10 Smart Money Posunie pre slobodné ženy vo veku 20

Home » Finance » 10 Smart Money Posunie pre slobodné ženy vo veku 20

10 Smart Money Posunie pre slobodné ženy vo veku 20

Tvorba inteligentných filmov má zásadný význam v ktorejkoľvek fáze svojho života. Je dôležité začať silný a urobiť rozhodnutie, ktorá vás pripraví na kamkoľvek vás život zavedie. Môžete zostať slobodný, skončiť s partnerom alebo založiť rodinu, ale pozitívne finančné možnosti, ktoré urobíte vo vašich 20s možné nastaviť si splniť ďalšie dobrodružstvo a vedieť, že vaša budúcnosť je postarané. Naučiť desať krokov, ktoré musíte urobiť teraz.

Začať plánovať pre odchod do dôchodku

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je plán pre odchod do dôchodku. Prispievanie skoro a pravidelne znamená, že môžete dostať sa prispieť k nižšej celkovej percento svojho príjmu a nemusíte sa obávať doháňa neskôr. Má zmysel plánovať, ako by ste sa bude zodpovedný za svoj odchod do dôchodku na vlastnú päsť. To vám umožní ušetriť dosť a opustí vás pripravený. To vám môže pomôcť, aby bolo možné odísť do predčasného dôchodku. Ak nemáte nárok na 401 (k), napriek tomu otvoriť IRA a začať tam prispieva. Ak máte robiť nárok na 401 (k), uistite sa, že využiť zápas svojho zamestnávateľa, aj keď sa pracuje na ďalších finančných cieľov.

Uloženie pre vašu budúcnosť

Okrem úspory na penziu, je dôležité, aby zrušil peniaze na Vaše ďalšie finančné ciele, ktoré chcete dosiahnuť v budúcnosti. Tam môže prísť doba, kedy si chcete kúpiť svoj vlastný domov alebo Condo a začať budovať vlastný kapitál namiesto prenájmu.

Šetriť na výdavky, ako je obstaranie nového vozidla vám môže pomôcť ušetriť peniaze na záujmu. Ak chcete sa nakoniec založiť svoj vlastný podnik, šetrí kapitál na to, že by bolo veľkým cieľom.

Vytvorenie finančného plánu

Finančný plán môže zahŕňať všetko od vašej kariéry plánu do svojho odchodu do dôchodku plánu. Ak to pripadá ako príliš veľa začať s plánom päťročné.

Kde chcete byť za päť rokov? Čo musíte urobiť, finančne sa tam dostať? Potom vyraziť do ročných a mesačných cieľov a krokov. Nezabudnite uviesť dlhodobé ciele, ako je odchod do dôchodku ako súčasť svojho plánu. To môže zahŕňať vracia do školy, aby si svoje vzdelanie na pomoc s vašou ďalšie kariérne ciele.

Zamerať sa na Povýšenie

Teraz je skvelý čas zamerať sa na kariérnom rebríčku. Chce to čas a tvrdej práce pre pohyb nahor. Aby bolo jasné, ciele a určiť, čo je potrebné urobiť, aby ich dosiahnutie. To môže znamenať, prepínanie firiem, sťahovanie do iného mesta alebo ísť späť do školy. To môže znamenať, že budete robiť bočné prácu alebo vytvoriť profesionálnu sieť a nájsť učiteľa, ktorý vám pomôže dosiahnuť tento cieľ. Rozobrať kroky pre cestu kariéry, ktorú chcete vziať a začať užívať ich. To je v poriadku prepínať smermi v určitom okamihu a rozhodnú ísť novým smerom, ak nájdete lepšiu fit pre vás. Sny sa môžu meniť, ale kľúčové je, byť neustále v pohybe vpred smerom k tomuto snu.

Uistite sa, že rozpočtovanie

Rozpočtovanie je jedným z najväčších nástrojov pre správu peňazí správne. Keď ste slobodný, je ľahké ospravedlniť nevytvára rozpočet. Vaše náklady sú jednoduché a ak budete platiť svoje účty, čo to záleží na tom, kedy a ako budete tráviť svoje peniaze?

Avšak, váš rozpočet vám pomôže nájsť oblasti, ktoré môžu znížiť späť na míňanie, aby viac peňazí k úsporám alebo dlhu. Urob si svoj príjem nástroj a rozpočet efektívne. To neznamená, že by ste nemali baviť, ale zistiť, koľko si môžete dovoliť minúť pri práci na svojom finančnom pláne a držať sa tejto čiastke.

Starajte sa o svojej kreditnej / dlh

Vašej kreditnej a dlh môže ovplyvniť vašu schopnosť vziať svoj ďalší finančný krok od nákupu domov, aby vytiahol podnikateľský úver pre otvorenie svojej novej podnikania. Platenie sa váš dlh bude uvoľniť ďalšie peniaze môžete použiť k úsporám. Oneskorené platby môžu sťažiť nárok na úver. Ak vezmeme čas opraviť prípadné chyby z minulosti a objasnenie vašej kreditnej správy bude robiť to pre vás jednoduchšie dosiahnuť svoje ciele v budúcnosti.

Uistite sa, že máte právo poistenie

Poistenie je tam, aby ťa chránil.

To môže byť frustrujúce vidieť váš príjem bude poistenie každý mesiac, ale je to tam, aby ťa chránil. Keď ste jediný, krátkodobé a dlhodobé zdravotné postihnutie poistenie môže byť záchranca života, a to najmä v prípade, že nemáte núdzového fondu uložené hore. Toto poistenie Vás ochráni, ak ste zrazu nie je schopný pracovať v dôsledku úrazu alebo choroby. Zdravotného poistenia vám zabráni úpadku, keď sa náhle ochorel. Nájomca je poistenie vám pomôže vyhnúť sa stresu nahradiť všetko, ak ste okradnutí. Urobte si čas, aby sa ubezpečil, ste chránení.

Nezabudnite životné poistenie

Keď ste jediný, môže sa zdať, že nemusíte životné poistenie. To platí najmä, ak nechcete mať dieťa, ani nikoho ste finančne zodpovedný za. Avšak, mali by ste mať dosť na pokrytie nákladov pohrebe. Môžete sa vyhnúť opúšťať bremeno týchto nákladov na vašej rodinou alebo priateľmi. Mnohí zamestnávatelia ponúkajú základné princípy, ktoré by mali pokryť tieto náklady. Ak ste zodpovední za pomoc niekoho finančne, možno budete chcieť premýšľať o dostatočne veľký politiku, ktorá môžu žiť z úrokov v prípade, že ju investoval.

Zostavte si svoj Emergency Fund

Núdzový fond je nevyhnutný, ak ste single. Môže to byť vec, ktorá vás zachráni od domova, ak ste sa náhle stratí svoju prácu. To môže pomôcť krytu neočakávané výdavky a vziať bez obáv a váhu off. Pre ľudí žijúcich na jednom príjmu za rok stojí za náklady, je dobrý cieľ. To vám dá čas nájsť si novú prácu, bez príliš veľký tlak.

Dať všetko do poriadku

A konečne mať čas, aby dal všetko do poriadku. Môže sa to zdať ako to je príliš skoro na starosti, ale s poslednú vôľu a konečné želanie môže zjednodušiť veci pre svojich blízkych, ak ste boli prejsť neočakávane alebo ak ste sa stal chorý náhle. Rozhodovanie o bývanie bude alebo DNRs, darcovstva orgánov, pohrebné plány a na koho sa obrátiť, ak si prejsť nebude trvať dlho, a akonáhle urobil, nemusíte znovu starať o to. Dokument, ktorý obsahuje všetky informácie, poistenie, bude bankové a úverové účty uľahčujú niekoho, aby vám pomohol von, ak ju budete potrebovať. Obvykle rodič je dobrý človek dať tieto informácie, ale ak nie, môžete ho do dôveryhodného priateľa, ktorý pozná situáciu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.