ללוות כסף כדי לממן רכישות קרקע

Home » Banking and Loans » ללוות כסף כדי לממן רכישות קרקע

ללוות כסף כדי לממן רכישות קרקע

רכישת קרקע מאפשרת לך לבנות את בית החלומות שלך או לחסוך פרוסת הטבע. עם זאת, קרקע יכולה להיות יקרה באזורי ביקוש, ולכן ייתכן שיהיה צורך הלוואה כדי לממן רכישת אדמתכם. ייתכן להניח אדמה כי היא השקעה בטוחה (אחרי הכל, “הם לא עושים את זה יותר”), אך המלווה לראות הלוואות קרקע כפי מסוכן, כך שתהליך האישור יכול להיות יותר מסורבל מאשר הלוואות הביתה סטנדרטיות.

הקלות עלות ההלוואה תהיינה תלויות בסוג הנכס שאתה קונה:

 1. ארץ שאתה מתכוון לבנות על בעתיד הקרוב
 2. קרקעות גלם שאינכם מתכוונים לפתח

על פי רוב, הלוואות קרקעות הן הלוואות לטווח קצר יחסית, שנמשך שנתיים עד חמש שנים לפני תשלום בלון נובע. עם זאת, הלוואות לטווח ארוכות קיימות (או שאתה יכול להמיר הלוואה לטווח ארוכה יותר), במיוחד אם אתם בונים בית מגורים על הנכס.

לקנות ולבנות in One Step

המלווים הם הכי מוכנים להשאיל כאשר יש לך תכניות לבנות על הנכס שלך. החזקת קרקעות גלם הוא ספקולטיבי. בניין הוא גם מסוכן, אבל הבנקים הם נוחים יותר אם אתה הולך להוסיף ערך הנכס (על ידי הוספת הביתה, למשל).

הלוואות בנייה: ייתכן שתוכל להשתמש הלוואה אחת כדי לקנות את בניית קרקעות הקרן. זה מאפשר לך לסבול דרך ניירת פחות עלויות סגירה פחות. מה עוד, אתה יכול להשיג מימון עבור הפרויקט כולו (כולל השלמה לבנות) – אתה לא יהיה תקוע מחזיק דירה תוך כדי לחפש מלווה.

תוכניות בנייה: כדי לקבל אישור לקבלת הלוואת בנייה, תצטרך להציג תוכניות המלוות שלך, מי ירצה לראות כי קבלן מנוסה עושה את העבודה. חלוקת כספים יתבצעו לאורך זמן, עם התקדמות הפרויקט, כך הקבלנים שלך יצטרכו ללכת עד הסוף אם הם מצפים לקבל תשלום.

תכונות הלוואה: הלוואות בנייה הן הלוואות לטווח קצר, בדרך כלל באמצעות תשלומי ריבית בלבד ולאחר שנמשך פחות משנה (רצוי הפרויקט יושלם עד אז). לאחר זמן זה, ההלוואה עשויה להיות מומרת הלוואת 30 שנים או 15 שנים סטנדרטית, או תוכל למחזר את ההלוואה באמצעות המבנה שנבנה לאחרונה שלך כבטוחה.

מקדמה: כדי ללוות את עלויות הקרקע והבנייה, עליך לבצע את התשלום. תכנן לעלות עם 10 עד 20 אחוז של הערך העתידי של הבית.

המון סיים לעומת גלם לנד

אם אתה קונה הרבה כי כבר יש כלי עזר וגישת רחוב, יהיה לך קל יותר מקבלים אישור.

קרקעות גלם: קרקעות גלם עדיין יכולות להיות ממומנות, אך מלווים מהססים יותר (אלא אם כן זה אופייני לאזור שלך – למשל, באזורים מסוימים להסתמך על גז פרופן, בארות, ומערכות ביוב). זה יקר להוסיף דברים כמו קווי ביוב וחשמל לרכושך, ויש הזדמנויות רבות עבור הוצאות עיכובים בלתי צפויים.

מקדמה: אם אתה קונה הרבה (ב יחידת משנה בפיתוח, למשל), ייתכן שתוכל לשים למטה קטנה כמו 10 או 20 אחוז. עבור הקרקע גלם, מתכנן מינימום של 30 אחוז למטה, ואתה עלול צריך להביא 50 אחוז לשולחן כדי לקבל אישור.

תכונות הלוואה: המון מוגמר מתבצעות פחות מסוכנות עבור מלווים, כך שהן צפויות להציע הלוואות בנייה בשלב יחיד כי להמיר “קבעו” (או 30 שנים) משכנתאות לאחר השלמת הבנייה. עם המון גמור, המלווים נוטים לשמור תנאי ההלוואה קצרה יותר (חמש עד עשר שנים, למשל).

צמצום סיכון מלווה: אם אתה קונה קרקע גלם, אתה לא בהכרח הולך לקבל הלוואה רעה. אתה יכול לשפר את הסיכויים שלך לקבל עסקה טובה אם אתה לעזור המלווה לנהל סיכונים. ייתכן שניתן יהיה לקבל הלוואות לטווח ארוכות יותר, שיעורי ריבית נמוכים, וכן דרישת מקדמה קטנה. גורמים מסייעים כוללים:

 1. ניקוד אשראי גבוה (מעל 680), מראה כי אתה כבר לווה בהצלחה נפרע בעבר.
 2. החוב מהנמוך יחסי הכנסה, המציין כי יש לך הכנסה מספקת כדי להפוך את התשלומים הנדרשים.
 3. הלוואה בסכום קטן, וכתוצאה מכך תשלומים נמוכים ונכס כי הוא ככל הנראה קל יותר למכור.

אין תוכניות פיתוח

אם אתה הולך לקנות קרקעות ללא תוכניות לבניית מבנה בית או עסק על הקרקע, מקבל הלוואה יהיה יותר קשה. עם זאת, ישנן מספר אפשרויות כדי להשיג מימון.

מקומי בנקי איגודי אשראי: התחל על ידי בירור עם מוסדות פיננסיים הממוקמים בסמוך לאדמותיו אתם מתכננים לקנות. אם כבר לא גר באזור, המלווים המקומיים שלך (וגם חברות מקוונות) עשויים להיות מהוססים לאשר הלוואה עבור קרקע פנויה. מוסדות מקומיים מכירים את השוק המקומי, והם עשויים יש אינטרס בקידום מכירות באזור שאתה מסתכל. למרות מוסדות מקומיים עשויים להיות מוכנים להשאיל, הם עדיין עשויים לדרוש עד 50 אחוזים בהון והלוואות לזמן קצר יחסית.

ראש העצמי: אם יש לך הון עצמי משמעותי בביתך, ייתכן שתוכל ללוות כנגד ההון כי עם משכנתא שנייה. עם הגישה הזאת, ייתכן שתוכל לממן את מלוא עלות הקרקע להימנע משימוש הלוואות נוספות. עם זאת, אתה לוקח סיכון משמעותי באמצעות לבית כבטוח – אם אינך מצליח לבצע תשלומים על ההלוואה, המלווה שלך יכול לקחת הביתה שלך טרפה. החדשות הטובות הן כי שיעורי ריבית על הלוואה להון הביתה יכולים להיות נמוכים יותר מאשר שיעורים על הלוואה לרכישת קרקעות.

מלווים מסחריים: במיוחד אם תשתמש הנכס למטרות עסקיות או השקעה, מלווים מסחריים יכולים להיות אופציה. כדי לקבל אישור, תצטרך לשכנע קצין הלוואה שאתה סיכון סביר. פירעון עלול רק להחזיק מעמד עשר שנים או פחות, אבל תשלומים עלולים להיות מחושבים באמצעות לוח סילוקין של 15 שנה או 30 שנים. מלווים מסחריים יהיו יותר אדיבים כשמדובר בטחונות. הם עשויים לאפשר לך לעשות ערבויות אישיות עם מגוריך, או שאולי תוכל להשתמש בנכסים אחרים (כמו חזקות להשקעה או ציוד) כבטוח.

מימון בעלים: אם אתה לא יכול לקבל הלוואה מאת בנק אגוד או אשראי, הבעלים הנוכחי של הנכס עשוי להיות מוכן לממן את הרכישה. במיוחד עם ארץ גלם, הבעלים ודאי יודעים שזה קשה עבור קונים לקבל מימון מן המלווים מסורתיים, והם עלולים להיות לא ממהרים לפדות החוצה. במצבים כאלו, בדרך כלל בעלים מקבלים מקדמה גדולה יחסית, אבל הכל נתון למשא ומתן. מונח פירעון 5 או 10 שנים הוא נפוץ, אך התשלומים ניתן לחשב באמצעות לוח סילוקין יותר. יתרון של מימון בעלים הוא שאתה לא תשלם אותו עלויות הסגירה תשלם מלווים מסורתיים (אבל זה עדיין שווה לשלם כדי לחקור את הכותרת ואת גבולות – בעלי קרקעות כנות יכולות לעשות טעויות).

מלווי Specialized: אם אתה רק מחכה לרגע הנכון כדי לבנות או שאתה בחירת עיצוב עבור הבית שלך, אתה כנראה תצטרך להשתמש הפתרונים הנ”ל. אבל אם יש לך תוכניות יוצאות דופן עבור הנכס שלך, ייתכן שיש מלווה המתמקד לשימוש המיועד שלך עבור הקרקע. בניגוד לבנקים (עובד עם אנשים בונים בתים, על פי רוב), המלווים מיוחדים מקפידים להבין את הסיכונים והיתרונות של סיבות אחרות עבור הבעלות על הקרקע. הם יהיו יותר מוכנים לעבוד איתך כי הם לא צריכים להבין עסקה חד פעמית. מלווים אלה עשויים להיות אזוריים או לאומיים, כך לחפש באינטרנט עבור כל מה שיש לך בראש. לדוגמה:

 • שימור המשאבים הטבעיים
 • בילוי תחת כיפת השמיים על רכוש פרטי
 • חוות סולאריות או הרוח
 • אנטנות סלולריות או שידור
 • חקלאות או שימוש צאן, כוללים ניהול חווה, חוות אורגניות, חוות תחביב ופנימ סוס

טיפים עבור קונים

האם שיעורי הבית שלך לפני רכישת קרקעות. אתה עשוי לראות את נכס לוח חלק מלא של פוטנציאל, אבל אתה לא רוצה להיכנס מעל הראש שלך.

סגירת עלויות: בנוסף למחיר הרכישה, ייתכן שיהיה גם עלויות הסגירה אם אתה מקבל הלוואה. חפש origination עמלות, דמי טיפול, עלויות בדיקת אשראי, דמי הערכה, ועוד. גלו כמה תשלם, ולעשות החלטת המימון הסופית שלך עם המספרים האלה בחשבון. עבור נכס זול יחסית, עלויות סגירה יכולות להסתכם אחוז ניכר ממחיר הרכישה.

קבל סקר: אין להניח כי קווים, סמני גדר נוכחיים, או “ברורים” מאפייניה הגיאוגרפיים במדויק להראות גבול רכוש. קבל מקצועי להשלים סקר גבול ולוודא לפני שאתה קונה. בעלי הנכס הנוכחי לא יכול לדעת מה שבבעלותם, וזה יהיה בעיה שלך אחרי שאתה קונה.

בדוק את הכותרת: במיוחד אם אתה לווה רשמי (באמצעות הון עצמי או מימון מוכר בביתך, למשל), לעשות מה מלווים מקצועיים לעשות – חיפוש בכותרת. גלה אם יש שעבודים או בעיות אחרות עם הנכס לפני שאתה למסור את הכסף.

תקציב עבור עלויות אחרות: ברגע שאתה הבעלים של הקרקע, ייתכן על הקרס הוצאות נוספות. ביקורת אלה הוצאות בנוסף לכל תשלומי ההלוואה תוכל לעשות עבור הקרקע. עלויות פוטנציאליות כוללות:

 1. עירוניים או מסי מחוז (לבדוק עם יועץ המס שלך כדי לראות אם אתה זכאי לניכוי)
 2. ביטוח על קרקע פנויה או מבנים נטושים
 3. איגוד בעלי בתים (הואה) דמי חבר, אם רלוונטי
 4. כל אחזקה נדרשת, כגון קווי גדר תיקון, ניקוז ניהול, וכו ‘
 5. בניית עלויות, אם אי פעם תחליט לבנות, להוסיף שירותים, או לשפר את הגישה אל הנכס
 6. דמי היתר, עבור כל פעילות מתכננים את הנכס

מכיר את הכללים

כשאתה רואה קרקע פנויה, אתה יכול להניח הכל אפשרי. עם זאת, החוקים המקומיים ולדרישות יעוד להגביל את מה שאתה יכול לעשות – אפילו על רכוש פרטי משלך. כללים הואה יכולים להיות מתסכלים במיוחד. דבר עם הרשויות מקומיות, עורך דין נדל”ן, ושכנים (אם אפשר) לפני שאתה מסכים לקנות.

אם אתם מגלים בעיות עם נכס אתה צריך עין, לשאול על ביצוע שינויים. ייתכן מזל, או שאולי תוכל לעשות מה שאתה רוצה לאחר ביצוע ההליכים הנאותים (על ידי מילוי ניירת ולשלם עמלות). זה כנראה יהיה קל יותר אם תבקש רשות במקום להרגיז את השכנים שלך.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.