מהי השקעת חוב במצוקה ו כיצד זה עובד?

Home » Investing » מהי השקעת חוב במצוקה ו כיצד זה עובד?

מהי השקעת חוב במצוקה ו כיצד זה עובד?

כאשר חברות הן בצרות פיננסיות, לעתים קרובות אנו שומעים על משקיעים מתרחקים עם סכומים נכבדים של כסף. זה נראה מנוגד, אבל זה נובע מהעובדה כי משקיעים רכשו את החוב של החברה, ולא המניות שלה.

זה נקרא לעתים קרובות כדי להשקיע חוב במצוקה כמו, וזה מנהג נפוץ בקרב קרנות גידור ומשקיעים מוסדיים רבים.

עם השקעת חוב במצוקה, משקיע במודע רוכש את החוב של מוטרד חברה-קרובות בדיסקאונט-ומבקש להרוויח אם החברה מסתובבת.

במקרים רבים, משקיעים עדיין ללכת עם תשלומים גם אם חברה פושטת את הרגל, ובמקרים מסוימים, משקיע חוב במצוקה באמת בסופו של דבר כבעלים של החברה במצוקה.

קבלת חוב על זול

אין כלל נוקשה הקובעת מתי ניתן לסווג חוב כמו “במצוקה” אבל זה בדרך כלל אומר כי החוב הוא נסחר בדיסקאונט משמעותי לשווי הנקוב שלה. כך למשל, ייתכן שתוכל לרכוש אג”ח 500 $ עבור 200 $. במקרה זה, ההנחה מגיעה כי הלווה נמצא בסכנת חדלות פירעון. ואכן, משקיעים יכולים להפסיד כסף אם החברה פושטת את הרגל. אבל אם משקיעים מאמינים שיש יכול להיות תפנית והם בסופו של דבר הוכחו כנכונים, הם יכולים לראות את שווי החוב לעלות באופן דרמטי.

משקיע שרוכש מניות בהון של חברה במקום חוב יכול להרוויח יותר כסף מאשר משקיעי חוב אם חברה מכבה את עצמו סביב. אבל, מניות עלולות לאבד הערך כולו שלהם אם חברה פושטת את הרגל.

החוב, ומצד שני, עדיין שומר על חלק השווי גם אם תפנית לא קורה.

השתלטות

כאשר משקיע רוכש חוב במצוקה של החברה, הם לא רק ביצוע רכישה אך לעתים קרובות בסופו של דבר עם קצת שליטה על העסק. גופים כמו קרנות גידור לקנות כמויות גדולות של חוב במצוקה קרוב יהיו משא ומתן במונחים שייאפשרו להם לקחת חלק פעיל עם החברה המוטרדת.

בנוסף, משקיע חוב במצוקה יכול להשיג מעמד עדיפות משלמים בחזרה אם חברה פושטת את הרגל.

כאשר חברה הודיעה על פשיטת רגל 11 הפרק, בית משפט בדרך כלל יקבע את סדר העדיפות של נושים אשר חייב כסף. המעורבים חוב במצוקה הם לעתים קרובות חלק מהאנשים הראשונים שילם בחזרה, לפני בעלי המניות ואפילו עובדים. לפעמים, זה יכול לגרום הנושים בעצם לקיחת בעלות של חברה. כאשר זה קורה, המשקיעים החוב במצוקה יכולים לעשות הון אם הם מצליחין להפוך את החברה סביב.

ניהול סיכונים

Anytime חוב רכישות משקיעים, כגון בצורת ממשלה או אג”ח קונצרניות, הם מסתכנים לווים חדלות. זו הסיבה שרוב המשקיעים מתבקשים ללמוד את האשראי של לווה כדי לקבוע את הסבירות לקבל את כספם בחזרה. הסיכון של ברירת מחדל הוא גם סיבת חוב מארגונים פחות creditworthy יניב החזר גבוה יותר עבור המשקיע.

עם השקעת חוב במצוקה, קיים סיכון ממשי מאוד של המשקיע מתרחק עם כלום אם החברה פושטת את הרגל.

משקיעים אשר יעסקו בהשקעות חוב במצוקה, במיוחד קרנות גידור גדולות יותר, לעתים קרובות לבצע ניתוחים חזקים מאוד של סיכון, תוך שימוש במודלים מתקדמים תרחישי בדיקה.

יתר על כן, כספים אלה הם בדרך כלל מאוד מיומנים השתטחות סיכונים, במידת האפשר, באמצעות שיתוף פעולה עם חברות אחרות ולכן הם לא חשיפת-יתר אם מחדל השקעה אחד.

והכי חשוב, מנהלי קרנות גידור מיומנים מבינים את הערך של גיוון בהשקעות. לא סביר כי חוב במצוקה לעולם מהווה אחוז משמעותי של התיק המלא של גידור בקרן.

חוב במצוקה עבור משקיעים ממוצעים

באופן כללי, ג’ו הממוצע לא הולך להיות כרוך בהשקעת חוב במצוקה. רוב האנשים עדיפים להשקיע במניות ובאיגרות חוב סטנדרטי כי זה פשוט הרבה פחות מסוכן. אבל זה אפשרי עבור אדם כדי לגשת לשוק זה אם הם בוחרים. חברות מסוימות מציעות קרנות נאמנות המשקיעות חוב במצוקה, או לכלול חוב במצוקה כחלק מתיק.

קרן פרנקלין נאמנות Quest מ פרנקלין טמפלטון השקעות [NYSE: MQIFX], למשל, כולל חוב במצוקה ב אחזקותיה יחד עם חברות המעיטו במזומן. Oaktree קפיטל הוא עוד שפירמה תציע למשקיעים פרטיים לגשת אל חוב במצוקה באמצעות כלי רכב פרטיים.

זה מועיל למשקיעים להבין את האפשרויות שצערו הצעות חוב, אך רק לעתים נדירות הגיוניות תיק פרישה טיפוסי. תקיעה עם מניות, קרנות נאמנות אג”ח בדירוג השקעה היא נתיב בטוח יותר הגיוני עושר עבור רוב האנשים.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.