10 Akıllı Para Onların 20s Tek Kadınlar için hareket ettirir

Home » Finance » 10 Akıllı Para Onların 20s Tek Kadınlar için hareket ettirir

10 Akıllı Para Onların 20s Tek Kadınlar için hareket ettirir

Akıllı Film üretmek hayatınızın herhangi bir aşamada önemlidir. Güçlü başlar ve hayat sizi nereye götürürse için hazırlayacak seçimler yapmak önemlidir. Sen, tek kalmak bir partner ile bitirmek veya bir aile kurmak, ancak 20’li yaşlarda yapmak olumlu mali seçimler sonraki macera karşılamak için yukarı ayarlayın ve gelecekteki halledilir olduğunu bilebilir olabilir. Şimdi yapılması gereken on adım öğrenin.

Emeklilik için Planlama Başlangıç

Yapmanız gereken ilk şey, emeklilik için planıdır. Düzenli olarak erken katkıda ve size gelir daha düşük bir toplam yüzdesini katkı ile almak anlamına gelir ve daha sonra yetişmeye endişelenmenize gerek yoktur. Bu kendi başınıza emekli sorumlu olacak sanki planlamak için mantıklı. Bu yeterince tasarruf sağlar ve hazırlanan bırakacaktır. Bu erken emekli edebilmek için yardımcı olabilir. Eğer bir 401 (k) için hak henüz yoksa, bir IRA açmak ve orada katkıda başlar. Eğer bir 401 (k) için hak yaparsanız diğer mali hedefler üzerinde çalışmaya bile işvereninizin maçın yararlanmak emin olun.

Geleceğiniz için kaydet

Emeklilik kazanmanın yanı sıra, gelecekte ulaşmak istedikleri diğer mali hedefleri için para kenara önemlidir. Kendi ev veya kınamak satın alıp eşitlik bina yerine kiralama başlamasını istediğiniz bir zaman gelebilir.

Eğer ilgi tasarruf yardımcı olabilecek yeni bir araba satın gibi giderler için biriktiriyordu. sonunda yapılacak sermaye tasarrufu, kendi işinizi başlatmak istiyorsanız bu harika bir gol olurdu.

Bir Finansal Planı Oluşturma

Bir finansal planı emeklilik planına kariyer planına kadar her şeyi içerebilir. Böyle hissederse çok fazla beş yıllık planı ile başlar.

Nerede beş yıl içinde olmak istiyorsun? Oraya sen mali yapmak için neye ihtiyacınız var? Ardından yıllık ve aylık hedefler ve adımlar içine yıkmak. planınızın bir parçası olarak emeklilik gibi uzun vadeli hedefler eklemeyi unutmayın. Bu sonraki kariyer hedefi ile yardımcı olmak için eğitim almak için okula geri gidiş içerebilir.

Kariyer Merdiven Tırmanma odaklanın

Şimdi kariyer merdiveninde odaklanmak için harika bir zamandır. Bu yukarı taşımak için zaman ve çok çaba sarfetmek gerekir. net hedefler yapın ve onlara ulaşmak için yapmanız gereken belirler. Başka bir şehre taşınma veya okula dönüyor, şirketleri arasında geçiş anlamına gelebilir. Bu yan işi anlamına ya da profesyonel ağ oluşturmak ve bu hedefe ulaşılmasına yardımcı olmak için bir rehber bulabilir. Eğer alıp onları alarak başlamak istiyorum kariyer adımlarını dökümünü alın. Noktada yön değiştirdikten sonra sizin için daha iyi bir uyum bulursanız yeni bir yön gitmek seçmek için iyidir. Rüyalar değiştirebilir, ancak anahtar o rüya doğru ilerlemeye devam etmektir.

Tabii Sen Bütçeleme Are olun

Bütçeleme düzgün para yönetmek için büyük araçlardan biridir. bekar, bir bütçe oluşturma değil haklı kolaydır. Kişisel harcamalar basittir ve faturalarınızı ödemek eğer olursa olsun ne zaman ve para harcamak nasıl?

Ancak, bütçe size tasarruf veya borç e daha fazla para için harcama geri kesebilir alanları bulmanıza yardımcı olabilir. etkili geliri bir araçtır ve bütçe yapın. Bu eğlenmek gerektiği anlamına, ancak mali plan üzerinde çalışırken harcamak ve bu miktara sopa göze ne kadar belirlemez.

Kredi / Borç Take Care

Kredi ve borç yeni iş açmak için bir iş kredisi alarak bir ev satın bakarak bir sonraki mali adımı atmaya yeteneğinizi etkileyebilir. Borcunu ödemeye tasarrufunuz doğru kullanabileceğiniz ek para açacak. Geç ödemeler zor bir kredi için hak kazanmak için yapabilirsiniz. zaman ayırmak herhangi geçmişteki hatalarını düzeltmek için ve kredi raporu açılıyor daha kolay ileride hedeflerinize ulaşmak için yapacaktır.

Sen sağ Sigorta bulunduğundan emin olun

Sigorta sizi korumak için vardır.

Sizin gelir her ay sigorta gidiş görmek için sinir bozucu olabilir, ama sizi korumak için vardır. Eğer olduğunda tek bir kısa vadeli ve uzun vadeli sakatlık sigortası acil durum fonu biriktirmiş yoksa, özellikle eğer bir hayat kurtarıcı olabilir. Aniden bir yaralanma veya hastalık nedeniyle çalışamayan yoksa bu sigorta sizi korur. Sağlık sigortası aniden hasta olduğunda iflas tutabilirsiniz. Kira sigortası size soydular takdirde her şeyi değiştirme stresi önlemek yardımcı olabilir. Eğer korunur emin olmak için zaman ayırın.

Hayat Sigortası Unutmayın

bekar zaman hayat sigortası gerekmez gibi görünebilir. Eğer mali açıdan sorumlu olduğunuz bir çocuk veya kimse yok, bu özellikle doğrudur. Ancak, mezar maliyetlerini karşılamak için yeterli olmalıdır. Aileniz ya da arkadaşlarınızla üzerinde bu giderlerin yükünü bırakarak önleyebilirsiniz. Birçok işveren temel politikası sunuyoruz olanlar maliyetlerini karşılamak gerektiğini. Eğer maddi birisi yardım sorumlu iseniz, bunu yatırım eğer ilgi kapalı yaşayabilir yeterince büyük bir politikası yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Sizin Acil Fonu kurmak

Eğer tek iseniz Acil fon esastır. Bu aniden işini kaybetmesi halinde evsiz olmaktan kurtaracak şey olabilir. Bu kapak beklenmedik masraflar yardımcı ve kapalı endişe ve ağırlığını alabilir. bir gelire yaşayan insanlar için gider bir yıllık değer iyi bir hedeftir. Bu, çok fazla baskı olmadan yeni bir iş bulmak için zaman verecektir.

Düzende her şey koy

Son olarak düzene her şeyi koymak için zaman ayırın. O bu konuda endişelenmek için çok erken, ancak beklenmedik geçmesine olsaydı bir irade ve son dileklerini sahip sevdikleriniz için işleri kolaylaştırmak olabilir gibi görünse veya olsaydı hasta aniden olmaya. Eğer uzun sürmez geçmek ve bir kez yapılır, tekrar bu konuda endişelenmenize gerek yoksa bir yaşam hakkında kararlar, organ bağışı, cenaze planları ve kimin temas edecek veya DNRs. İhtiyacınız olduğunda birileri size yardım etmek için herhangi bir sigorta bilgilerini içeren bir belge, banka ve kredi hesapları kolaylaştıracaktır. Genellikle ebeveyn için bu bilgileri vermek için iyi bir insan, ama değilse bunu durumu anlayan güvenilir bir arkadaşınıza verebilirsiniz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.