3 Nejčastější online obchodní modely

Home » Online Business » 3 Nejčastější online obchodní modely

 3 Nejčastější online obchodní modely

Řekněme, že uděláte nejúžasnější špagety omáčku a vaši přátelé vám říct, že byste měli proměnit v podnikání. Jaký obchodní model budete používat?

„No,“ řeknete, „Udělám výrobek a prodat ho.“ To je jednou z možností, ale rozhodně ne jediný.

Udělejte si čas, aby zvážila co nejlepší obchodní model pro svůj nový nápad a budete výrazně zvýšit své šance na úspěch.

Jaký je váš obchodní model?

Existují tři základní obchodní modely pro on-line podnikání.

  1. Prodat fyzický produkt.
  2. Prodat službu.
  3. Prodávají digitální informační produkt.

Dalším zdrojem příjmů, který vám umožní získat dodatečné příjmy bez ohledu na to, jaký model jste se rozhodli jít s, je affiliate marketing.

Pojďme se podívat na každý z těchto modelů podrobněji.

Prodávat fyzické produkty online

Prodat fyzický produkt: Jedná se pravděpodobně o první model, který přichází na mysl. Vytvořte doručit, fyzický produkt a prodávat on-line. Mohlo by to být prodávány prostřednictvím své vlastní e-commerce průčelí, aukční web, nebo můžete prodávat své produkty na stránkách třetích stran, jako je Amazon.com.

Výhody pro prodávat fyzické produkty on-line: Ve srovnání s prodejem z fyzického umístění, existuje několik výhod prodávat své zboží on-line. Za prvé, mohou zákazníci vyzkoušet svou produktovou nabídku, aniž by museli jít do fyzického umístění (pokud máte dokonce jeden). Zákazníci si vidět všechny možnosti, včetně věcí, jako hodnocení zákazníků, seznamy složky a související recepty nebo použití.

Videa a fotografie z vašeho produktu v použití a FAQ sekcí může poskytnout zákazníkům více informací, než by kdy v cihel a malty obchodě.

Nevýhody k prodeji fyzických produktů on-line : Musíte se skutečně něco udělat. A sklad za to. Pak je odeslat. Fyzikální zboží může zkazit a jsou časově náročné na výrobu, zásob a loď.

A pak jsou tu opět. S fyzického zboží, řízení zásob je výzva. Uděláte-li příliš mnoho, a to kazí, ztratíte. Uděláte-li příliš málo a spustit je vyprodán, ztratíte potenciální tržby a možná i klientům, kteří budou hledat jinde pro více spolehlivé dodávky.

Poznámka: Další způsob, jak prodávat fyzické produkty on-line, aniž by se museli obtěžovat s nutnosti vytvářet produkty, zvládnout dopravu, atd., Je začít online pokles lodní dopravy.

Prodejní služby Online

Prodávat služby: Služby jsou ideální pro online prodeje. Existují dva základní způsoby, jak služby jsou prodávány online.

  1. Místo jako prodejní nástroj: Offline podnikání používat jejich web jako prodejní nástroj poskytovaných služeb v režimu offline. Mnoho režimu offline podniky používají internet jako prodejní nástroj pro jejich služby. Jejich stránky slouží spíše jako firemní brožury než výkladní skříň. Můžete najít (a kvalifikovat) tesař zubaře nebo maséra vše prostřednictvím svých on-line přítomnost. Jediná věc, kterou mají společné to, že jste fyzicky přijímat všechny tyto služby. To je skvělý způsob pro generování a kvalifikace vede pro podnikání na bázi služeb.
  2. Místo jako Storefront: Služby jsou prodávány (a dodáno) on-line: Příklady těchto služeb zahrnují web marketing, cestování a zábavu. Všechny tyto položky jsou prodávány a dodávány prostřednictvím serveru dodavatelů. Výhody tohoto modelu je, že zákazníci mohou získat okamžité uspokojení tím, že přímý prodej on-line, spíše než by museli čekat mluvit s někým, nebo domluvit schůzku.

Výhody pro prodej služeb on-line: To může být mnohem levnější zachytit potenciální zákazníky a zákazníky přes dobře postavený a na trh internetové stránky, než prostřednictvím tradičních metod v režimu offline. Zákazníci získají spoustu informací o vašem produktu a nemusíte cestovat vyzkoušet své možnosti. Dobře postavené weby s velkým množstvím obsahu budou překonají slabší konkurenty pokaždé. Bez ohledu na to, zda používáte brožuru nebo průčelí platformu, tento obchodní model je rychlejší a jednodušší instalace než jeden prodávat fyzické zboží.

Nevýhody  k prodeji služby on-line : Existuje vysoká úroveň hospodářské soutěže – zejména pro konkrétní klíčová slova. Pokud jste instalatér v Seattlu, můžete mít pevný čas žebříčku pro klíčové slovo „Seattle instalatéra“. Vyhledávání Google obsluhuje více než 2,5 milionu výsledky. Z tohoto důvodu, budete muset vzít v úvahu agresivní obsah marketingového plánu.

 Protože ty obecně nemají šanci na vytvoření vztahu in-osoba se svým zákazníkem, poutavý blog s videi, hraje důležitou roli v tomto obchodním modelu.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak podpořit podnikání na bázi služby je pomocí Facebook reklamy. Můžete cílit na publikum podle geografické polohy, demografických údajů a cílených zájmů stejně. A dobrá zpráva je, že ve srovnání s jinými reklamní média, Facebook je stále relativně levná a efektivní z hlediska nákladů pro malé a střední podniky.

Prodávat informační produkty online

Prodat informačních produktů:  Vydělávání peněz on-line prodejem informačních produktů je obchodní model volby životního stylu podnikatelů a internet marketingu. Když prodáváte produkty nebo služby překážkou často vyvíjí. Vlastníci firem často hit úroveň prodeje, které nemohou růst nad aniž by se změnila svůj obchodní – najímat více zaměstnanců, koupi více vybavení, apod informačních produktů, nemáte problémy tradičních podniků jako režie, inventář, zaměstnanci , protože se omezují na jednom místě, atd.

Výrobky jsou téměř výhradně elektronicky a automaticky. Platby a fakturace je automaticky nastavena nákupního košíku a platební brány. Můžete zpracovávat jednu objednávku za den stejně snadno jako jeden tisíc transakcí.

prodej Informace o výrobku lze rozdělit do dvou kategorií.

  1. Stahovatelný Materiál: Nejčastější stažení materiál je ebook. Pohybují se v ceně kdekoli od $ 3,99 až $ od 49,00 a nahoru. Ostatní ke stažení materiál může zahrnovat audio (MP3), video (MP4) a listy. Vyššími cenami kurzů často obsahují kombinaci PDF a audio / video souborů. Protože tyto produkty jsou dodávány digitálně a nejsou tam žádné náklady spojené se dostanete velmi vysoké ziskové marže na tyto typy výrobků.
  2. Členství stránky: Ty se pohybují od on-line přístupu do novin / časopisu do plnohodnotné tréninkové stránky s videem, zvukem a interaktivními fór všude za členskou brány. Ty často účtovat měsíční nebo roční členské příspěvky. Někdy jsou nastaveny automaticky dodávat určité množství obsahu každého nového člena – stejně jako lekce kurzu – po určenou dobu. Cílem této metody „kapačka“ je, aby se zabránilo ohromující nové účastníky s příliš mnoho obsahu, a aby jim platit za delší časové období. Mít členství stránky, kde jsou členové nabitý měsíc je dobrý způsob, jak získat stabilní, opakující se příjmy do svého on-line obchodu.

Výhody pro prodej informačních produktů on-line: Mnohé z těchto online prodejců služeb poskytovat průběžnou informaci, což znamená opakující fakturační model. S měsíčním nebo ročním vyúčtování, budete potřebovat mnohem menší počet klientů, aby byla úspěšná. Tento obchodní model vyžaduje velmi málo času na údržbu, když je vlastně vytvořen produkt. Vzhledem k škálovatelného modelu můžete snadno zvládnout velké množství nákupu klientů, aniž by zasáhla typické zúžení, který je běžný v podnicích produktů a služeb.

Nevýhody  k prodeji informačních produktů on-line : Informační dodavatelé zápasí s dopravní skutečnou hodnotu jejich materiálu. S tolik zdarma informace není k dispozici on-line, to je výzvou pro někoho přesvědčit, aby vám platit za obsah. Také digitální obsah je snadno kopírovat a krást. Budete muset přemýšlet o tom, jak chránit svůj obsah – a jak zacházet s krádež ní.

Tip pro prodej elektronických informací

Lidé nejsou ochotni platit za pouhých jakékoliv staré informace. Nejčastěji se tento materiál musí řešit aktuální, dokud nebude problém . Myslím, podél „jak“ vedení. Pokud víte, jak splnit nelehký úkol, nebo matoucí, možná by to mohl být dobrým základem pro informační produkt. Nemyslete si, že lidé budou platit za informace, které se podobá typické blog post. Ujistěte se, že je úplný a že řeší skutečný problém.

Skutečným klíčem k úspěšné s prodejem informačních produktů on-line je možnost psát velmi dobrý a přesvědčivý webové stránky kopie. Zvládnutí copywriting je číslo jedna věc, kterou musíte být úspěšný prodávat informačních produktů on-line (samozřejmě to může pomoci s jakýmkoliv typem obchodu a marketingu, stejně).

Co Každý online podnikání potřebuje

Bez ohledu na obchodní model si vyberete, budete potřebovat obsahu marketingové strategie. Bez obsahu pevných látek na svém webu, nikdy přitahovat provoz z vyhledávače, nebo dát své vyhlídky důvod se vrátit na své webové stránky. A potenciální zákazníci nebudou mít informace, které potřebují, aby se informované nákupu – tak pravděpodobně nebude mít jeden vůbec.

Měli byste také zvážit realizaci marketingové strategie e-mail do svého podnikání zachytit informace lidé navštíví vaše webové stránky a sledovat s nimi, jak zvýšit své počáteční a opakované prodeje.

Jaký Online obchodní model si vyberete?

Takže zpět do své chutné špagety recept. Jaký obchodní model si vybrat?

Prodávat fyzický produkt: Váš delicious špagety omáčka by mohly být vyráběny v objemu, balený, pozdržen a odeslány do milovníky těstovin po celém světě. Můžete nabídnout různé velikosti lahví (jednotlivec, rodina, strana), příchutě (masitý, kořeněný, organické) a stylů (pouze omáčku, s nudlemi, suchá směs koření). Budete muset buď založit továrnu nebo outsourcovat výrobu. Ať tak či onak, je to drahé. Budete se muset vzít v úvahu: platební bránu, pokles přepravce, výrobu, pohledávky a výnosy.

Prodejní servis: Váš speciální recept by mohl být základem pro italského stylu cateringové společnosti. Použití brožuru stylizovaný webové stránky by mohly trhu vašeho stravování podnikání. Nebo byste mohli nabídnout in-house školení restaurací. Možná byste mohli nabídnout individuální trénovat k jednotlivcům, kteří se chtějí naučit vařit autentické a chutné špagety jídlo. Nastavení času a investice bude pravděpodobně méně komplikované a méně nákladné než se skutečným fyzickým výrobkem. Mělo by to být jednodušší odlišit svou nabídku tím, že prodává službu.

Prodávat informační produkt: Toto je pravděpodobně (tedy i nejméně stresující) varianta nejméně komplikovaný. Dalo by se napsat jednoduchý ebook učit proces a suroviny ve svém slavném receptu. Nebo byste mohli proměnit tuto plnohodnotné vaření členství místě s kompletní videa a členů. Váš obsah může růst jako vaše členství dělá.

A kdo říká, že nemůžete dělat všechny tři obchodní modely, které mají špagety omáčku založenou fyzický produkt, služba, a informace o výrobcích říše?

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.