סוגי חשבונות חיסכון – בסיסיים חשבונות חלופות חיסכון-כמו

Home » Banking and Loans » סוגי חשבונות חיסכון – בסיסיים חשבונות חלופות חיסכון-כמו

סוגי חשבונות חיסכון - בסיסיים חשבונות חלופות חיסכון-כמו

חשבון חיסכון הוא מקום מצוין כדי לשמור מזומנים שאתה לא מתכנן להוציא מיד. חשבונות אלה לשמור את הכסף שלך בטוח ונגיש תוך תשלום ריבית לך, אבל ישנם מספר סוגים שונים של חשבונות חיסכון לבחירה. כל וריאציה (ו בנק אגוד או אשראי) תכונות שונות, ולכן חשוב להבין את האפשרויות שלך.

נצטרך לחפור לתוך הפרטים לכל המקומות הנפוצים הללו להחביא המזומנים שלך:

  1. חשבונות חיסכון בסיסי
  2. חשבונות חיסכון באינטרנט
  3. חשבונות קרן כספית
  4. תעודות פיקדון (תקליטורים)
  5. בדיקת ריבית
  6. חשבונות מיוחדים (חיסכון סטודנט וחשבונות מוכווני מטרה, למשל)

להרוויח ריבית: כל החשבונות המתוארים על ריבית לשלם בעמוד זה, אשר מסייע לך לגדול החיסכון שלך – אם כי קצב הצמיחה עשוי להיות איטי. כפי שאתה להשוות אופציות, ולהעריך את הריבית, אשר מצוטט לעתים קרובות שיעור אחוז שנתי (APY) כדי להחליט איזה חשבון הוא הטוב ביותר. אתה לא בהכרח צריך לבחור את החשבון עם הריבית הגבוהה ביותר – רק לקבל שיעור תחרותי. במיוחד עם יתרות חשבון קטנות, הריבית אינה חשובה כמו תכונות חשבון אחרות, כמו נזילות ודמי.

משלם דמי? אגרות מזיקות לבריאות של חשבון החיסכון שלך. עם שיעורי ריבית נמוכים יחסית, כל חיובים יכולים למחוק את הרווחים השנתיים שלך או אפילו לגרום יתרת החשבון שלך ירידה לאורך זמן. בדוק אמירת עמלת הבנק שלך בקפידה לפני הפקדת כסף.

בחשבונות חיסכון בסיסי

בצורתו הפשוטה ביותר, חשבון חיסכון הוא רק מקום להחזיק כסף. אתה להפקיד לחשבון, להרוויח ריבית, ולקחת כסף כאשר אתה צריך את זה. ישנן כמה מגבלות על כמה פעמים אתה יכול למשוך כספים (עד שש פעמים בחודש לנסיגות preauthorized – אך ללא הגבלה אדם), ואתה יכול להוסיף לחשבון לעתים קרובות ככל שתרצה.

אין שום דבר רע עם שימוש באחד מחשבונות רגיל וניל אלה, אך ישנם  אחרים  סוגים של חשבונות חיסכון שעשוי להיות בכושר יותר טוב בשבילך. חשבונות אחרים אלה הם כל הווריאציות על חשבון חיסכון המסורתי. עם זאת, אם הצרכים שלך הם פשוט למדי, אתה יכול כנראה רק לפתוח חשבון חיסכון בבנק אתה כבר עובד עם ולגמור עם זה.

חשבונות חיסכון מקוונים

הבהרה של חשבונות בנק מקוונים כוללים:

  1. שיעורי ריבית גבוהים על הפיקדונות שלכם
  2. נמוך (או לא) תשלומים חודשיים
  3. אין דרישות מינימום איזון
  4. טכנולוגיה חדשנית

סוגים אלו של חשבונות היו בתחילה זמינים דרך בנקים מקוונים בלבד. אבל הבנקים לבנים והטיח ביותר כוללים כעת יכולות מקוונות כמו תשלום חשבונות מקוון הפקדה מרחוק, ויש לי כמה בנקים אפשרויות מקוונות בלבד עם עמלות נמוכות ושיעורי גבוה מאשר החשבונות הסטנדרטיים שלהם.

שירות עצמי: חשבונות החיסכון מקוונים הם טובים ביותר עבור צרכנים עם ידע טכני עצמאיים. אתה לא יכול ללכת לסניף ולקבל עזרה מגדת – אתה תעשה את רוב עבודת הבנקאות המקוונת שלך על ידי עצמך. עם זאת, ניהול החשבון הוא קל, ואתה תמיד יכול להתקשר לשירות הלקוחות לקבלת עזרה (שים לב שחלק מהבנקים לבנים וטיח להגביל את התדירות שבה אתה יכול להתקשר לשירות לקוחות, והם יהיו רשאים לגבות תשלום עבור קבלת עזרה מאדם). למרבה המזל, אתה יכול להשלים את מרבית הבקשות עצמך – מתי ואיפה שנוח לך.

חשבונות מקושרים: כדי להשתמש בחשבון באינטרנט, אתה בדרך כלל גם צורך בחשבון בנק לבנים וטיח (כמעט כל חשבון עובר ושב יעשה). זהו חשבון “מקושרים”, וזה בדרך כלל בחשבון תשתמש עבור ההפקדה הראשונית שלך. לאחר החשבון המקוון שלך ולהפעלתו, אתה יכול לבצע הפקדות ממקורות אחרים וכן – אתה יכול כנראה אפילו להפקיד צקים לחשבון באמצעות טלפון הנייד.

לבזבז כסף: אם אין סניף פיזי, אתה עשוי לתהות כיצד להשקיע את הכסף שלך אם אתה צריך את זה מהר. למרבה המזל, כמה בנקים מקוונים מציעים גם באינטרנט  בדיקת  חשבונות המאפשרים לך לכתוב צ’קים, לשלם חשבונות באינטרנט, ולהשתמש בכרטיס חיוב עבור רכישות ומשיכות מזומן. אם אתה צריך להעביר את הכסף לחשבון הבנק המקומי שלך, ההעברה נמשכת בדרך כלל קורה תוך כמה ימי עסקים. בנוסף, כמה בנקים מקוונים מאפשרים לך להזמין המחאות בנקאיות שיוצאות בדואר.

וריאציות על חשבונות חיסכון

אם אתה צריך יותר מאשר חשבון חיסכון רגיל (או באינטרנט), ישנם סוגים אחרים של חשבונות לשלם ריבית תוך מתן הטבות נוספות.

חשבונות קרן כספית (MMAs):  חשבונות שוק הכסף להיראות ולהרגיש כמו חשבונות חיסכון. ההבדל העיקרי הוא כי יש לך גישה קלה יותר במזומן שלך: אתה בדרך כלל יכול לכתוב צ’קים כנגד חשבון, ואתה עלול גם להיות מסוגל להוציא את הכספים הללו באמצעות כרטיס חיוב. עם זאת, כמו כל חשבון חיסכון, יש מגבלות על כמה פעמים בחודש אתה יכול לעשות משיכות. חשבונות שוק ההון לעתים קרובות לשלם יותר מאשר חשבונות חיסכון, אבל הם גם עשויים לדרוש פיקדונות גדולים. הם אופציה טובה לחיסכון חירום בגלל שיש לך גישה במזומן שלך, אבל אתה עדיין מרוויח ריבית.

תעודות פיקדון (תקליטורים):  לתקליטורים גם דומה חשבונות חיסכון, אבל הם בדרך כלל לשלם יותר. האיזון? אתה צריך לנעול את הכסף שלך תקליטור עבור כמות מסוימת של זמן (6 חודשים או 18 חודשים, למשל). זה  אפשרי  למשוך כספים מוקדם, אבל תצטרך לשלם קנס, כך תקליטורים רק הגיוניים במזומן כי לא תצטרך בקרוב. לקבלת מידע נוסף, לקרוא על היסודות של תקליטורים.

בדיקת ריבית:  אם אתה באמת צריך גישת המזומנים שלך (ואתה עדיין רוצה להרוויח ריבית), אתה יכול לקבל מה שאתה צריך חשבון עובר ושב. חשבונות הצ’קים מסורתיים אינם משלמים ריבית, אבל כמה סוגים של חשבונות לאפשר לך להרוויח ומבלים לעתים קרובות ככל שאתה רוצה. בנקים מקוונים מציעים בדיקת חשבונות לשלם קצת עניין (בדרך כלל פחות מאשר חשבון חיסכון). בדיקת חשבונות זכו לשלם אפילו יותר, אבל במוקדמות יכולות להיות קשות.

בחשבונות חיסכון סטודנטים

למעט בנקים מקוונים, חשבונות החיסכון יכולים להיות יקרים אם אתה לא שומר על איזון גדול בחשבון שלך. הבנקים גובים עמלות חודשיות, והם משלמים מעט או ללא ריבית על חשבונות קטנים. לסטודנטים (שמבלים את רוב זמנם בלימוד – לא עובד), וזו בעיה. בנקים מסוימים מציעים חשבונות חיסכון “סטודנט” אשר לסייע לתלמידים להימנע מדמים עד שהם מקבלים עבודה והוא יכול להעפיל ויתורי תשלום חודשיים.

אם אתה סטודנט, חיסכון סטודנט בכתובת בנק אגוד או אשראי לבנים וטיח היא אופציה נהדרת עבור חשבון הבנק הראשון שלך. שים לב כי החשבון עלול להמיר חשבון “רגיל” בשלב כלשהו, ​​ואתה צריך להיות זהיר של אגרות לאחר המרה.

התכלה בחשבונות חיסכון

אתה יכול לחסוך לכל דבר – או כלום בפרט – על חשבון חיסכון, אבל לפעמים כדאי לייעד כספים למטרה מסוימת.

לדוגמה, ייתכן שתרצה לבנות חיסכון עבור רכב חדש, הבית הראשון שלך, חופשה, או אפילו מתנות עבור יקיריהם. בנקים מסוימים מציעים חשבונות החיסכון, אשר תוכננו במיוחד עבור מטרות אלה.

היתרון העיקרי של חשבונות אלה הוא פסיכולוגי. אתה בדרך כלל לא להרוויח יותר על החסכונות שלך (אם כי כמה בנקים איגודי האשראי להציע הטבות כדי לעודד חיסכון רגיל), אבל אתה יכול להיות יותר סיכוי להגיע למטרות חיסכון אם חשבון מסוים קשור למשהו שאתה מעריך. אם זה נשמע כמו משהו שהיית תועלת, ולחפש “מועדון חיסכון” (או דומה) תוכניות. ניתן גם לעצב תכנית משלך, או שאתה יכול ליצור “וחשבונות משנה” או חשבונות מרובים (עם כינויי תיאורים) לכל היותר בנקים מקוונים.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.