20 Finanční dovednosti, které by měl ovládat ve vašich dvacátých let

Home » Finance » 20 Finanční dovednosti, které by měl ovládat ve vašich dvacátých let

20 Finanční dovednosti, které by měl ovládat ve vašich dvacátých let

Tyto dovednosti a návyky, které vytvářejí ve svých dvacátých může ovlivnit své finance pro nadcházející roky. Je důležité být aktivní a tvrdě pracovat, rozvíjet finanční dovednosti, které potřebujete, aby opravdu převzít kontrolu nad svými financemi. Zde jsou dvacet dovednosti byste měli zvládnout ve svých dvaceti.

1. Dejte každý dolar vydělat svůj účel

Rozpočet můžete rozhodnout, kdy a jak utratit své peníze. To je v pořádku, aby utrácet peníze na zábavu nebo bláznivých věcí, jak dlouho budete mít plán a víte, že si to mohou dovolit. Váš rozpočet vám dává tuto pravomoc. Začít vytvářet a sledovat svůj rozpočet nyní, takže můžete přestat s důrazem o penězích.

2. Mít řádného rozpočtu Meetings

Vezměte pět minut každou noc jít přes váš rozpočet. To vám pomůže zůstat v souladu s výdaji a dát si jasnou představu o tom, jak děláte za měsíc. Pokud si to každý večer, měla by trvat jen asi pět minut. Měli byste dokončit kontrolu rozpočtu v tom, zda jste svobodný, nebo jste ženatý. Jakmile jste ženatý, je důležité plánovat, takže můžete mít rychlé a efektivní rozpočet setkání.

3. Balance vašich účtů každý měsíc

Může se to zdát jako hodně práce na velmi málo vyplácet, ale vyrovnávání účtů je nutností. To vám zabrání přečerpání účtu a běží do dalších problémů. To může také pomoci chytit krádeží identity, nebo zjistit, jestli někdo ukradl informace o účtu. Můžete to udělat každý den v doprovodu svého rozpočtu, ale měli byste vyvážit na výpisu z bankovního účtu každý měsíc.

4. Nastavte Pravidelné finanční cíle

Pomáhá k rozpočtu, pokud máte jasné cíle a plán na mysli. Měli byste mít dlouhodobé, mid-term a krátkodobé finanční cíle, které pracují na každý rok. Nechcete, aby se komplikuje, ale měli byste zkontrolovat na váš pokrok v průběhu měsíčního check-in relaci finanční.

5. Nastavení finančního plánu

Tento plán se dostanete přes všechny své významných finančních kroků od nákupu domů, platit za vysokou školu vašich dětí. To může cítit ohromující si sednout a naplánovat si to všechno najednou, ale to vám může pomoci stanovit priority své cíle a vědět, kdy a jak trávit svůj čas.

6. začít přispívat do důchodu

Ty by měly začít přispívat na své první zaměstnání. Dobrým cílem je pracovat až přispívat patnáct procent svého příjmu do důchodu. Můžete pracovat až to prostřednictvím navýšení a jak splatit svůj dluh. Máte-li vytvořit svůj odchod do důchodu prioritou teď, nebudete muset starat o tom v budoucnu.

7. Dokonalé Art of Nalezení Deal

Existuje mnoho způsobů, jak můžete ušetřit peníze na nákupy. To může znamenat, učení nejlepší čas roku k nákupu prádlo nebo najít řešení vašeho vozu. Můžete si najít způsoby, jak ušetřit na vše, co od svých potravin do nábytku. Uděláte-li zájem o dohodu ve zvyku, budete mít možnost výrazně ušetřit v průběhu svého života.

8. Staňte se inteligentní Shopper a zastavení Impulsní nákupy

Inteligentní shopper je trochu odlišný od deal lovce. Jakmile budete mít k dokonalosti umění najít dobré řešení, je potřeba, aby se stal chytrý shopper a určit, zda je potřeba položku, než si ji koupíte. To neznamená, že byste neměli kupovat věci jen tak pro zábavu, ale měli byste být schopni to klasifikovat jako chtějí, a ujistěte se, že máte peníze k dispozici pokrýt bez namáčení do úspor. Dobrý nápad je počkat alespoň dvacet čtyři hodin před provedením velký nákup.

9. Obchod se seznamem

Jednou z největších způsobů, jak můžete ušetřit peníze, když jste nakupování, je obchod se seznamem a držet se ho. Jedná se o jednoduchý návyk na start a trvá jen několik minut před každou cestu. Pokud máte jasnou seznam v paměti, může vám pomoci vládnout ve svém impulsním výdajů, a to vám může ušetřit čas i peníze. Plus seznam může pomoci eliminovat potřebu vrátit se do obchodu, protože jste zapomněli něco. Udělejte si čas, aby se seznam před každým ze svých obchodních cest a úspory začnou sčítat.

10. Plán Sezónní výdaje

Tyto náklady mohou být věci, jako dovolenou nákupy, dovolenou výdaje, daně opravy domů. Pokud víte, že výdaje přijít jednou za rok, lze vyčlenit peníze na pokrytí jejich každý měsíc. Tento způsob je mnohem jednodušší zaplatit za všechny hlavní výdaje, které přijdou do cesty jen jednou nebo dvakrát za rok. Pokud můžete je nyní identifikovat a plánovat pro ně nebudete zaskočeni a nebudete zničit váš rozpočet měsíc jsou splatné.

11. přestal spoléhat na kreditní karty

Jeden z nejhorších návyků můžete rozvíjet se spoléhat na kreditní karty na pokrytí vás, když jste málo peněz. Je důležité mít dobrý nouzový fond a naplánovat, takže nemusíte používat své kreditní karty. Jedním z prvních kroků, které vám pomohou přestat používat své kreditní karty je k zastavení provádění s sebou.

12. Využijte zaměstnaneckých výhod

Další skvělá věc, kterou můžete udělat, je, aby plně využily svých zaměstnaneckých výhod. Ze zdravotního pojištění vám jsou nabízeny prostřednictvím své práci má daňové zvýhodnění, protože se může snížit svůj zdanitelný příjem. Příspěvkem zaměstnavatele shoda je v podstatě volné peníze pro svůj odchod do důchodu, a vy byste měli plně využít každý zaměstnavatel odpovídá firmu vám může nabídnout. Mezi další výhody, jako jsou akciové opce a jiné pojištění, můžete využít v závislosti na situaci. Ujistěte se, že pochopit a využít svých výhod.

13. Pokračujte na síť

Je důležité, aby váš životopis aktualizovány tak, že když slyšíte o dobré pracovní příležitosti si můžete vzít. To je stejně důležité, aby i nadále budovat svou profesní síť. Silný profesionální síť je mnohem snazší najít si novou práci, když jste připraveni. Je důležité, aby kultivovat své profesionální sítě.

14. Úspora peněz každý měsíc

Je důležité, aby pravidelně investovat do spořicí účet každý měsíc. Můžete mít své úspory automaticky odveden do svého spořicí účet nebo nastavit automatický převod, aby to ještě jednodušší pro vás. Můžete si dala za cíl zachránit deset nebo patnáct procent svého příjmu pro vaše dlouhodobé cíle každý měsíc a automatické zrušení peněz může dělat to mnohem jednodušší.

15. Dejte své úspory svůj účel

Pomáhá zůstat motivovaný s své úspory tím, že každý dolar uložíte svůj účel. Můžete zrušil nějaké peníze na vaší vysněné dovolené, někteří za zálohu na svého domova, někteří pro svého dítěte vysokou školu fondu. Můžete mít také některé, které se používá především pro investování a bohatství budovy. Mějte přehled o tom, co peníze jsou pro každý cíl a mít čas sledovat svůj pokrok.

16. Chraňte své úspory

Pokud zjistíte, že snadné ponořit se do spořicí účet, když se krátí, budete muset najít způsob, jak ochránit své úspory. Váš nouzový fond musí být snadno přístupná, aby bylo možné pokrýt neočekávané výdaje hned, ale můžete přesunout zbytek svých úspor na účty, které jsou hůře dostupné. Například, že internetová banka pro spořicí účet můžete přidat několik dalších dní, aby čas potřebný k převodu peněz, který vám může dát lhůtu na rozmyšlenou, co potřebujete, než uděláte impulsní nákup. CD jsou další možnost, pokud můžete najít některou s konkurenčními úrokovými sazbami.

17. Vytvořte si podpůrnou síť

Pomáhá mít přátele, které mohou podpořit své finanční možnosti. I když budete pravděpodobně nebude trávit spoustu času mluví o svých finančních možností, že je dobré mít přátele, kteří rádi loví představy nebo že povzbudit vás, jak ušetřit peníze, když je potřeba. Někteří přátelé může chtít, abyste neustále utrácet peníze, zatímco jiní jsou více nakloněni, abyste dosáhli svých cílů. Budování dobrého finančního podpůrnou síť vám pomůže dosáhnout vašich cílů efektivněji.

18. Zkontrolujte, zda vaší kreditní zprávy pravidelně

Byste měli zkontrolovat své kreditní zprávy pravidelně, aby se zabránilo před krádeží identity. Pokud si vytáhnout jednu zprávu každé čtyři měsíce, měli byste být schopni pravidelně sledovat vaší kreditní zprávy. To vám může pomoci chytit krádeží identity mnohem rychleji a chránit své kreditní skóre.

19. Dejte zpět

Je důležité dát zpátky nějakým způsobem. To může znamenat dělat charitativní dary na příčiny, které podporují. Další možností je dobrovolník pro místní organizace.

20. najít rovnováhu

V neposlední řadě je důležité najít rovnováhu mezi prací, ukládání a užívat si svůj život. Je důležité, aby čas, aby pravidelně odpočívat, a aby se ujistil, že jste šetří dost svého příjmu musí být pohodlné. To je těžké dovednost rozvíjet, ale nezbytné, pokud chcete, aby byl šťastný.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.