרבה יותר השפעה מאשר בדיקה עם ההוצאות שלך באמצעות תוכנת תקצוב, או באופן ידני מעקב זה בגיליון אלקטרוני כי אתה מרגיש את הכאב ברגע.

ככל שתקדימו יכול לעצור את עצמך מן ההוצאות, כן ייטב.

התקציב במזומן בלבד יכול לסייע בהאצת פירעונות חוב

תקציב במזומן בלבד הוא פנטסטי עבור אנשים שנמצאים בחובות כרטיס אשראי. אם אתה לא מצליח להפסיק גיהוץ של הכרטיס שלך, אז דבק במזומן עשוי לעזור לכם ליצור הרגלי הוצאות טובים יותר.

בנוסף, אתה יכול להשתמש הרגלי הוצאות הטובים לך לפתח כדי לשלם את החוב שלך מהר. דבקות התקציב שלך באופן קבוע מקבל את השליטה על ההוצאות שלך משמע “מציאת” כסף, כלומר היכולת לשלם את החוב מהר.

אתה נאלץ לחשוב פעמיים על רכישות

קונים אימפולס יכולים ליהנות גם תקציב במזומן בלבד, כבעל כמות מוגבלת של כסף מכריח אותך לתהות על כל הרכישות שלך.

לדוגמא, תניח שאתה מתקרב לסוף החודש, ואתה צריך רק 20 $ נשארו שלך תקציב המכולת . אתה יודע שאתה צריך להפיק את המירב כי 20 $ על מנת שיהיה מספיק מזון כדי להספיק לך שאר החודש, כך שאתה מקבל יצירתי עם ארוחות. לפני שמתחיל תקציב במזומן בלבד, אתה אולי התפתית לזרוק מה תאכל אותך רצית לתוך העגלה שלך, וכתוצאה מכך הולך מעל תקציב המכולת שלך.

לאחר מחסום מובנה זה הוצאות שמרתיעה אותך מכל קניות דחף אולי כדאי לך לעשות.

אתה ממש אין ברירה אלא להיות חכם על אופן השימוש במזומן שלך, אחרת אתה מסתכן שלא מספיק כסף עבור הצרכים שלך.

לך להבין את סדר עדיפויות והדלפות תקציב

לאחר שימוש תקציב במזומן בלבד במשך כמה חודשים, שתזהה את נקודות התורפה שלך סביר שבו הוצאות הן מודאגות.

לדוגמא, אתה עשוי לגלות כי אתה מתפתה להשקיע יותר על בגדים אין בעיה לשים את תקציב הגז שלך. לחלופין, ייתכן להבין כי אתה משתמש מדי דולר אחרון האוכל שלך מחוץ לתקציב בגלל שאתה לא יכול להתנגד עצירות מזון מהירות.

בנסיבות רגילות, אתה לא יכול לחשוב פעמיים על דליפות התקציב הבאות. זה רק עוד חודש שבו אתה בסופו של דבר הוצאות יותר ממה שחשבת שהיית, נכון?

אבל עם תקציב במזומן בלבד, אתה עשוי לחשוב עמוק יותר להבין מדוע המצב הוא שאתה מרגיש צורך להשקיע יותר בתחומים מסוימים.

 האם קניות או אוכלים בחוץ כי חשוב לך? חשוב עוד יותר את המטרות האחרות שלך?

נשיאה קצת מזומנים יוכל לעזור לך לצאת

יתרון קטן שנשא במזומן הוא שזה שימושי במצבים מסוימים. מי שמעולם לא לשאת במזומן עלול להיתקל בבעיות הבאות:

  • אתה צריך להשקיע סכום מינימלי של כסף כדי להשתמש בכרטיס אשראי במקומות מסוימים (בדרך כלל מפעלי מזון)
  • יש פרמיה עבור השימוש פלסטיק בחלק מהמקרים (ספקים עשויים לגבות תשלום נוסף עבור עיבוד)
  • אתה לא יכול להיות מסוגל להציע טיפ (במקומות מסוימים לקחת רק טיפים במזומן)
  • אתה צריך למצוא בכספומט ברשת שלך. אחרת, אתה עומד מול דמי למשיכת כסף.

בעוד בעיות אלה אולי נראים קטנות, במקרים אלה ניתן להוסיף עד. זה תמיד טוב כדי לשאת קצת מזומנים על מנת להימנע לגמור במצבים אלה.

פיתוח הרגלי הוצאות איכותיים משתלם

הפיכה שלך הרגלי הוצאות על ידי הולך על דיאטה במזומן בלבד יכול לשלם דיבידנדים בהמשך הדרך. הרגלים הם דבר כשמדובר בכסף שלך, וברגע שאתה להבין איך להשתלט על ההוצאות שלך, אתה אף פעם לא צפוי לחזור להרגלים הישנים שלך.

תקציב במזומן בלבד הוא דרך מצוינת כדי לשפוך הרגלי הוצאות ישנים ולהחליף אותם עם אלה שיובילו אותך לקראת עתיד פיננסי מאובטח.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.