20 Finančné zručnosti, ktoré by mal ovládať vo vašich dvadsiatych rokov

Home » Finance » 20 Finančné zručnosti, ktoré by mal ovládať vo vašich dvadsiatych rokov

20 Finančné zručnosti, ktoré by mal ovládať vo vašich dvadsiatych rokov

Tieto zručnosti a návyky, ktoré vytvárajú vo svojich dvadsiatych môže ovplyvniť svoje financie pre nadchádzajúce roky. Je dôležité byť aktívny a tvrdo pracovať, rozvíjať finančné zručnosti, ktoré potrebujete, aby naozaj prevziať kontrolu nad svojimi financiami. Tu sú dvadsať zručnosti by ste mali zvládnuť vo svojich dvadsiatich.

1. Dajte každý dolár zarobiť svoj účel

Rozpočet môžete rozhodnúť, kedy a ako minúť svoje peniaze. To je v poriadku, aby utrácať peniaze na zábavu alebo bláznivých vecí, ako dlho budete mať plán a viete, že si to môžu dovoliť. Váš rozpočet vám dáva túto právomoc. Začať vytvárať a sledovať svoj rozpočet teraz, takže môžete prestať s dôrazom o peniazoch.

2. Mať riadneho rozpočtu Meetings

Vezmite päť minút každú noc ísť cez váš rozpočet. To vám pomôže zostať v súlade s výdavkami a dať si jasnú predstavu o tom, ako robíte za mesiac. Ak si to každý večer, mala by trvať len asi päť minút. Mali by ste dokončiť kontrolu rozpočtu v tom, či ste slobodný, alebo ste ženatý. Akonáhle ste ženatý, je dôležité plánovať, takže môžete mať rýchle a efektívne rozpočet stretnutia.

3. Balance vašich účtov každý mesiac

Môže sa to zdať ako veľa práce na veľmi málo vyplácať, ale vyrovnávanie účtov je nutnosťou. To vám zabráni prečerpanie účtu a beží do ďalších problémov. To môže tiež pomôcť chytiť krádežou identity, alebo zistiť, či niekto ukradol informácie o účte. Môžete to urobiť každý deň v sprievode svojho rozpočtu, ale mali by ste vyvážiť na výpise z bankového účtu každý mesiac.

4. Nastavte Pravidelné finančné ciele

Pomáha k rozpočtu, ak máte jasné ciele a plán na mysli. Mali by ste mať dlhodobé, mid-term a krátkodobé finančné ciele, ktoré pracujú na každý rok. Nechcete, aby sa komplikuje, ale mali by ste skontrolovať na váš pokrok v priebehu mesačného check-in reláciu finančné.

5. Nastavenie finančného plánu

Tento plán sa dostanete cez všetky svoje významných finančných krokov od nákupu domov, platiť za vysokú školu vašich detí. To môže cítiť ohromujúci si sadnúť a naplánovať si to všetko naraz, ale to vám môže pomôcť stanoviť priority svoje ciele a vedieť, kedy a ako tráviť svoj čas.

6. začať prispievať do dôchodku

Tie by mali začať prispievať na svoje prvé zamestnanie. Dobrým cieľom je pracovať až prispievať pätnásť percent svojho príjmu do dôchodku. Môžete pracovať až to prostredníctvom navýšenia a ako splatiť svoj dlh. Ak máte vytvoriť svoj odchod do dôchodku prioritou teraz, nebudete musieť starať o tom v budúcnosti.

7. Dokonalé Art of Nájdenie Deal

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete ušetriť peniaze na nákupy. To môže znamenať, učenie najlepší čas roka na nákup bielizeň alebo nájsť riešenie vášho vozidla. Môžete si nájsť spôsoby, ako ušetriť na všetko, čo od svojich potravín do nábytku. Urobíte Ak záujem o dohodu vo zvyku, budete mať možnosť výrazne ušetriť v priebehu svojho života.

8. Staňte sa inteligentný Shopper a zastavenie Impulzné nákupy

Inteligentné shopper je trochu odlišný od deal lovca. Akonáhle budete mať k dokonalosti umenie nájsť dobré riešenie, je potrebné, aby sa stal šikovný shopper a určiť, či je potreba položku, ako si ju kúpite. To neznamená, že by ste nemali kupovať veci len tak pre zábavu, ale mali by ste byť schopní to klasifikovať ako chcú, a uistite sa, že máte peniaze k dispozícii pokryť bez namáčania do úspor. Dobrý nápad je počkať aspoň dvadsať štyri hodín pred vykonaním veľký nákup.

9. Obchod so zoznamom

Jednou z najväčších spôsobov, ako môžete ušetriť peniaze, keď ste nakupovanie, je obchod so zoznamom a držať sa ho. Jedná sa o jednoduchý návyk na štart a trvá len niekoľko minút pred každou cestu. Ak máte jasnú zoznam v pamäti, môže vám pomôcť vládnuť vo svojom impulzným výdavkov, a to vám môže ušetriť čas aj peniaze. Plus zoznam môže pomôcť eliminovať potrebu vrátiť sa do obchodu, pretože ste zabudli niečo. Urobte si čas, aby sa zoznam pred každým zo svojich obchodných ciest a úspory začnú sčítavať.

10. Plán Sezónne výdavky

Tieto náklady môžu byť veci, ako dovolenku nákupy, dovolenku výdavky, dane opravy domov. Ak viete, že výdavky prísť raz za rok, možno vyčleniť peniaze na pokrytie ich každý mesiac. Tento spôsob je oveľa jednoduchšie zaplatiť za všetky hlavné výdavky, ktoré prídu do cesty len raz alebo dvakrát za rok. Ak môžete je teraz identifikovať a plánovať pre nich nebudete zaskočení a nebudete zničiť váš rozpočet mesiac sú splatné.

11. prestal spoliehať na kreditné karty

Jeden z najhorších návykov môžete rozvíjať sa spoliehať na kreditné karty na pokrytie vás, keď ste málo peňazí. Je dôležité mať dobrý núdzový fond a naplánovať, takže nemusíte používať svoje kreditné karty. Jedným z prvých krokov, ktoré vám pomôžu prestať používať svoje kreditné karty je k zastaveniu vykonávania so sebou.

12. Využite zamestnaneckých výhod

Ďalšia skvelá vec, ktorú môžete urobiť, je, aby plne využili svoje zamestnaneckých výhod. Zo zdravotného poistenia vám sú ponúkané prostredníctvom svojej práci má daňové zvýhodnenie, pretože sa môže znížiť svoj zdaniteľný príjem. Príspevkom zamestnávateľa zhoda je v podstate voľné peniaze pre svoj odchod do dôchodku, a vy by ste mali naplno využiť každý zamestnávateľ zodpovedá firmu vám môže ponúknuť. Medzi ďalšie výhody, ako sú akciové opcie a iné poistenie, môžete využiť v závislosti na situácii. Uistite sa, že pochopiť a využiť svoje výhody.

13. Pokračujte na sieť

Je dôležité, aby váš životopis aktualizované tak, že keď počujete o dobré pracovné príležitosti si môžete vziať. To je rovnako dôležité, aby aj naďalej budovať svoju profesionálnu sieť. Silný profesionálny sieť je oveľa jednoduchšie nájsť si novú prácu, keď ste pripravení. Je dôležité, aby kultivovať svoje profesionálne siete.

14. Úspora peňazí každý mesiac

Je dôležité, aby pravidelne investovať do sporiaci účet každý mesiac. Môžete mať svoje úspory automaticky odvedený do svojho sporiaci účet alebo nastaviť automatický prevod, aby to ešte jednoduchšie pre vás. Môžete si dala za cieľ zachrániť desať alebo pätnásť percent svojho príjmu pre vaše dlhodobé ciele každý mesiac a automatické zrušenie peňazí môže robiť to oveľa jednoduchšie.

15. Dajte svoje úspory svoj účel

Pomáha zostať motivovaný s svoje úspory tým, že každý dolár uložíte svoj účel. Môžete zrušil nejaké peniaze na vašej vysnívanej dovolenke, niektorí za zálohu na svojho domova, niektorí pre svojho dieťaťa vysokú školu fondu. Môžete mať tiež niektoré, ktoré sa používa predovšetkým pre investovanie a bohatstvo budovy. Majte prehľad o tom, čo peniaze sú pre každý cieľ a mať čas sledovať svoj pokrok.

16. Chráňte svoje úspory

Ak zistíte, že ľahké ponoriť sa do sporiaci účet, keď sa kráti, budete musieť nájsť spôsob, ako ochrániť svoje úspory. Váš núdzový fond musí byť ľahko prístupná, aby bolo možné pokryť neočakávané výdavky hneď, ale môžete presunúť zvyšok svojich úspor na účty, ktoré sú horšie dostupné. Napríklad, že internetová banka pre sporiaci účet môžete pridať niekoľko ďalších dní, aby čas potrebný k prevodu peňazí, ktorý vám môže dať lehotu na rozmyslenie, čo potrebujete, než urobíte impulzný nákup. CD sú ďalšiu možnosť, ak môžete nájsť niektorú s konkurenčnými úrokovými sadzbami.

17. Vytvorte si podpornú sieť

Pomáha mať priateľov, ktoré môžu podporiť svoje finančné možnosti. I keď budete pravdepodobne nebude tráviť veľa času hovorí o svojich finančných možností, že je dobré mať priateľov, ktorí radi lovia predstavy alebo že povzbudiť vás, ako ušetriť peniaze, keď je potreba. Niektorí priatelia môže chcieť, aby ste neustále utrácať peniaze, zatiaľ čo iní sú viac naklonení, aby ste dosiahli svoje ciele. Budovanie dobrého finančného podpornú sieť vám pomôže dosiahnuť vaše ciele efektívnejšie.

18. Skontrolujte, či vašej kreditnej správy pravidelne

By ste mali skontrolovať svoje kreditnej správy pravidelne, aby sa zabránilo pred krádežou identity. Ak si vytiahnuť jednu správu každé štyri mesiace, mali by ste byť schopní pravidelne sledovať vašej kreditnej správy. To vám môže pomôcť chytiť krádežou identity oveľa rýchlejšie a chrániť svoje kreditné skóre.

19. Dajte späť

Je dôležité dať späť nejakým spôsobom. To môže znamenať robiť charitatívne dary na príčiny, ktoré podporujú. Ďalšou možnosťou je dobrovoľník pre miestne organizácie.

20. nájsť rovnováhu

V neposlednom rade je dôležité nájsť rovnováhu medzi prácou, ukladanie a užívať si svoj život. Je dôležité, aby čas, aby pravidelne odpočívať, a aby sa ubezpečil, že ste šetrí dosť svojho príjmu musí byť pohodlné. To je ťažké zručnosť rozvíjať, ale nevyhnutné, ak chcete, aby bol šťastný.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.