רכישת פוליסת ביטוח חיים? לקרוא את זה ראשון

Home » Insurance » רכישת פוליסת ביטוח חיים? לקרוא את זה ראשון

רכישת פוליסת ביטוח חיים?  לקרוא את זה ראשון

ביטוח חיים הוא חלק חשוב אבל לעתים קרובות לא מובן של תהליך התכנון הפיננסי. ידיעה שזקוק ביטוח חיים, איך זה עובד ועל סוגי הביטוח השונים יכולים לסייע לצרכנים לקבל החלטות מושכלות לגבי מוצר זה.

מי צריך ביטוח חיים?

אנשים שיש להם בן זוג או ילדים התלויים בהם כלכלית צריך פוליסת ביטוח חיים. בנוסף, כל מי שיש לו בן זוג לשעבר, חיים שותף, הורים תלויים כלכלי או אחים תלויים כלכלית צריכים גם לרכוש ביטוח חיים. אנשים שנמצאים עצמאיים מבחינה כלכלית ואין להם בן זוג או ילדים צפויים צריך ביטוח חיים.

למה הדג’ס ביטוח חיים ריסק

ביטוח חיים אין לראות כהשקעה, אלא ככלי לניהול סיכונים כהגנה מפני ההשלכות הכספיות של אובדן חיים. לכן, בעת רכישת פוליסה, לשקול את העלויות ואהובות יעמוד בפני אם אתה מת. לדוגמה, אדם עם יתרת החוב גדול, כגון משכנתאות והלוואות סטודנט, או משפחה גדולה, כנראה דורש מדיניות גדול יותר ליחיד עם משפחה קטנה וחובות כספיים כמה.

מי צרכים לטווח ביטוח?

רוב ביטוח החיים נופל לתוך אחת משתי קטגוריות: ביטוח חיים מונח ואת ביטוח חיים קבוע . חיים מונחים ‘הוא ביטוח החיים הסביר ביותר נפוץ. מדיניות לטווח, אשר ניתנות לעתים קרובות על ידי מעביד, נותנת כיסוי לאדם לתקופת סט או תקופה מסוימת. מונח אופייני עשוי להיות 10, 20 או 30 שנים. מדיניות לטווח משלמת תועלת רק אם המבוטח נפטר במהלך התקופה. רוב החיים לטווח פוליסות ביטוח לשלם את אותה תועלת לאורך הטווח, אם כי עם מדיניות כלשהי, לטובת המוות ירד במהלך תקופת הפוליסה.

ביטוח מונח הוא אפשרות טובה עבור אנשים צעירים ומשפחות זקוקות להגנה סבירה לתקופה מוצהרת של זמן במקרה מפרנס עיקרי מתה. בסוף המונח, הפרט עשוי להיות בטוח יותר מבחינה כלכלית ופחות זקוק כיסוי, כך ביטוח לטווח מספק דרך לנהל סיכונים עבור צעירים, יותר כלכלית אנשים פגיעים. אם לא הציע דרך מעביד, ביטוח מונח בדרך כלל דורש בדיקה רפואית. יתרון נוסף של ביטוח המונח הוא הפשטות והשקיפות שלה. שוק הביטוח המונח הוא תחרותי, כך צרכנים יכולים לקנות ולהשוות מחירים בקלות.

מי צריך קבוע ביטוח?

בניגוד ביטוח לטווח, המספק כיסוי רק לתקופה שצוינה, ביטוח קבוע בדרך כלל מספק הגנה על חייו של המבוטח. ביטוח קבוע מצטבר שווי מזומנים, אשר המבוטח רשאי ללוות כנגד פטורה ממס. עם זאת, בגלל כיסוי קבוע הוא יותר מקיף, הפרמיות שלה הן בדרך כלל גבוהות יותר מאשר פרמיות עבור ביטוח לטווח.

ביטוח קבוע עשוי להיות אפשרות טובה עבור אנשים גבוהים נטו בשווי (HNWIs) זקוקים מזומן לתשלומי מוקרן מסי עזבון הפדרלי. אנשים שיש להם רמות גבוהות של חוב עשויים ליהנות גם מחדר מדיניות קבועה. מאז כמה חוקי המדינה להגן ערך מזומנים ומות יתרונות של פוליסות ביטוח מפני תביעות על ידי נושים, מחזיקי מדיניות קבועים יכולים להשתמש את היתרונות של מדיניות קבועה ללא סיכונים של פסק דין או שעבוד נגד המדיניות. ביטוח חיים קבוע גם מאלץ אנשים כדי לחסוך כסף. למעשה, בחלק מהפוליסות לשלם ריביות מס נדחות אטרקטיביות למבוטחים. גימלאים, למשל, ניתן להשתמש במדיניות שאירית-קבע כדי להבטיח כי ילדיהם יקבלו ירושה בעוד יש להם את הכספים לפרוש. עם זאת, רוב גימלאים לא צריכים ביטוח חיים כשהם פורשים אלא אם הם עדיין יש תלויים או חייבים לשלם עבור הוצאות קבורה.

בשורה התחתונה

ידיעה והבנה סוגים שונים של ביטוח חיים צריך לעזור לצרכנים לצמצם את האפשרויות שלהם. בתור התחלה, אנשים צריכים לבדוק עם מעסיקיהם כדי לראות מה כיסוי שהם כבר מקבלים. במקרים רבים, ביטוח זה אינו מספיק עבור אנשים עם משפחות גדולות וחובות כספיים ניכרים. עם זאת, אנשים עם מדיניות בחסות מעסיק יכולים להשלים את מדיניותם עם ביטוח משלים בחסות מעסיקה או כיסוי באמצעות חברות פרטיות. בסופו של דבר, את הכיסוי התקין עשוי להיות מורכב משילוב של מספר פוליסות. אנשים צריכים לדבר עם סוכן מורשה כדי להעריך את הצרכים שלהם.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.