20 Umiejętności finansowy powinien opanować w latach dwudziestych

Home » Finance » 20 Umiejętności finansowy powinien opanować w latach dwudziestych

20 Umiejętności finansowy powinien opanować w latach dwudziestych

Umiejętności i nawyków, które można tworzyć w swoich dwudziestych może wpływać na swoje finanse w nadchodzących latach. Ważne jest, aby być aktywni i ciężko pracować, aby rozwijać umiejętności finansowych, musisz naprawdę przejąć kontrolę nad swoimi finansami. Oto dwadzieścia umiejętności powinien opanować w latach dwudziestych.

1. Daj każdego dolara zarobić cel

Budżet pozwala zdecydować, kiedy i jak wydawać pieniądze. To dobrze wydawać pieniądze na zabawy i szalonych rzeczy, tak długo, jak masz plan i wiesz, że możesz sobie na to pozwolić. Budżet daje taką moc. Rozpocząć tworzenie budżetu i po teraz tak, że można zatrzymać podkreślając o pieniądze.

2. regularne spotkania budżetowe

Trwać pięć minut każdej nocy, aby przejść nad swoim budżecie. To pomoże Ci pozostać w zgodzie z wydatkami i dać sobie jasny obraz tego, jak robisz w danym miesiącu. Jeśli zrobisz to każdej nocy, należy brać tylko około pięciu minut. Należy zakończyć kontrolę budżetową w czy są pojedyncze lub jesteś żonaty. Gdy jesteś żonaty, ważne jest, aby zaplanować tak, że można mieć szybkich i efektywnych spotkań budżetowych.

3. Bilans swoje konta każdego miesiąca

To może wydawać się dużo pracy dla bardzo małej spłacać, a równoważenie kont jest koniecznością. To może was ustrzec od obrysowując swoje konto i działa na inne problemy. Może ona również pomóc złapać kradzież tożsamości lub sprawdzić, czy ktoś ukradł informacji o koncie. Można to zrobić codziennie sprawdzić w swoim budżecie, ale należy zrównoważyć na wyciągu z rachunku bankowego w każdym miesiącu.

4. Ustaw Regularne cele finansowe

Przyczynia się do budżetu, jeśli masz jasne cele i plan w głowie. Należy mieć długoterminowe, średniookresowa i krótkoterminowych celów finansowych, które pracują na każdy rok. Nie chcesz, aby overcomplicate, ale należy sprawdzić w na swoje postępy w trakcie sesji miesięcznej odprawy finansowej.

5. Konfigurowanie planu finansowego

Plan ten przeprowadzi cię przez wszystkich głównych etapów finansowych z zakupem domu, do płacenia za studia swoich dzieci. To może czuć się przytłaczająca, aby usiąść i zaplanować go od razu, ale może pomóc określić swoje cele i wiedzą, kiedy i jak spędzić czas.

6. Zacznij Wkład emeryturę

Należy zacząć przyczyniając się ze swojej pierwszej pracy. Dobrym celem jest przyczynianie się do pracy piętnaście procent swojego dochodu na emeryturę. Można pracować maksymalnie przez to podnosi i jak spłacić swój dług. Jeśli się swoją emeryturę priorytetem teraz, nie trzeba martwić się o nim w przyszłości.

7. doskonalić sztukę Znalezienie Deal

Istnieje wiele sposobów można zaoszczędzić na zakupach. Może to oznaczać, nauka najlepszy czas w roku, aby kupić pościel lub znaleźć ofertę na samochodzie. Można znaleźć sposoby, aby zaoszczędzić na wszystko od artykułów spożywczych do mebli. Jeśli się patrzy na ofertę nawyk, będzie można znacznie zaoszczędzić w ciągu swojego życia.

8. Zostań Smart Shopper i Zatrzymaj Impulse Zakupy

Smart shopper jest nieco różni się od myśliwego ofertę. Kiedy już do perfekcji sztukę znalezienie sporo, trzeba stać się inteligentną shopper i określić, czy trzeba pozycję przed zakupem. To nie znaczy, że nie powinno się kupować rzeczy po prostu dla zabawy, ale powinieneś być w stanie sklasyfikować je jako chcesz i upewnij się, że masz pieniądze na pokrycie go bez zanurzenie oszczędności. Dobrym pomysłem jest, aby odczekać co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed dokonaniem większych zakupów.

9. Sklep z listą

Jednym z największych sposób można zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów jest sklep z listą i trzymać się go. Jest to prosty zwyczaj, aby rozpocząć i zajmuje tylko kilka minut przed każdą podróżą. Jeśli masz jasną listę w głowie, to może pomóc panować w wydatkach impulsowym i może to zaoszczędzić czas i pieniądze. Plus lista może pomóc wyeliminować trzeba udać się z powrotem do sklepu, bo czegoś zapomniał. Poświęć trochę czasu, aby zrobić listę przed każdym ze swoich zakupów i oszczędności zaczną sumowaniu.

10. Plan wydatków sezonowej

Koszty te mogą być takie rzeczy jak zakupy wypoczynkowego, wydatki wakacje, remonty podatki domowych. Jeśli wiesz, że wydatki są raz w roku, można odkładają pieniądze na pokrycie ich każdego miesiąca. W ten sposób o wiele łatwiej jest zapłacić za wszystko z głównych wydatków, które przychodzą na swój sposób tylko raz lub dwa razy w roku. Jeśli można zidentyfikować je teraz i zaplanować dla nich, nie będzie zaskoczony i nie zrujnuje Twojego budżetu miesiąc są one wymagalne.

11. Zatrzymanie Powołując się na karty kredytowe

Jeden z najgorszych nawyków można rozwijać ma polegać na kartach kredytowych na pokrycie cię, gdy masz mało pieniędzy. Ważne jest, aby mieć dobry fundusz awaryjny i zaplanować, dzięki czemu nie trzeba używać karty kredytowej. Jednym z pierwszych kroków, które pomogą Ci zatrzymać przy użyciu karty kredytowej jest, aby zatrzymać niosąc je ze sobą.

12. Skorzystaj z tytułu świadczeń pracowniczych

Kolejną wielką rzeczą, jaką można zrobić, to w pełni wykorzystać swoich świadczeń pracowniczych. Ubezpieczenie zdrowotne oferowane są za pośrednictwem swojej pracy ma ulgi podatkowej, ponieważ może obniżyć swój dochód do opodatkowania. Wkładem dopasowanie pracodawca jest w zasadzie wolne pieniądze na emeryturę, i należy w pełni wykorzystać każdy pracodawca dopasować firmę może zaoferować. Inne korzyści, takie jak opcje na akcje i inne ubezpieczenia mogą korzystać ci w zależności od sytuacji. Upewnij się, zrozumieć i wykorzystać swoich korzyści.

13. Kontynuuj do sieci

Ważne jest, aby zachować swoje CV aktualizowane tak, że kiedy słyszysz dobrą okazję pracy można ją wziąć. To jest tak samo ważne, aby kontynuować budowę sieci zawodowej. Silna sieć profesjonalnych sprawia, że ​​znacznie łatwiej jest znaleźć nową pracę, gdy jesteś gotowy. Ważne jest, aby uprawiać swoją profesjonalną sieci.

14. Oszczędność pieniędzy każdego miesiąca

Ważne jest, aby regularnie wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe w każdym miesiącu. Możesz mieć swoje oszczędności automatycznie przygotowany do rachunku oszczędnościowego lub skonfigurować automatyczne przenoszenie, aby jeszcze łatwiejsze. Można wyznaczyć sobie cel, aby zapisać dziesięć czy piętnaście procent swojego dochodu dla swoich celów długoterminowych każdego miesiąca i automatycznie odkładając pieniądze mogą znacznie ułatwić.

15. Podaj swoje oszczędności cel

Pomaga to utrzymać motywację ze swoich oszczędności, dając każdego dolara można zaoszczędzić swój cel. Możesz uchylić trochę pieniędzy na wymarzone wakacje, niektórzy na zaliczki na domu, niektóre dla funduszu uczelni dziecka. Może być także takie, które służy przede wszystkim do inwestowania i budowania dobrobytu. Śledzić, co pieniądze są dla każdego celu i trochę czasu, aby śledzić swoje postępy.

16. Chroń swoje oszczędności

Jeśli okaże się, że łatwo zanurzyć się konto oszczędnościowe, gdy używasz krótki, trzeba znaleźć sposób, aby chronić swoje oszczędności. Twój fundusz awaryjny musi być łatwo dostępne, dzięki czemu można pokryć niespodziewane wydatki od razu, ale można przenieść resztę oszczędności na kontach, które są trudniej dostępne. Na przykład bank internetowy dla konta oszczędnościowego można dodać kilka dodatkowych dni, aby czas potrzebny do transferu pieniędzy, które mogą dać ci okres schładzania trzeba przed dokonaniem zakupu impulsowego. CD to kolejna opcja, jeśli można znaleźć każdy z konkurencyjnych stóp procentowych.

17. Budowanie sieci wsparcia

Pomaga mieć przyjaciół, które mogą wspierać swoich wyborów finansowych. Chociaż prawdopodobnie nie będzie poświęcić dużo czasu na rozmowach o swoich wyborów finansowych, dobrze jest mieć przyjaciół, którzy lubią polować na okazje lub że zachęcam, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy są potrzebne. Niektórzy znajomi mogą chcieć, aby stale wydawać pieniądze, podczas gdy inne są bardziej wspierać Ci osiągnąć swoje cele. Budowanie dobrą sieć wsparcia finansowego może pomóc osiągnąć swoje cele bardziej efektywnie.

18. sprawdzić raportu kredytowego,

Należy regularnie sprawdzać raportów kredytowych w celu zapobiegania kradzieży tożsamości. Jeśli można wyciągnąć jeden raport raz na cztery miesiące, powinieneś być w stanie regularnie monitorować raportu kredytowego. To może pomóc znacznie szybciej złapać kradzieży tożsamości i chronić swój wynik kredytowej.

19. oddać

Ważne jest, aby oddać w jakiś sposób. Może to oznaczać, czyniąc charytatywne datki do przyczyn, które obsługują. Inną opcją jest ochotnika do lokalnej organizacji.

Bilans 20. Find

Wreszcie, ważne jest, aby znaleźć równowagę między pracą, zapisywanie i korzystających z życia. Ważne jest, aby wziąć czas, aby regularnie odpocząć, i upewnić się, że są oszczędności wystarczająco swojego dochodu, aby być wygodne. Jest to trudne do rozwijania umiejętności, ale niezbędna, jeśli chcemy być szczęśliwi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.