20 ופיננסית אתה צריך לשלוט בשנות העשרים שלך

Home » Finance » 20 ופיננסית אתה צריך לשלוט בשנות העשרים שלך

20 ופיננסית אתה צריך לשלוט בשנות העשרים שלך

המיומנויות וההרגלים שאתה יוצר בשנות העשרים שלך יכול להשפיע הכספים שלך במשך שנים רבות. חשוב להיות יזום לעבוד קשה כדי לפתח את הכישורים הפיננסיים שאתה צריך באמת לקחת שליטה על הכספים שלך. הנה עשרים מיומנויות אתה צריך לשלוט בשנות העשרים שלך.

1. תנו כל דולר אתה מרוויח Purpose

תקציב מאפשר לך להחליט מתי ואיך להוציא את הכסף שלך. זה בסדר להוציא כסף על דברים כיף או מטורף, כל עוד יש לך תוכנית ואתה יודע שאתה יכול להרשות זאת לעצמו. התקציב שלך נותן לך את הכוח הזה. התחל ביצירת ובעקבות התקציב שלך עכשיו, כך שאתה יכול להפסיק והדגיש על כסף.

2. יש מפגשי תקציב רגילים

קחו חמש דקות בכל לילה כדי לעבור על התקציב שלך. זה יעזור לך להישאר בקו אחד עם ההוצאות שלך ולתת לעצמך תמונה ברורה לגבי איך אתה עושה לחודש. אם אתה עושה את זה כל לילה, זה צריך לקחת רק כחמש דקות. אתה צריך להשלים את צק תקציב אם אתה רווק או שאתה נשוי. ברגע שאתה נשוי, חשוב לתכנן, כך שאתה יכול לקבל פגישות תקציב מהירות ויעילות.

3. מאזן החשבונות שלך כל חודש

זה אולי נראה כמו הרבה עבודה בשכר זעום מאוד כבוי, אבל איזון החשבונות שלך הוא הכרח. זה יכול למנוע ממך משיכת יתר בחשבון שלך ונתקל בבעיות אחרות. זה גם יכול לעזור לך לתפוס לזהות גניבה או לראות אם מישהו גנב את פרטי החשבון שלך. אתה יכול לעשות בדיקה יומית עם התקציב שלך, אבל אתה צריך לאזן את חשבון הבנק שלך בכל חודש.

4. הגדרת מטרות פיננסיות רגילות

זה עוזר תקציב אם יש לך מטרות ברורות תכנית בראש. אתה צריך לטווח ארוך, באמצע הטווח יעדים פיננסיים לטווח קצר כי אתה עובד על כל שנה. אתה לא רוצה לסבך בכוונה זו, אבל אתה צריך עקוב אחר ההתקדמות שלך במהלך פגישת צק כספיים חודשית.

5. להגדיר תכנית פיננסית

תכנית זו תוביל אותך דרך כל השלבים הפיננסיים הגדולים שלך מקניית בית, כדי לשלם עבור בקולג הילדים שלך. זה יכול להבהיל לשבת ולתכנן את הכל בבת אחת, אבל זה יכול לעזור לך לתעדף מטרות שלך ולדעת מתי ואיך לבלות את זמנך.

6. ולהתחיל לתרום פרישה

אתה צריך להתחיל לתרום עם העבודה הראשונה שלך. מטרה טובה היא לעבוד עד תורם עשרה אחוז מההכנסה שלך פרישה. אתה יכול לעבוד עד זה באמצעות העלאות וכפי שאתה משלם את החוב שלך. אם אתם עושים פרישה שלך עכשיו עדיף, לא תצטרך לדאוג בקשר לזה בעתיד.

7. לשכלל את אמנות מציאת דיל

ישנן הרבה דרכים אתה יכול לחסוך כסף על הרכישות שלך. המשמעות יכולה להיות למידה הזמן הטוב ביותר של השנה לקנות מצעים או למצוא עסקה על המכונית שלך. אתה יכול למצוא דרכים לחסוך על כל דבר, החל המצרכים שלך הרהיטים שלך. אם אתם עושים מחפשים עסקת רגל, תוכל לחסוך באופן משמעותי במהלך החיים שלך.

8. הפוך Shopper חכם רכישות העצורות אימפולס

קונה חכם הוא קצת שונה צייד עסקה. ברגע שיש לך לשכלל את אמנות למצוא עסקה טובה, אתה צריך להיות קונה חכם ולקבוע אם אתה צריך את הפריט לפני שקונים אותו. זה לא אומר שאתה לא צריך לקנות דברים רק בשביל הכיף, אבל אתה אמור להיות מסוגל לסווג את זה בתור רוצה לוודא שיש לך את הכסף זמין כדי לכסות אותו ללא טבילה לתוך החיסכון. רעיון טוב הוא להמתין לפחות עשרים וארבע שעות לפני ביצוע רכישה גדולה.

חנות 9. עם רשימה

אחת הדרכים הכי הגדולות שאתה יכול לחסוך כסף כאשר אתה קניות הוא חנות עם רשימה לדבוק בה. זהו הרגל פשוט להתחיל לוקח רק כמה דקות לפני כל נסיעה. אם יש לך רשימה ברורה בראש, זה יכול לעזור לך למלוך בהוצאות הדחף שלך וזה יכול לחסוך לכם זמן וכסף. וגם רשימה יכולה לעזור למנוע את הצורך לחזור לחנות בגלל ששכחת משהו. קח את הזמן כדי להכין רשימה לפני כל מסעות הקניות שלך ואת החיסכון יהיה להתחיל להוסיף למעלה.

10. תכנית עבור הוצאות עונתיות

הוצאות אלה עשויות להיות דברים כמו קניות חג, הוצאות בחופשה, תיקונים בבית מסים. אם אתה יודע כי הוצאות רק פעם בשנה תבואנה, אתה יכול להפריש כסף כדי לכסות אותם בכל חודש. ככה זה הרבה יותר קל לשלם עבור כל ההוצאות הגדולות שמגיעות בדרך שלך רק פעם או פעמים בשנה. אם אתה יכול לזהות אותם עכשיו ולתכנן עבורם, אתה לא תילקח בהפתעה ואתה לא תהרוס את התקציב שלך החודש הם נובעים.

11. להפסיק להסתמך על כרטיסי אשראי

אחד ההרגלים הגרועים אתה יכול לפתח היא להסתמך על כרטיסי אשראי כדי לכסות אותך כאשר אתה קצר על כסף. חשוב יש קרן חירום טובה לתכנן כך שאתה לא צריך להשתמש בכרטיסי האשראי שלך. אחד הצעדים הראשונים כדי לעזור לך להפסיק את השימוש בכרטיסי האשראי שלך לא לשאת אותם איתך.

12. נצל הטבות לעובדים

עוד דבר נהדר שאתה יכול לעשות הוא לנצל את מלוא ההטבות לעובדים שלך. ביטוח הבריאות הוצע לך דרך העבודה שלך יש יתרון מס שכן הוא יכול להפחית ההכנסה החייבת שלך. תרומת התאמת מעסיק היא בעצם כסף חינם עבור הפרישה שלך, ואתה צריך לקחת את מלוא יתרונות של כל מעסיק להתאים לחברה שלך יכול להציע לך. יתרונות נוספים כמו אופציות וביטוח אחרים יכולים להועיל לך בהתאם למצבך. להיות בטוח שאתה מבין ולנצל את היתרונות שלך.

13. המשך רשת

חשוב לעדכן את קורות החיים שלך כך שכאשר אתה שומע של הזדמנות עבודה טובה אתה יכול לקחת את זה. זה חשוב באותה מידה כדי להמשיך לבנות את הרשת המקצועית שלך. רשת מקצועית חזקה שעושה את זה הרבה יותר קל למצוא עבודה חדשה כאשר אתה מוכן. חשוב לעשות לטפח המקצועי ברשת שלך.

14. לחסוך כסף בכל חודש

חשוב לשים כסף באופן קבוע לתוך חשבון החיסכון שלך בכל חודש. אתה יכול לקבל את החיסכון שלך מנוסח באופן אוטומטי לחשבון החיסכון שלך או להגדיר העברה אוטומטית לעשות את זה אפילו יותר קל לך. אתה יכול להגדיר מטרה לחסוך עשר או חמש עשרה אחוז מההכנסה שלך עבור מטרות לטווח ארוך שלך כל חודש את פסילת כסף אוטומטי יכול לעשות את זה הרבה יותר קל.

15. תן החיסכון שלך יש מטרה

זה עוזר לשמור על המוטיבציה שלהם עם החיסכון שלך על ידי מתן כל דולר שאתה שומר מטרה. ייתכן להפריש קצת כסף עבור החופשה החלומית שלכם, כמה עבור מקדמה על הבית שלך, כמה עבור הקרן בקולג של ילדכם. ייתכן גם שיש כמה המשמש בעיקר עבור משקיעים ובניית עושר. עקוב אחר מה זה כסף לכל מטרה, ולקחת את הזמן כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך.

16. הגן על החיסכון שלך

אם אתה מוצא את זה קל לטבול לתוך החיסכון שלך בחשבון כאשר אתה מפעיל קצר, אתה צריך למצוא דרך להגן על החסכונות שלכם. קרן החירום שלך צריכה להיות נגיש בקלות, כך שאתה יכול לכסות הוצאות בלתי צפויות מייד, אבל אתה יכול להזיז את שאר החיסכון שלך לחשבונות כי הם יותר קשים לגישה. למשל לבנק מקוון עבור חשבון החיסכון שלך יכול להוסיף עוד כמה ימים כדי הזמן שנדרש כדי להעביר את הכסף שלך, אשר עשוי לתת לך תקופת הצינון אתה צריך לפני שאתה מבצע רכישה אימפולסיבית. תקליטורים הם אפשרות נוספת אם אתה יכול למצוא כל עם שיעורי ריבית תחרותיים.

17. לבנות רשת תמיכה

זה עוזר כשיש חברים שיכולים לתמוך בחירות הפיננסית שלך. למרות שאתה כנראה לא מבלה הרבה זמן מדבר על הבחירות הפיננסיות שלך, זה טוב שיש חברים שאוהבים לצוד עבור עסקות או מעודד לך לחסוך כסף בעת צורך. חברים מסוימים עשויים רוצים להוציא כסף כל זמן בעוד שאחרים תומכים יותר מכם להגיע למטרות שלך. בניית רשת תמיכה כספית טובה יכולה לעזור לך להגיע למטרות שלך בצורה יעילה יותר.

18. לבדוק את דו”ח האשראי שלך באופן קבוע

אתה צריך לבדוק את דוחות האשראי שלך באופן קבוע כדי למנוע מפני גניבת זהות. אם שתפיק דוח אחד מכל ארבעה חודשים, אתה אמור להיות מסוגל לעקוב אחר דוח האשראי שלך באופן קבוע. זה יכול לעזור לך לתפוס גניבת זהות הרבה יותר מהר ולהגן ניקוד האשראי שלך.

19. תנו חזרה

חשוב לתת בחזרה בדרך כלשהי. המשמעות יכולה להיות קבלת תרומות כדי הגורמים כי אתה תומך. אפשרות נוספת היא להתנדב בארגון מקומי.

20. למצוא את האיזון

לבסוף, חשוב למצוא את האיזון בין העבודה, חיסכון, ונהנה החיים שלך. חשוב לקחת את הזמן כדי להירגע באופן קבוע, וכדי לוודא כי אתה שומר מספיק הכנסה כדי להיות נוח. זוהי מיומנות קשה לפתח, אבל חיוני אם אתה רוצה להיות מאושר.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.