10 Smart Money Moves dla samotnych kobiet w ich 20s

Home » Finance » 10 Smart Money Moves dla samotnych kobiet w ich 20s

10 Smart Money Moves dla samotnych kobiet w ich 20s

Podejmowania inteligentnych filmów jest niezbędna na każdym etapie swojego życia. Ważne jest, aby rozpocząć się silne i dokonywać wyborów, które przygotuje Cię do gdzie życie zabierze Cię. Można zatrzymać się pojedyncze, skończyć z partnerem lub założyć rodzinę, ale pozytywne decyzje finansowe dokonane w latach 20. można ustawić cię na spotkanie z kolejną przygodę i wiem, że twoja przyszłość jest pod opieką. Dowiedz się dziesięć kroków, jakie należy podjąć już teraz.

Rozpocząć planowanie na emeryturę

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to plan na emeryturę. Przyczyniając się wcześnie i regularnie oznacza, że ​​można dostać się z przyczyniając niższy całkowity procent swojego dochodu i nie trzeba się martwić o dogania później. To ma sens, aby zaplanować tak jakbyś będzie odpowiedzialny na emeryturę na własną rękę. To pozwala zaoszczędzić wystarczająco dużo i opuszczę cię przygotowane. To może pomóc, aby móc przejść na emeryturę wcześniej. Jeśli nie kwalifikują się do 401 (k) jeszcze otworzyć IRA i zacząć przyczyniając się tam. Jeśli nie kwalifikują się do 401 (k) należy skorzystać z meczu pracodawcy, nawet jeśli pracują na innych celów finansowych.

Zapisać na przyszłość

Oprócz oszczędności emerytalnych, ważne jest, aby uchylenie pieniędzy na inne cele finansowe, które chcesz osiągnąć w przyszłości. Może nadszedł czas, kiedy chcesz kupić swój własny dom lub mieszkanie i rozpocząć budowanie kapitału zamiast wynajmu.

Oszczędzając na kosztach, takich jak zakup nowego samochodu może pomóc zaoszczędzić pieniądze na odsetki. Jeśli chcesz, aby w końcu rozpocząć własny biznes, oszczędzając kapitału do zrobienia, że ​​byłby to świetny cel.

Tworzenie planu finansowego

Plan finansowy może obejmować wszystko, od planu kariery do planu emerytalnego. Jeśli to czuje się jak zbyt rozpocząć się planu pięcioletniego.

Gdzie chcesz być za pięć lat? Co trzeba zrobić, aby się tam dostać finansowo? Następnie rozbicie go na cele i etapy rocznych i miesięcznych. Pamiętaj, aby podać długoterminowe cele takie jak emerytury jako część swojego planu. Może to obejmować wracając do szkoły, aby dostać swoje wykształcenie, aby pomóc w kolejnej bramki kariery.

Skupić się na wspinaniu się po szczeblach kariery

Teraz jest dobry moment, aby skoncentrować się na drabinie kariery. To wymaga czasu i ciężkiej pracy, aby poruszać się w górę. Jasno określić cele i co trzeba zrobić, aby do nich dotrzeć. Może to oznaczać włączenie przedsiębiorstw, przenosząc się do innego miasta lub wracając do szkoły. Może to oznaczać, że robisz pracę boczną lub stworzenie profesjonalnej sieci i znaleźć mentora, aby pomóc Ci osiągnąć ten cel. Rozbić kroki ścieżki kariery chcesz wziąć i zacząć ich podjęcia. To jest w porządku, aby przełączyć kierunki w pewnym momencie i wybiorą nowy kierunek, jeśli okaże się lepsze dopasowanie dla Ciebie. Marzenia mogą się zmienić, ale kluczem jest naprzód w kierunku tego snu.

Upewnij się, że Budżetowanie

Budżetowanie jest jednym z największych narzędzi do zarządzania swoimi pieniędzmi prawidłowo. Gdy jesteś osobą samotną, łatwo jest uzasadnić nie tworząc budżet. Twoje wydatki są proste i jeśli płacisz rachunki jakie to ma znaczenie, kiedy i jak można spędzić swoje pieniądze?

Jednak budżet może pomóc znaleźć obszary można cofać się na spędzeniu umieścić więcej pieniędzy w kierunku oszczędności lub długu. Uczynić swoje dochody Instrument, budżet i skutecznie. To nie znaczy, że nie należy się bawić, ale ustalić, jak wiele można sobie pozwolić na wydatki podczas pracy na planie finansowym i trzymać się tej kwoty.

Zadbaj o swój kredyt / Debt

Kredyt i dług mogą wpływać na zdolność do podjęcia następnego kroku finansową z zakupu domu na zaciągnięcie pożyczki biznesowe, aby otworzyć nową firmę. Spłatę długu uwolni dodatkowe pieniądze można wykorzystać w kierunku oszczędności. Opóźnienia w płatnościach mogą utrudnić, aby zakwalifikować się do kredytu. Poświęcenie czasu, aby naprawić błędy z przeszłości i oczyszczenie raportu kredytowego ułatwi Ci osiągnąć swoje cele w przyszłości.

Upewnij się, że mają prawo ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie jest tam cię chronić.

Może to być frustrujące, aby zobaczyć swój dochód idzie do ubezpieczenia w każdym miesiącu, ale jest tam cię chronić. Kiedy jesteś samotnym, krótkoterminowe i długoterminowe ubezpieczenie rentowe może być wygaszacz życia, zwłaszcza jeśli nie masz fundusz awaryjny zaoszczędzone. Ubezpieczenie to chroni cię, jeśli nagle nie są w stanie pracować z powodu kontuzji lub choroby. Ubezpieczenie zdrowotne może was ustrzec od bankructwa, gdy nagle zachorował. ubezpieczenie Najemcy mogą pomóc uniknąć stresu związanego z wymianą wszystkiego jeśli okradziony. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że są chronieni.

Nie zapomnij ubezpieczeń na życie

Gdy jesteś osobą samotną, może się wydawać, że nie trzeba ubezpieczeń na życie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie masz dziecko lub ktoś jesteś odpowiedzialny finansowo. Należy jednak mieć na tyle, aby pokryć koszty pogrzebu. Można uniknąć pozostawiając ciężar tych wydatków na rodziny lub przyjaciół. Wielu pracodawców oferuje podstawowe zasady, które powinny pokryć te koszty. Jeśli jesteś odpowiedzialny za pomoc kogoś finansowo, może warto rozważyć zaciągnięcie tyle duże, że mogą one politykę żyć z odsetek, jeśli zainwestował go.

Zbuduj swój fundusz awaryjny

Fundusz awaryjny jest niezbędna, jeśli jesteś osobą samotną. Może to być coś, co cię ocalić od bycia bezdomnym gdybyś nagle stracić pracę. To może pomóc w pokryciu niespodziewane wydatki i wziąć się martwić i masy ciała. Dla ludzi żyjących na jednym dochodów, rok za warte koszt to dobry cel. To daje czas na znalezienie nowej pracy bez zbyt dużego nacisku.

Umieścić wszystko w porządku

Wreszcie trochę czasu, aby umieścić wszystko w porządku. Może wydawać się, że jest zbyt wcześnie, by martwić się o niego, ale o woli i końcowe życzenia mogą ułatwić dla swoich bliskich, jeśli były niespodziewanie przejść lub jeśli było zachorować nagle. Podejmowanie decyzji o życie będzie albo DNRs, dawstwo, plany pogrzebowe iz kim się skontaktować, jeśli przechodzą nie potrwa długo, a kiedy skończysz, nie trzeba się martwić o to ponownie. Dokument, który zawiera wszelkie informacje, ubezpieczenia, rachunki bankowe i pożyczki będzie łatwiej dla kogoś, aby ci pomóc, jeśli jest to potrzebne. Zazwyczaj rodzic jest dobrym człowiekiem, aby dać te informacje, ale jeśli nie można dać go do zaufanego przyjaciela, który rozumie sytuację.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.