נסו זה תקציב 5-קטגוריה Simple

Home » Budgeting » נסו זה תקציב 5-קטגוריה Simple

נסו זה תקציב 5-קטגוריה Simple

אתה רוצה ליצור תכנית הוצאות, הידוע גם בשם תקציב, אבל אתה לא רוצה לעשות תקציב קו-פריט מפורט בצורה מורכבת, כמו הסוג שאפשר להקל באמצעות עבודת תקצוב אלה. במקום זאת, אתה רק רוצה תקציב המייצג “סקירה רחבה.”

במקביל, אתה לא רוצה לעשות תקציב שיתאים רחבה ככל בסוג אנו המתאר בתקציב 80/20 או בתקציב 50/30/20.

אתה רוצה תקציב זה קצת יותר מוגדר ומובנה. אתה רוצה בתקציב זהבה, מדיום מאושר בין השניים. אתה רוצה את סוג תקציב שמאפשר לך לשבור את ההוצאות שלך לחמש או שש קטגוריות: לא מעט מדי, אבל לא יותר מדי. מה עליך לעשות?

הנה פירוט של מה התקציב שלך אמור להיראות כאשר הוא הצהיר בחמש קטגוריות. תקציב זה הוא אחד כי עורך Today Show ז’אן Chatzky חשפה על דיאטת החוב של האופרה. מתחילים:

דיור

שיכון יורכב של 35 אחוז בהכנסות לקחת הביתה שלך. זה כולל את המשכנתא או שכר דירה, את כל תיקונים ותחזוקת הבית, ארנונה, כלי עזר כגון חשמל, גז, מים, ביוב, ואת בעל הבית או חוכר של ביטוח. בקיצור, זה כולל כל הוצאות לדיור קשור.

הוֹבָלָה

תחבורה צריכה לקחת לא יותר מ 15 אחוזים מההכנסה לקחת הביתה שלך. זה כולל את כל תשלומי מכונית שאתה עושה, בנזין, ביטוח רכב, כל תיקונים ואחזקה, הסכום שאתה משלם עבור חניה, או (אם אתה רוכב תחבורה ציבורית) את הסכום שאתה משלם עבור כרטיסי רכבת או רכבת תחתית.

זכור, תחבורה לא רק כוללת תשלום המכונית שלך. הוא כולל הכל: תשלום המכונית שלך, שינויי השמן שלך לכונן הקופץ שלך, רדיאטור ואת חגורת תזמון החדש שלך.

הוצאות מחיות אחרות

הוצאות מחיה אחרות, שהן הוצאות לפי שיקול דעת בעיקר, צריכות לקחת את 25% מההכנסה שלך.

 זה כולל אכילה במסעדות, לקנות כרטיסים לקונצרט, קניית בגדים חדשים, הולך אירועי ספורט, ולקיחת המשפחה בחופשה נחמדה.

חיסכון

חיסכון צריך לצרוך 10 אחוזים מהתקציב שלך. זהו בעיקר עבור פרישה וכן בניית קרן חירום.

פירעונות חוב

פירעונות חוב צריכים לצרוך 15 אחוזים מההכנסה שלך. זה כולל כרטיסי אשראי או הלוואות לסטודנטים שלך. זה אינו כולל תשלום המשכנתא או מכונית המינימום שלך, אשר מופיעים תחת “דיור” ו “תחבורה”. (אינו כולל תשלומים מיותרים שאתה עושה כלפי משכנתא ואת המכונית שלך, מעל-ו-מעבר למינימום.)

אתה עשוי לחשוב: חכה שני, למה אתה רק דוגלת שיעור חיסכון של 10 אחוזים? האם לא בתקציב 80/20 ואת 50/30/20 התקציב הן בשיעורי החיסכון חסיד של 20 אחוז? כן, הם עשו, אבל כמו תבחינו תחת תקציב 80/20 ואת 50/30/20 התקציב, “חיסכון” כולל paydown חוב.

בשנת התקציב בקטגוריה חמש הזה, חיסכון החוב שלך מופיעים בשתי קטגוריות נפרדות. עם 10 אחוזים עבור אחד 15 אחוז עבור אחרים, אתה בעצם מוציא 25 אחוז (בסך הכל) על שילוב של חיסכון בתשלום למטה חוב.

זהו עוד יותר אגרסיווי ושאפתן יותר להמליץ ​​שני התקציבים הקודמים.

השתמש בתקציב בקטגוריה חמש הזה אם אתה רוצה ליצור תקציב זה מעט מפורט, אך לא יותר מדי.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.