10 Jautājumi jums nepieciešams, lai atbildētu izveidot spēcīgu mārketinga plānu

Home » Small Business » 10 Jautājumi jums nepieciešams, lai atbildētu izveidot spēcīgu mārketinga plānu

10 Jautājumi jums nepieciešams, lai atbildētu izveidot spēcīgu mārketinga plānu

Mārketinga plāns ir būtisks mārketinga instruments, lai katru mazo biznesu. Lai izveidotu efektīvu plānu, jums ir nepieciešams, lai atbildētu uz šādiem desmit jautājumus:

 1. Mārketinga stratēģija:  Kā Jūsu mārketinga plāns atbalstīt savus biznesa mērķus?
 2. Pamatuzdevums:  Ko jūs vēlaties paveikt, un kāpēc?
 3. Mērķa tirgus:  Kas jūs mēģināt sasniegt ar savām mārketinga aktivitātēm?
 4. Competitive Analysis:  Kas tu esi uz augšu pret, un, ja jūs rangs?
 5. Unikāls pārdošanas piedāvājums:  Kas padara jūsu uzņēmumu unikālu?
 6. Cenu stratēģija:  Ko jūs maksas, un kāpēc?
 7. Reklāmas plāns:  Kā jums sasniegt savu mērķa tirgu?
 8. Marketing Budžets:  Cik daudz naudas jūs tērēt, un par ko?
 9. Darbība saraksts:  Kādi uzdevumi jums ir nepieciešams, lai pabeigtu, lai sasniegtu savus mārketinga mērķus?
 10. Metrika:  Kā jūs īstenošanā, un, ja jūs varat uzlabot?

Lūk, kā jūs varat atbildēt katram no šiem desmit būtiskiem jautājumiem.

Mārketinga stratēģija: Kā Jūsu mārketinga plāns atbalstīt savus biznesa mērķus?

Pirms sākat attīstīt savu mārketinga plānu, jums ir nepieciešams, lai ir ļoti skaidrs priekšstats par to, ko jūs vēlaties paveikt. Šis ir jūsu mārketinga stratēģiju, un tas ir tieši saistīts ar jūsu biznesa mērķiem un uzdevumiem. Jūsu mārketinga stratēģija iezīmē to, ko jūs vēlaties darīt, un pārējie šī mārketinga plāna sniegt informāciju par to, kā jūs to darīt.

Piemēram, pieņemsim, ka viens no jūsu biznesa mērķiem ir paplašināt savu ķieģeļu un javas mazumtirdzniecības veikalu uz e-komercijas mājas lapā. Jūsu mārketinga stratēģija šim mērķim varētu ieviest savus produktus ar jaunu valsts tirgus segmentā. Jūs tad sadalīt savu stratēģiju vēl uz īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem, vienlaikus nosakot, kāda būs jūsu īpašs mārketinga ziņa. Uzziniet vairāk par to, kā mārketinga stratēģija un mārketinga plāns strādāt kopā.

Ja jums nav konkrētus uzņēmuma mērķus vēl staigāt pa šo biznesa mērķu izvirzīšana ceļvedis, lai sāktu. Tāpat pārliecinieties, ka jūs pievienojot konkrētu laiku, lai jūsu mērķiem (ti, 90 dienu plāns). Tas palīdzēs jums izveidot daudz mērķtiecīgu un reālistiskāku mārketinga plānu.

Pamatuzdevums: Ko jūs vēlaties paveikt, un kāpēc

Tava misija atbildes uz jautājumiem: Ko jūs vēlaties darīt? Kāpēc jūs darāt to? Iespējams, jau izveidojis pamatuzdevumu, kas ir daļa no jūsu biznesa plānošanas procesu. Ja tā, jūs vēlaties, lai to pievienotu jūsu mārketinga plānu.

Jūsu mārketinga plānu, jūsu misija ir pamats. Lai gan tas var nebūt tieši iesaistītos jūsu mārketinga aktivitātēm, jūsu misija ir vērsta uz sava uzņēmuma mērķiem un palīdz jums pārliecināties, ka mārketinga aktivitātes vadāt atbalstītu uzņēmējdarbību vispārējos mērķus. Tas ir efektīvs līdzeklis, lai atsauktos atpakaļ, kad jūs sākat apšaubīt, ja jūs joprojām uz pareizā ceļa.

Mērķa tirgus: Kas jūs mēģināt sasniegt ar savām mārketinga aktivitātēm?

Jūsu mērķa tirgus ir specifisks auditoriju vēlaties sasniegt ar saviem produktiem un pakalpojumiem; grupa jums būs mēģināt pārdot. Jo vairāk informāciju jūs iekļaut kā jūs atbildētu uz šo jautājumu, jo vairāk mērķtiecīgu mārketinga plāns būs.

Veikt laiks, lai veiktu tirgus izpēti, lai jūs varētu identificēt:

 • Kas ir jūsu mērķauditorija
 • Kur var atrast tos
 • Ko viņi novērtē kā svarīgu
 • Ko viņi uztraucas par
 • Kas tie ir tieši tagad

Tas ir noderīgi, lai radītu skici personas vai uzņēmumu, kas jūs varētu apsvērt savu “ideālo klientu.” Ne tikai var šo palīdzēt jums noteikt specifiku par viņiem, bet tas var arī palīdzēt jums personalizēt jūsu mārketinga ziņapmaiņu.

Competitive Analysis: Kas tu esi uz augšu pret, un, ja jūs rangs?

Viens no labākajiem veidiem, kā pētniecības savu mērķa tirgu un sagatavot savas mārketinga aktivitātes, ir apskatot jūsu konkurenci. Jums vajadzētu zināt, kas tur pārdod kaut ko līdzīgu tam, ko jūs pārdodat, jo īpaši, ja tie pārdod to patērētājiem, kas atbilst jūsu ideālo klienta profilu. Veikt grūti apskatīt to, ko viņi dara labi, un ko viņi var darīt nepareizi.

Viens veids, kā veikt konkurences analīzi, ir ar SVID analīzi, kas ir stratēģisks instruments, kas novērtē uzņēmuma stiprās, vājās puses, iespējas un draudi. Veikt laiks, lai novērtētu SVID jūsu top konkurenci, kā arī savu biznesu, lai iegūtu skaidru priekšstatu par jūsu konkurenci, un kā jūs pasākums augšu.

Veicot rūpīgu analīzi par jūsu konkurence palīdzēs identificēt jomas, kur jūs varat beat konkurenci, precizēsim savu nišu tirgū, un pārliecinieties, ka jums ir gatavi, lai risinātu problēmas, ko rada jūsu konkurenci.

Unikāls pārdošanas piedāvājums: Kas padara jūsu uzņēmumu unikālu?

Tiklīdz jūs zināt, ko jūs pat pret tirgū, jums ir nepieciešams, lai noteiktu pieeju, kas jūs atšķirs no visiem pārējiem. Kas padara jūsu biznesa, produktus un pakalpojumus, unikāls un vēlams, lai jūsu mērķa tirgū?

Unikāls pārdošanas piedāvājums (USP), ir paziņojums, kas iezīmē, kā jūsu biznesa, produkti vai pakalpojumi atšķiras no jūsu konkurentiem. Tā nosaka to, kas padara jūsu biznesa labāk izvēlēties, un kāpēc jūsu mērķa klienti jāizvēlas jums pār konkurenci.

Cenu stratēģija: Ko jūs maksas, un kāpēc?

Ja jums ir tradicionāls biznesa plānu, tad jūs jau esat pavadījuši daudz laika, pētot labāko cenu punktu par jūsu produktiem un pakalpojumiem. Tagad ir pienācis laiks, lai attiecas šī cenu informāciju jūsu mārketinga aktivitātēm.

Viens no svarīgākajiem faktoriem, lai novērtētu, kā jūs strādājat savu cenu stratēģiju jūsu mārketinga vēstījumu. Vairumā gadījumu, jūs vēlaties, lai varētu atbalstīt cenu punktus esat izvēlējies, nodrošinot savus klientus ar skaidru priekšstatu par vērtību un priekšrocībām viņi saņems pretī. Augstas vērtības piedāvājums bieži ir faktors, kas noved klientam lēmumu iegādāties.

Reklāmas plāns: Kā jums sasniegt savu mērķa tirgu?

Kā no mārketinga mix galveno elementu, jūsu reklāmas plāns aptver visas komunikācijas, kas notiks ar patērētāju. Būtībā, jūsu reklāmas plāns atbild uz jautājumu: Kā jūs iegūt vārdu informāciju par jūsu unikālo pārdošanas piedāvājums jūsu mērķa tirgū?

Jūsu reklāmas plāns jāapvieno dažādas mārketinga aktivitātes, un tie var ietvert:

 • Reklāma
 • Packaging
 • Sabiedriskās attiecības
 • Tiešā pārdošana
 • interneta mārketings
 • Pārdošanas akcijas
 • mārketinga materiāli
 • Citas publicitātes pasākumi

Kamēr jūs nevēlaties mest pārāk daudz variācijas jūsu reklāmas plānu sākumā, jums vajadzētu sākt, izvēloties 3-5 specifiskas aktivitātes, kas palīdzēs jums izpildīt mārketinga stratēģiju, kas jums izklāstīta pirmajā solī.

Piemēram, ja viens no jūsu mērķiem ir nodrošināt piecas bezmaksas sākotnējās konsultācijas trīs mēnešu laikā, tad jūsu reklāmas plānā var iekļaut koncentrēties uz mērķa norādes caur aukstu zvana kampaņa, sociālo mediju ielu plānu un tiešā pasta kampaņu.

Šis solis ir pabeigts, tajā pašā laikā, kā nākamais solis, jo jūsu budžetu ietekmēs to, kādas darbības jūs varat iekļaut savā plānā.

Marketing Budžets: Cik daudz naudas jūs tērēt, un par ko?

Kā jūs izklāstīt reklāmas plānu, jums būs nepieciešams budžeta vietā, lai jūs varētu noteikt, kuras darbības var atļauties uzturoties jūsu budžeta ietvaros. Diemžēl, lielākā daļa jauno mazajiem uzņēmumiem ir ierobežots budžets, kad runa ir par mārketingu, lai izveidotu reklāmas plānu, kas darbojas ar līdzekļiem, jums ir pieejamas, ir ļoti svarīgi.

Jums var būt gada mārketinga budžetu, bet tas būs nepieciešams sadalīt atsevišķās ikmēneša budžetiem arī, lai jūs varētu izsekot rezultātus un mainīt reklāmas plānu, lai koncentrētos uz darbībām, kas nodrošina jūs ar lielāko ieguldījumu atdevi.

Darbība saraksts: Kādi uzdevumi jums ir nepieciešams, lai pabeigtu, lai sasniegtu savus mārketinga mērķus?

Uzsverot tieši to, kas jums jādara, un, ja jums ir nepieciešams, lai to izdarītu, ir svarīga daļa no jūsu mārketinga plānu. Tas kļūs par jūsu uzdevumu saraksts, kas gidi jums caur katru vienu no jūsu reklāmas aktivitātēm. Jūsu rīcības soļi palīdzēs jums palikt uz ceļa, lai jūs varētu veikt konsekventu progresu, bez pārgrupēt un atjaunot ritenis katru reizi, kad esat gatavs veikt soli.

Lai izveidotu savu mārketinga plānu darbību saraksts, jūs to pašu procesu, ko izmantojat, kad jums pārvaldīt savu regulāru ikdienas uzdevumus: Jums veiks gala mērķi, un sadalīt to virkni vienpakāpes uzdevumiem, kas ļaus jums, lai sasniegtu savu mērķis.

Piemēram, ja viens no pasākumiem, kas izklāstīti jūsu reklāmas plāns ir uzsākt tiešu pasta kampaņu, jūsu pirmos darbības soļus varētu izskatīties šādi:

 • Nosakiet savu budžetu kampaņas
 • Precizēt jūsu kampaņas mērķis
 • Noteikt tiešā pasta veidu sūtīs
 • Noma dizainers vai uzņēmumam, lai izveidotu savu nodrošinājumu
 • Rakstiet (vai izīrēt) kopiju par tiešā pasta gabals
 • Precizēt aicinājumu uz rīcību
 • Ir projektu par tiešā pasta gabals izveidots

Jūsu rīcība sarakstu var veikt vairākas dažādas formas, ja vien tas ir izveidots tādā veidā, ka atbalsta virzību. Katra darbība postenī jāietver arī izpildes datumu, kas darbojas ar laika grafiku, kuru izveidojāt savu mārketinga plānu. Un parasti, mazākas soļi, jo vieglāk būs jums, lai pabeigtu uzdevumus un veidot impulsu.

Metrics: Kādi rezultāti ir sasniegti, un, ja jūs varat uzlabot?

Visas šī darba esat nodots veidojot mārketinga plānu par jūsu mazo uzņēmumu būs iet ārā pa logu, ja jūs nevarat izsekot un novērtēt jūsu darbības rezultātus. Šis solis ļaus Jums lietot savu mārketinga plānu, no vienas laika, statiskā dokumentu un pārvērst to par elpošanas projektu, kas būs augt un attīstīties kopā ar jūsu uzņēmumu.

Kā jums izsekot un novērtēt jūsu rezultāti būs atkarīgi no mārketinga taktika jūs iesaistīties veidu. Piemēram, tiešsaistes mārketinga var izsekot, izmantojot analīzes un citus interneta datus, kuru pamatā, kamēr uzskaites bezsaistes mārketinga metodes prasīs daudz manuālo pieeju.

Vispār, jo vairāk standartizēts sistēmu izsekošanai, jo atbilstošāka būs rezultāti … un vairāk veiksmīgs jums kļūs par Pielāgojot mārketinga aktivitātes, lai koncentrētos uz jomām, kur jums būs visvairāk panākumus.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.