5 תיקי הכנסת פרישה – Pros and Cons של 5 גישות שונות הכנסת הפרישה

Home » Retirement » 5 תיקי הכנסת פרישה – Pros and Cons של 5 גישות שונות הכנסת הפרישה

5 תיקי הכנסת פרישה - Pros and Cons של 5 גישות שונות הכנסת הפרישה

ישנן מספר דרכים כדי ליישר השקעות בצורה כזאת כדי לייצר תזרים הכנסה או במזומן תצטרך ב פרישה. בחירת הטוב ביותר יכולה להיות מבלבלת, אבל באמת אין שום ברירה אחת מושלמת. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלה ואת התאמתה יכול לסמוך על הנסיבות האישיות שלכם. אבל חמש גישות עמדו במבחן עבור גימלאים רבים.

אחריות על התוצאה

אם אתה רוצה להיות מסוגל לסמוך על תוצאה מסוימת פרישה, אתה יכול לקבל את זה, אבל זה כנראה יעלה קצת יותר מאשר אסטרטגיה שמגיעה עם פחות של ערבות.

יצירת תוצאה מסוימת פירושו באמצעות השקעות בטוחות רק כדי לממן צרכי הכנסת פרישה שלך. אתה יכול להשתמש סולם אג”ח, כלומר היית קונה אג”ח כי יבשיל באותה שנה עבור כל שנה של פרישה. היית מבלה הן קרן וריבית בשנת הקשר התבגר.

יש בגישה זו וריאציות רבות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש מלווה קצר מועד אשר משלם שום עניין עד לפדיון. היית קונה אותם במחיר מוזל ולקבל את כל העניין ולחזור הקרן שלך כשהם בוגרים. אתה יכול להשתמש בניירות ערך מוגנים אינפלציה אוצרת או אפילו תקליטורים עבור אותה התוצאה, או שאתה יכול להבטיח את התוצאה עם שימוש קצבאות.

יתרונות של גישה זו כוללים:

 • תוצאה ודאית
 • מתח נמוך
 • תחזוקה נמוכה

חסרונות מסוימים כוללים:

 • הכנסה לא יכולה להיות אינפלציה-מותאם
 • פחות גמישות
 • אתה מבלה כבטוח השקעות עיקריות להבשיל או להשתמש עיקרי לרכישת קצבאות כך אסטרטגיה זו אינה לעזוב כמה שיותר עבור היורשים שלך
 • זה יכול לדרוש יותר הון ממה גישות אחרות

השקעות רבות כי מובטחים הם גם פחות נוזליות. מה קורה אם אחד מבני הזוג עובר צעיר, או אם אתה רוצה לבזבז על חופשה של פעם בחיים עקב אירוע בריאותי סכנת חיים? שים לב כי תוצאות מסוימות יכולות לנעול את ההון שלך, מה שהופך אותו קשה לשנות כיוון כמו בחיים קורים.

התשואה הכוללת

עם תיק תשואה הכוללת, אתה משקיע על ידי ביצוע גישה מגוונת עם תשואה לטווח ארוכה צפויה המבוססת על היחס שלך במניות לאג”ח. שימוש חוזר היסטורי כמו פרוקסי, אתה יכול להגדיר ציפיות לגבי תשואות עתיד עם פורטפוליו של קרנות מניות ואג”ח מדד.

מניות היסטורית יש בממוצע כ 9 אחוזים, כפי שהיא נמדדת על ידי מדד ה- S & P 500. אג”ח יש בממוצע כ 8 אחוזים, כפי שנמדד על ידי מדד בונד צבירה ברקליס בארה”ב. שימוש בגישה תיק המסורתית עם הקצאה של 60 מניות אחוז ו 40 אחוז אג”ח יתנו לך להגדיר לטווח ארוך במחיר ברוטו של ציפיות התשואה על 8.2 אחוזים. כי תוצאות תשואה של נטו 7 אחוזים מהדמים מוערכים שאמורה לרוץ על 1.5 אחוזים לשנה

אם אתה מצפה תיק ההשקעות שלך סכום ממוצע תשואת 7 אחוזים, ייתכן מעריך כי אתה יכול למשוך 5 אחוזים בשנה ולהמשיך לצפות בתיק שלך לגדול. אתה תיסוג 5 אחוזים משווי תיק החל מדי שנה גם אם החשבון לא מרוויח 5 אחוזים בשנה.

אתה יכול לצפות חודשי, רבעוני, ואת התנודתיות השנתית, כך שיהיו פעמים שבהן ההשקעות שלך היו שווים פחות ממה שהם היו לפני שנה. אבל התנודתיות הזו היא חלק מהתכנית אם אתה משקיע על בסיס תשואה צפויה לטווח ארוך.

אם התיק תחת מבצע חזרת היעד שלה במשך תקופה ארוכה של זמן, היית צריך להתחיל לגבות פחות.

יתרונות של גישה זו כוללים:

 • אסטרטגיה זו עבדה היסטורית אם להישאר עם תוכנית ממושמע
 • גמישות-אתה יכול להתאים את משיכות הכספים או להקדיש המנהלת במידת הצורך
 • דורש פחות הון אם התשואה הצפויה שלך היא גבוהה יותר מאשר זה יהיה באמצעות גישת תוצאה מובטחת

חסרונות מסוימים כוללים:

 • אין שום ערובה כי גישה זו תספק התשואה הצפויה שלך
 • ייתכן שתצטרכו לוותר מעלה את האינפלציה או להפחית משיכות
 • דורש יותר לניהול מאשר כמה גישות אחרות

ריבית בלבד

אנשים רבים חושבים כי תכנית פרישת ההכנסה שלהם צריכה כרוך לחיות את הריבית כי השקעותיהן ליצור, אבל זה יכול להיות קשה בסביבת ריבית נמוכה.

אם תקליטור משלם רק 2 עד 3 אחוזים, אתה יכול לראות את ההכנסות כי ירידה בנכס מ 6000 $ לשנה עד 2000 $ לשנה אם היה לך 100,000 $ השקיעו.

השקעות תחתונות נושאות ריבית הסיכון כוללות תקליטורים, אגחים ממשלתיים, כפול בעלות דירוג A או אג”ח קונצרניות גבוה ועירוני, ומניות לשלם דיבידנד בלו צ’יפ.

אם לנטוש השקעות נושאות ריבית חסרת סיכון נמוך יותר עבור השקעות תשואה גבוהה יותר, אז אתה מפעיל את הסיכון כי הדיבידנד עשוי להיות מופחת. זה מייד יוביל לירידה בשווי קרן הה המניבה, וזה יכול לקרות פתאום, משאיר אותך קצת זמן לתכנן.

יתרונות של גישה זו כוללים:

 • המנהל נשאר ללא פגע אם השקעות בטוחות משמשות
 • עלול להניב תשואה ראשונית גבוהה יותר מאשר גישות אחרות

חסרונות מסוימים כוללים:

 • ההכנסה שקיבל יכול להשתנות
 • דורש ידע של ניירות הערך הבסיסיים ואת הגורמים המשפיעים על סכום ההכנסה שהם משלמים החוצה
 • מנהל יכול להשתנות בהתאם לסוג של השקעות שנבחרו

פילוח זמן

גישה זו כרוכה בבחירת השקעות המבוססות על הנקודה בזמן שבה תצטרך אותם. לפעמים זה מכונה גישה בנהיגה מטורפת.

השקעות בסיכון נמוכות משמשות עבור כסף אתה עשוי להזדקק בפרישת חמש השנים הראשונות. ניתן לקחת מעט סיכונים יותר עם השקעות תצטרכו במשך שנתי שש עד 10, והשקעות מסוכנות משמשות רק עבור החלק של תיק ההשקעות שלך, כי אתה לא צופה צורך עד שנת 11 ומעבר.

יתרונות של גישה זו כוללים:

 • השקעות מותאמות לתפקיד שהם מיועדים לעשות
 • זה פסיכולוגי מספק. אתה יודע שאתה לא צריך השקעות בסיכון גבוה בקרוב ולכן כל התנודתיות תפריע לך פחות

חסרונות מסוימים כוללים:

 • אין שום ערובה כי ההשקעות בסיכון הגבוהות תשגנה את התשואה הנדרשת מעל פרק הזמן המיועד שלהם
 • אתה חייב להחליט מתי למכור השקעות בסיכון גבוהות ומלאו פלחי זמן כהונתך קצרים כמו חלק המשמש

גישת Combo

היית בוחר אסטרטגית מן האפשרויות האחרות האלה אם אתה משתמש בגישה משולבת. אפשר להשתמש בקטע הקרן וריבית מהשקעות בטוחות עבור 10 השנים הראשונות, אשר יהיה שילוב של “ערבות התוצאה” ו “זמן הפילוח.” אז אתה תשקיע כסף לטווח ארוך בתוך “תיק תשואה כוללת.” אם הריבית עולה בשלב כלשהו בעתיד, ייתכן לעבור תקליטורים אג”ח ממשלתיות ולחיות את הריבית.

כל הגישות הללו לעבוד, אבל לוודא שאתה מבין את האחד שבחרת ולהיות מוכן להישאר עם זה. זה גם עוזר להם הנחיות מוגדרות מראש לגבי מה התנאים המצדיקים שינוי.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.