עקרונות יסוד אוצרים להצלחה

Home » Finance » עקרונות יסוד אוצרים להצלחה

רוצה ליצור בסיס כלכלי איתן? עקרונות אלה יסייעו

האוצר עקרונות יסוד

אנשים רבים שואלים אותי מה אני חושב העתיד עשוי להחזיק. “מה השוק הולך לעשות בשנה הבאה?” הם יגידו, או, “איזה סוג של קצה ציר חם יש לך?”

אבל אלה הם השאלות הלא הנכונות לשאול.

שמירה על עתיד פיננסי איתן לא באה בעקבות כמה טיפ מניות מצנן מים מטורף. זה מגיע לאחר סדרה של עקרונות יסוד הקובעים כיצד אתה מנהל את הכסף שלך בטווח הארוך.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת על מנת ליצור הצלחה כלכלית יותר בחיים שלך.

תבלו פחות ממה שאתה מרוויח

אני יודע שזה נשמע מובן מאליו, אבל זה בעצם יותר קשה ממה שרוב האנשים חושבים.

ההוצאה פחות ממה שאתה מרוויח הוא לא תוצאה של מכירות סוף עונה קניות. זוהי התוצאה של הימנעות קניות מיותרות מלכתחילה.

יש הרבה פרסום זה נועד כדי לגרום לנו לחשוב שאנחנו חוסכים כסף על ידי רכישת משהו בהנחה. עם זאת, כל מה שאנחנו עושים הוא לבזבז כסף כי אנחנו שאחרת לא השקענו.

יתר על כן, הוצאות פחות ממה שאתה מרוויח יכול לבוא מתוך התמקדות על מילת המפתח בסוף המשפט הזה: להרוויח.

אם אתם מתמקדים להרוויח יותר, תוך שמירה על ההוצאות הנוכחיות שלך באותה הרמה, תוכל להגדיל את הפער בין ההוצאות שלך ואת ההכנסה שלך. ככל פער גדל, כן ייטב העמדה תהיה.

לשמור על כמה סוג של תקציב

אתה לא בהכרח צריך לשמור על תקציב פריט קו מפורט המפרט את סכום הכסף שאתה מוציא על רגל חתול ונייר טואלט.

אתה יכול לשמור על תקציב גדול-תמונה המתמקד קטגוריות רחבות במקום. לדוגמא, אתה יכול לשמור על תקציב המציג את הסכום שאתה מוציא בכל עלויות הדיור. זה יכול לכלול שכר הדירה או המשכנתא שלך, שירותים, ריהוט, תחזוקת הבית, וכל דבר אחר שיכולים להיות מסווג דיור קשור.

אתה יכול להיות בעל קטגוריה שנייה המתייחסת באופן נרחב כל דבר שהכרוך תחבורה. זה יכול לכלול תשלומי המכונית שלך, בנזין, תיקוני רכב, מעבר רכבת תחתי, ועוד.

ואז אתה יכול ליצור קטגוריה חיסכון, אחד עבור פירעונות חוב, ואחד עבור כל השאר. כן, זה תקציב רחב מאוד, אבל זה לפחות מאפשר לך לראות ברמה גבוהה לאן הכסף שלך הולך.

התקציב הרחב וקלה הוא משהו שאני מכנה את התקציב האנטי. הרעיון מאחורי זה הוא קל מאוד.

אתה להבין כמה כסף אתה רוצה לחסוך בכל חודש, למשוך סכום זה מלמעלה, ואז לחיות על השאר. כל עוד אתה נפגש יעד החיסכון שלך, זה לא משנה כמה כסף אתה מבלה על מגבות לעומת משחת שיניים.

כל מה שחשוב הוא כי אתה בסופו של דבר פגישת סכום היעד שלך חיסכון. אגב, כאשר אני מתייחס חיסכון, אני מדבר על כל פעילות המגבירה את השווי נטו שלך. דוגמאות כוללות באגרסיביות לפרוע חוב, תורם חשבונות הפרישה שלך, או צבירת חיסכון מילולי בבנק.

להיות קשובים אגרות

אם אתה הולך להיות חסכני רק תחום אחד של החיים שלך, לוודא שאתה חסכני על עמלות ההשקעה שלך.

קרנות רבות לגבות עלויות רכישה או עלויות גאולות, מה שאומר שאתה תשלם כסף או להיכנס או יוצא של הקרן.

בנוסף, קרנות רבות יש מימוניות מתמשכת, שהם דמים שנתיים שיוצאים ההשקעות שלך. הדמים מרגישים בלתי נראים, כי אתה לא צריך לכתוב המחאה על אותם או לראות אותם על הדוחות שלך. הם מנכים בשקט מן המחזירה שלך, אבל זה לא הופך אותם לפחות אמיתי.

להיות חסכני על בחירות ההשקעה שלך. שניהם ואנגארד ו צ’רלס שוואב להציע קרנות אינדקס נמוך בתשלום העוקבים אחר שוק רחב.

שים לב קטגוריות ההוצאה הגדולה ביותר שלוש שלך

אלו הן דיור, תחבורה, מזון. יש סיכוי די טוב כי אתה לא הולך להוציא כסף על משהו יותר מהסכום הכולל שתשלם על שלוש הקטגוריות הללו.

אם אתה יכול להפחית הדיור, התחבורה, ועלויות המזון שלך, אתה תעשה צעדים מסיביים לעבר שיפור רווחתם הפיננסית שלך.

הפוך חיסכון אוטומטי

קבל באופן אוטומטי את הכסף מכל משכורת לחשבונות הפרישה, חשבונות החיסכון, ואת תמורת חוב נוספת.

ככל שאתה יכול להפוך חיסכון אלה, ולא עושה את זה באופן ידני, כך סביר יותר שאתם להיצמד לתוכנית שלך.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.