קצבאות לעומת ביטוח חיים: איזו מתאים הכנסת פרישה?

Home » Insurance » קצבאות לעומת ביטוח חיים: איזו מתאים הכנסת פרישה?

קצבאות לעומת ביטוח חיים: איזו מתאים הכנסת פרישה?
בעוד קצבאות ביטוח חיים לשניהם יש דמיון, הם לא אותו הדבר. לפני שתוכל להבין את ההבדלים ולקבוע איזו תכנית עשויה להיות מתאימה לך הנוגע תכנית פרישת הכנסה, אתה צריך קודם כל להבין את המרכיבים העיקריים של כל אחד.

ביטוח חיים : תוכניות ביטוח חיים מספקים הכנסה עבור התלויים שלך אם אתה מת מוקדם מהצפוי. רוב תוכניות ביטוח החיים ניתן לחלק בין אם לטווח-חיים או ביטוח חיים שלם. פוליסת ביטוח לטווח-חיים מכסה תקופה מסוימת של זמן, 10 בדרך כלל, 20 שנים או יותר, ואילו כל פוליסת ביטוח חיים היא עבור כל תקופת החיים של בעל הפוליסה. בחלק מפוליסות הביטוח לטווח החיים מציעים את האפשרות להפוך פוליסת ביטוח כל החיים כאשר בטווח יפוג.

פוליסות ביטוח חיים רבות מציעות ערך מזומנים ואפשרויות השתכרות וכן הטבות חיים אחרות כמו אפשרות כיסוי בטיפול נמרצת; עם זאת, זה לא הפונקציה העיקרית של פוליסת ביטוח חיים. הפונקציה העיקרית היא לדאוג התלויים שלך אחרי המותך ולשלם עבור הוצאות סוף החיים / סופיות.

אנונה : בתכנית לקצבה נועדו לספק הכנסה פרישה לבעל התוכנית אם הוא חי מעבר תוחלת החיים הצפויה. קצבאות לספק חיסכון מס נדחה עבור הכנסת פרישה. בעוד הקצבה אכן יש יתרון מוות למוטב, זה לא פטור ממס. קצבאות מכונות בדרך כלל כמו נדחים, תוכניות קצבה מיידיות או אריכות ימים.

  • נדחית אנונה : הקצבה נדחית פשוט כמו שזה נשמע. ההכנסה נדחית לאחר דמי הביטוח משולמים עד למועד מאוחר יותר, אולי כמה שנים. קצבאות נדחות שבורות בהמשך לתוך קבוע (מסורתית , קבוע באינדקס (FIA) ואת משתנה הקצבה. ההבדלים העיקריים בין סוגי תוכניות קצבה נדחות נמצאים כיצד האינטרס הוא הרוויח והאם הפרט מחפש להשקיע השקעה בטוחה או מחפשים תשואות בשוק דמוי עם פוטנציאל ערך הצטברות גדול יותר.
  • קצבה מיידית : ההקצבה המיידית משלמת הטבות החל לא יאוחר משנה אחת אחרי שלמת הפרמיה שלך לחברת הביטוח. רוב הקצבאות מיידיות נרכשות באמצעות תשלום חד-פעמי, חד פעמי והם מתוכננים להתחיל לשלם את לא יאוחר משנה אחת לאחר הפרמיה שולמה. תוכנית קצבה זו מיועדת לאנשים המעוניינים הכנסה מובטחת לכל החיים.
  • אנונת אריכות ימים : תכנית קצבת אריכות ימים היא סוג של קצבה קבועה הכנסה אשר ניתן להנפיק בכל גיל עם הכנסה נדחה עד 45 שנים. בדרך כלל, תוכניות מסוג זה לא מתכננות לצאת עד למחזיק הוא 80 שנים ומעלה. תחשוב על זה כעל תכנית פנסיה משלימה שיכול לבעוט פעם אחת תכנית הפרישה הרגילה שלך עשויה להיות ירידת התשלום שלה או מפסיקה לגמרי.

איזו תוכנית האם עדיף?

המפתח בקביעה איזו תכנית מתאים לך – קצבה או ביטוח חיים – הוא להסתכל למטרה שלך. אם המטרה העיקרית שלך היא לעזור התלויים שלך ומוטבים אחרים לשלם עבור ההוצאות הסופיות שלך, את חשבונות ואת קיימים יתרת כסף שנשאר לחיות על, המלצתנו היא ביטוח חיים מאז זה מועבר על פטור ממס למוטבים שלך.

מצד השני, אם אתם מחפשים תכנית המציעה לכם הכנסת פרישה אז אתה צריך להיות בהתחשב קצבאות. הקצבה מציעה חיסכון מס נדחה והכנסות פרישה. במילים פשוטות – ביטוח חיים מגן יקיריכם אם אתה מת בטרם עת בעוד קצבה מגן ההכנסה שלך אם אתה גר יותר מהצפוי.

שני תוכניות לעשות לספק יתרונות מוות אבל כל אופציה אחרת מאוד עם מטרות שונות. אם אתה צריך הכוונה בהחלטה אם תוכנית ביטוח חיים או קצבה מתאימה לך, להתייעץ עם תכנון קצבה או ביטוח חיים יועץ לדון את כל האפשרויות.

איפה אתה יכול לקנות תכנית ביטוח חיים / קצבה עבור הכנסת פרישה?

ישנן חברות רבות המציעות מכובדות הוא בביטוח חיים והן בתכנית לקצבה. אתה יכול למצוא חברה או בעצמך או באמצעות סוכן הביטוח שלך. אם עושה את החיפוש עצמך, לשקול כמה חברות העליונות ביותר אלה מציעים שני תוכניות כאשר משווים מחירים: AIG, Symetra, Sagicor, אמריקו, אמריקאי פידליטי, ניו יורק לייף, בנקאי חיים נפגעים, ועוד. הקפד לבדוק את רייטינג הכח ולהקליט שירות לקוחות הפיננסיים של החברה עם ארגוני דירוג ביטוח כגון AM Best ו- JD Power & Associates.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.