מהו חכירה בין בעל הבית לדייר?

Home » Real Estate » מהו חכירה בין בעל הבית לדייר?

 מהו חכירה בין בעל הבית לדייר?

בעל הבית והדיירים לחתום הסכמי שכירות בהשכרת נכס. מה כלול חכירה זה ישתנה. עם זאת, ישנם יסודות מסוימים שאתם צריכים לדעת על הסכמי שכירות בכלל. הנה חמישה יסודות של חכירה במקרקעין.

דוגמאות של נכס שניתן מושכר נדל”ן:

 • דירה או בית Residential-
 • קמעונאית או במשרד Commercial-
 • מחסן תעשייתי
 • ארץ
 • לוח מודעות פרסום SPACE-
 • שטח על גג או property- עבור מגדלי טלפון סלולארי

דוגמאות של דיירי נדל”ן:

 • פרט מחפש לחיות בחלל שכירות למגורים.
 • חנות קמעונאית מחפשת מקום כדי להפעיל את העסק שלהם.
 • משרד, רופא או עסק, מחפש מקום להתאמן שלהם.
 • עוד קרקעות ליסינג משכיר שתשמשנה מקום חניה עבור הדיירים שלו.
 • לחברת ליסינג שטחי פרסום על בניין.
 • לחברת ליסינג קרקע להקים מגדל טלפון סלולארי.

1. מהי מטרתו של חכירה?

חכירה נועדה להגן הוא על בעל הבית לבין הדייר על ידי ומאפשר כל צד יודעים האחריות והחובות שלהם. החכירה תכלול את משך ההסכם, תשלום השכירות החודשי או שנתי, את הנהלים לאיסוף להשכרה, כמו גם את החובות של הדייר תוך ליסינג הנכס.

אם בעל הבית או השוכר תוך כדי רמיסת כל תקופת החכירה, החכירה היא כבר לא מחייב. לצד המפר עשוי להיות כפוף פעולה משפטית קנס כספי בגין הפרת החוזה.

2. מה ההבדל בין חכירה לבין הסכם שכיר?

בעוד אנשים רבים משתמשים במילים הללו לסירוגין, הם לא ממש אותו דבר. חכירה היא הסכם מעל מונח סט. מונח חכירה נפוץ הוא למשך שנה אחת. חלקם עשויים להיות קצר ככל שישה חודשים, ואחרים עוד חמש שנים.

אלא אם כן שני הצדדים להסכים או לשנות את החוזה, תנאי החכירה לא ניתן לשנות עד שהחוזה פג.

בנוסף, כאשר חכירה פגה, החכירה לא תחודש באופן אוטומטי. לאחר שפג תוקפם, תקופת החכירה או יהפוך מחודש לחודש, או תצטרך לקבל את הדייר לחתום על חוזה שכירות חדש.

סכם שכירות הוא חוזה קצר בהרבה. זה בדרך כלל על הסכם ל -30 יום. הסכם השכירות מתחדש אוטומטית בתום התקופה אלא מי מהצדדים מבטל את החוזה בכתב. תנאי הסכם השכירות עשויים להשתנות על ידי מי מהצדדים על ידי מתן הודעה בכתב על השינוי. במדינות רבות, שהודעה זו חייבת להינתן 30 ימים לפני כל שינוי ייעשה.

3. מי צריך לחתום על החוזה?

הסכם השכירות צריך להיות חתום על ידי המשכיר או הסוכן של בעל הבית, כמו גם על ידי כל הדיירים מעל גיל 18. חשוב מאוד שכל הצדדים לחיות או לנהל את העסק השכירות לחתום על חוזה שכירות. הנה דוגמא למה זה כל כך חשוב.

בעל ואישה לנוע לתוך הנכס שלך. חכירה של שנה הוא חתם. עם זאת, רק הבעל מכניס את שם על החוזה השכיר. הוא, אפוא, היחיד אחראי לשלם את שכר הדירה.

חודש אחרי הזוג נע, הבעל משאיר. בגלל אשתו מעולם לא חתמה החכירה, היא אינה מחויבת לציית לתנאי זה.

4. האם יש לי עורך דין צור את החכירה?

ישנן צורות רבות חכירה זמין באינטרנט. רבים הם נקודת התחלה טובה, אבל אתה אף פעם לא צריך להסתמך באופן עיוור על אותם. יש לכל מדינה חוקים ספציפיים עבור כל דבר, החל דיור הוגן פיקדונות ביטחון שצריך אחריו בדיוק.

אתה צריך עורך דין מקרקעין לעבור על השכירות הקיימות שלך או לעזור לך להכין אחד חדש. חשוב מאוד כי השכירות שלך היא יסודית ומדויקת באופן חוקי כך שאתה מוגן מפני אי הבנות. אתה גם רוצה להגן על עצמך מפני דיירים מקצועיים אשר טרפו על בעלי קרקעות תמימות ולנסות לנצל חורי השכירות שלך.

5. כמה עמודים צריכה חכירה Be?

חכירות יכול להיות בכל מקום מדף אחד מעשרים עמודים, בהתאם לכמות המידע המכוסה. ככל לעומק השכירות שלך, את מוגנים טוב יותר אתה; עם זאת, לא לבלבל חכירה ארוכה עם חוזה שכירות טובה.

ישנם יסודות מסוימים שכל חכירה צריכה לכלול, יהיו קטעים נדרשים רק בכמה מדינות ולאחר מכן ישנם סעיפים אשר חלקם בעלי קרקעות רואים חיוניות בעוד שאחרים יהיו להשמיט. כדאי להתייעץ עם עורך דין מקרקעין שלך ולהשתמש ניסיון קודם משלך בעת בניית השכירות שלך. כפי הקריירה המשכירה שלך גדלה והניסיון שלך גדל, החכירה שלך ללא ספק תגדל איתך, כך שאתה מוגן מפני איומים חדשים התעלמו בעבר.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.