מה עליית אמצעי ריבית על תיק ההשקעות שלך

Home » Finance » מה עליית אמצעי ריבית על תיק ההשקעות שלך

איך האקלים המשתנה של השוק השפיע תיק ההשקעות שלכם

מה עליית אמצעי ריבית על תיק ההשקעות שלך

שיעורי הריבית נמצאים במגמת עלייה. זה יותר מאשר כותרת חדשה פיננסית. זה יכול להיות השפעה של ממש על תיק ההשקעות שלך.

שיעורי ריבית גדלו אחוז מלא 1 על 5 החודשים האחרונים מאז להכות של כל זמנים נמוכים ביולי. מרבית כי העלייה נבעה הבחירות של דונלד טראמפ, כמו בשווקים הביעו אמונה כי המדיניות הכלכלית המוצעת של טראמפ תדרבן הן צמיחה כלכלית ואינפלציה.

יש גם תחושה נפוצה כי עלייה בשיעורי ריבית אלה יסמנו שוק דובים לאג”ח. זה הגיוני. כאשר ריביות עולות על ירידה במחירי האג”ח לתקופה ממושכת, כמו המהלך שניים דפוס נדנדה. אג”ח לטווח ארוך, בעלי 10-30 חלויות בשנה מושפע יותר בכבדות על ידי שינויים בריבית מ אג”ח קצר עם 1-3 חלויות לשנה.

מה לעשות כאשר הריבית תעלה

פיתוחים שיעור ביג, בטווח הקצר וארוך הוא, יכולים להשפיע על האיזון משמעותי בתיק שלך. וגם, כמו הליכה על חבל, האיזון הוא קריטי להצלחת השקעה. אז, מה עובר עליך לעשות עכשיו כי שיעורי ריבית נישאים למעלה?

תנועות ריבית קשות לנבא. אך קרוב לוודאי כי שיעורים ייסחפו גבוהים בחודשים הקרובים כפי אופטימיות מתנפחת מעל טראמפ והמדיניות לעידוד הצמיחה שלו. מגמת העלייה הזאת היא מונעת נוספת כעת כי הפדרל ריזרב גדל שיעור קרנות הפד הסמן שלו.

אבל לחפש את ריבית ואז להתמתן לאחר שמשקיעים מבינים שאין בעית האינפלציה מבנית עדיין, כמו צמיחה GPD ושכר הריאליים היא פשוט נמוך מדי כדי לשמור על המניע את מחירים. ב לטווח הארוך, אנו עשויים לראות מעלה איטיים להתמיד כמו צמיחה כלכלית מוגבלת על ידי גידול אוכלוסייה איטי החוב שעדיין מגביל את יכולתם של משפחות רבות לבצע רכישות גדולות.

כמובן, מגיע שלב ב תמיד-המחזורית הכלכלה שלנו כאשר שיעורי ריבית גבוהים יותר להיות דבר רע. אף אחד לא יכול להצביע כי רמה מדויקת, אבל כלכלנים רבים לשים את זה בטווח 3 אחוזים-3.5 אחוזים. מעבר לכך, לחצים אינפלציוניים לגרור מטה את רווחי חברות מספיק כדי לעורר מיתון, כן, לשלוח שיעורי ריבית נמוכות.

בתקופה של ריביות עולות, אגחים יסבלו. לראיה, נובמבר היה החודש הגרוע ביותר עבור אג”ח ב 12 שנים! אבל לשמור את זה בפרספקטיבה. מדד האג”ח המצרפי ירד 2.4 אחוזים. מניות הן הרבה יותר תנודתי. הביצועים החודשיים הגרועים של S & P ב 12 שנים היה שקופית 16.9 אחוזים בחודש אוקטובר 2008. הגרוע עד כה 2016? דאון 5 אחוז בחודש ינואר. זו הסיבה מדוע אתה צריך להיות בעלים של אג”ח: עבור הכנסה עקבית לצנן התנודתיות בתיק. בתקופות של חוסר ודאות, כמו תקופת המעבר שלאחר הבחירות הנוכחית, אג”ח באמת להרוויח את לחמם.

מניות, להיפך, ייהנו כלל משיעורי עולה כפי שהם מציעים צמיחה כלכלית חזקה. תעשיות מחזוריות כגון מוסדות פיננסיים, חברות תעשייתיות וספקי אנרגיה תעשינה טובות יותר, ואילו את החלודה – קרנות ריט, כלי עזר, מוצרי צריכה, תקשורת – מגזר שוק המניות תהיה לטבול סביר.

בשורה התחתונה

התשובה כיצד אתה צריך להשקיע באקלים הנוכחי היא מאוד זן. אתה צריך להשקיע באותו אופן אתה תמיד צריך להיות השקעה. כלומר בניית פורטפוליו מגוון מורכב של מניות איכות אג”ח כי תשלם לך הכנסה דרך העליות והמורדות של השווקים בעולם. כדי ללוות קו מהסרט בנג’מין באטן , אנחנו אף פעם לא יודעים מה מגיע לנו. הדבר הכי הטוב שאנחנו יכולים לעשות זה בזהירות לנהל התיקים שלנו להגביל את החסרון ולהגדיל הפוך פוטנציאל כמו השוק הולך על עסקיה הצפויים. גיוון הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת – לא משנה היכן הם בראשותו שיעורים.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.