מהו השווי נטו שלך? למד כיצד לחשב את השווי נטו

Home » Budgeting » מהו השווי נטו שלך? למד כיצד לחשב את השווי נטו

מהו הון עצמי?

מהו השווי נטו שלך?  למד כיצד לחשב את השווי נטו

שווי נטו שלך יכול להיות כלי שימושי ביותר במדידת המצב הכלכלי שלך והתקדמות כספית בכללותה משנה לשנה. השווי נטו שלך הוא למעשה סכום כולל של כל הנכסים שלך מינוס ההתחייבויות שלך. במילים אחרות, השווי נטו שלך הוא הדמות שאתה מקבל כאשר אתה מוסיף את כל מה שאתה בעצמך מהערך של הבית שלך במזומן בחשבון הבנק שלך ואחר כך להפחית מן שהערך של כל החובות אשר עשויים לכלול משכנתא, יתרות רכב או הלוואות לסטודנטים, או אפילו כרטיס אשראי.

התיאוריה מאחורי חישוב נטו שווה

תיאורטית, השווי נטו שלך הוא הערך במזומן היית אם היית צריך למכור הכל בבעלותך שילם את כל החובות שלך. במקרים מסוימים, מספר זה הוא למעשה שלילי, אשר מציין שיש בבעלותך יותר בהתחייבויות מ בנכסים. אמנם זה לא מצב אידיאלי, זה נפוץ מאוד עבור אנשים רק מתוך מכללה או מתחיל את הקריירה שלהם. במקרה כזה, השווי נטו שלך הוא גם מדד של כמה החוב אתה עדיין חייב אם אתה מרוקן את חשבונות הבנק שלך, ומכר את כל בבעלותך לשים כלפי החוב שלך. למרות שאיש הוא תרחיש מציאותי, מה צעדי שווי נטו שלך חשוב יותר מאשר הנחות (בדרך כלל לא מציאותיות) כי הם עשו כדי להגיע למספר הזה.

למעשה, כשזה מגיע לבריאות הפיננסית שלך, אם אפשר לומר כך, אין מספר שווה נטו קסם בכל מקום שאתה צריך לשאוף אליו, אבל אתה צריך להשתמש שווי נטו שלך כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך משנה לשנה ואנו מקווים לראות אותו ולשפר ולגדול.

כיצד לחשב את השווי נטו

חישוב שווי נטו שלך יכול להיות תהליך פשוט, אבל זה דורש ממך לאסוף את כל המידע המקיף הנכסים וההתחייבויות השוטפים שלך. רוב המתכננים הפיננסיים ממליצים ללקוחותיהם לשמור תיקייה מאובטחת עם מידע על כל הנכסים הפיננסיים וההתחייבויות להתעדכן לפחות פעם בשנה.

איסוף וארגון מידע זה יכול להיות קצת מטלה בהתחלה, אבל מבטיח לך (וכל מי שאולי צריך את זה כמו בן הזוג שלך או יועץ פיננסי) יש גישה למידע בעת הצורך. למרות ניתן להפעיל תיקייה כזו לתוך הרבה יותר, חישוב השווי נטו שלך רק דורש מידע פיננסי בסיסי לגבי דברים בבעלותך החוב שאתה חייב. הנה איך להתחיל:

חישוב הנכסים שלך

  1. התחל על ידי רישום הנכסים הגדולים ביותר שלך. עבור רוב האנשים, זה יכול לכלול את הערך של הבית שלהם, כל נכסי מקרקעין, או כלי רכב כמו מכוניות או סירות אישיות. במקרה של בעל עסק, רשימה זו תכלול גם את הערך של העסק שלהם, אשר יש חישוב מסובך יותר משלה. הקפד להשתמש הערכות מדויקות של ערכי השוק בדולרים שוטפים.
  2. הבא, אתה תרצה לאסוף ההצהרות האחרונות שלך עבור הנכסים הנזילים שלך יותר. נכסים אלו כוללים חשבונות שקים וחיסכון, במזומן, תקליטורים או השקעות אחרות כגון חשבונות תיווך או חשבונות פרישה.
  3. לבסוף, לשקול רישום פריטים אישיים אחרים שעשויים להיות בעלי ערך. אלו יכולים לכלול תכשיטים יקרים ערך, אוספי מטבעות, כלי נגינה, וכו ‘אתה לא צריך לפרט הכל, אבל אתה יכול לנסות לרשום פריטים ששווים 500 $ או יותר.
  4. עכשיו, לקחת את כל הנכסים שרשמת בשלושת השלבים הראשונים ולהוסיף אותם ביחד. מספר זה מייצג מסך הנכסים שלך.

מדידת ההתחייבויות שלך

  1. שוב, להתחיל עם ההתחייבויות הגדולות מצטיינות כגון יתרת הלוואות המשכנתא או במכונית שלך. רשימת הלוואות אלה והיתרות העדכנית ביותר שלהם.
  2. הבא, רשום את כל ההתחייבויות האישיות שלך כגון שום איזון על כרטיסי האשראי שלך, הלוואות לסטודנטים, או כל חוב אחר ייתכן חב.
  3. עכשיו, להוסיף את יתרות על עצמו את כל ההתחייבויות לך המפורטים לעיל. מספר זה מייצג סך ההתחייבויות שלך.

חישוב השווי נטו שלך

  1. כדי לחשב את השווי נטו שלך, פשוט להפחית את סך ההתחייבויות מן הנכסים. עבור תרגיל זה, זה לא משנה כמה גדול או כמה קטן מספר. זה לא בהכרח משנה אם המספר שלילי. השווי נטו שלך הוא רק נקודת התחלה יש משהו להשוות נגד בעתיד.
  2. חזור על תהליך זה פעם בשנה ולהשוות אותו עם המספר של השנה הקודמת. על ידי השוואת השני, אז אתה יכול לקבוע אם אתה עושה התקדמות או מקבל עוד מאחורי על המטרות שלך.

עצות נוספות הון עצמי:

להיות שמרני עם הערכות, במיוחד עם ערכים הביתה רכב. ניפוח שווי נכסים גדולים עשויה להיראות טוב על נייר, אבל לא יכול לצייר תמונה מדויקת של שווי נטו שלך.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.