5 Finančné ciele Musíte sa dostať pred 30

Home » Finance » 5 Finančné ciele Musíte sa dostať pred 30

 5 Finančné ciele Musíte sa dostať pred 30

Keď ste vo svojich 20. rokoch, si prejsť mnohými zmenami. Budete vyštudovať vysokú školu a začať svoju prvú prácu. Môžete presunúť na druhú prácu a prácu si cestu až na kariérnom rebríčku. Môžete sa vrátiť k postgraduálnemu štúdiu získať magisterský titul. Môžete vydať a založiť rodinu. Je ťažké stanoviť míľniky pre toto desaťročie, pretože ľudia majú rôzne profesijné a životné dráhu. Avšak, týchto päť cieľov prínosom pre vás bez ohľadu na to, ktorým smerom sa vziať, či už ste vydatá alebo slobodná. Ak si tieto kroky a dodržiavanie finančného plánu, budete na ceste k bytiu finančne úspešnej po celý život.

1. dostať z dlhov

Aj keď nemusí byť schopný splatiť celý zostatok študentské pôžičky v čase, keď ste 30, mali by ste prijať potrebné opatrenia, aby v blízkosti nerobí. Môžete tiež vymazať nejaké dlhy z kreditných kariet, ktoré wracked až v škole, a začať šetriť a plánovanie, takže sa nemusíte si požičať peniaze na zaplatenie ďalšie auto. Keď sa vám podarí váš dlh dobre a zaplatiť ho, to otvára dvere pre ďalšie kroky vo svojom živote, rovnako ako vlastný domov. Urobte si čas teraz nastaviť platobný dlhu plán, takže sa môžete dostať z dlhov. Ak máte veľké platby študentské pôžičky, pozrite sa na jednu z možností, ktoré vám pomôžu mať niektoré alebo všetky svoje študentské pôžičky odpustené.

2. Uložiť pre odchod do dôchodku

Počnúc svoje prvé zamestnanie, mali by ste začať úsporu 15 percent svojho príjmu pre odchod do dôchodku. Ak ste to s svoje prvé zamestnanie, nebude chýbať peniaze, pretože ste práve začínate s vašou rozpočet. Ak sa vydáte späť do školy a prestať pracovať, zatiaľ čo vy sa zúčastňuje, budú peniaze na váš účet pre odobratie neustále rastú, a môžete začať znovu prispievať Po obdržaní magisterský titul. Ustanovujúce tento zvyk a robiť to priorita znamená, že nebudete musieť starať o odchode do dôchodku, ako si s pribúdajúcim vekom.

3. Ak nie je na zálohu na domáce

Zálohu pre domov uľahčuje nárok na hypotéku. Tiež vám dáva väčšiu kúpnu silu nájsť správny dom v susedstve, ktoré chcete. V závislosti na vašich životných možností, môžete si kúpiť svoj prvý domov v 20s, alebo môžete počkať, až sa chystáte 30. Záleží na situácii, jedno alebo ženatý a výbere povolania. Avšak, šetrí tieto peniaze vám pomôže byť pripravení, až príde čas.

4. Zameranie na vašu kariéru

To je skvelý čas vytvoriť solídny kariéru. Urobte si čas na vytvorenie pevného profesionálnej sieť a zvážiť všetky možnosti, ktoré sú vám k dispozícii. 20s sú skvelý čas, aby preskúmala rôzne možnosti. Ak ste jediný, môžete presunúť do rôznych miest venovať svoju vysnívanú prácu, a tiež môžete naozaj sústrediť na vytvorenie dobrej povesti. To vám môže pomôcť, ak ste sa rozhodli začať pracovať ako konzultant na voľnej nohe, alebo ako vaša rodina situácia zmení v budúcnosti.

5. vytvoriť silné finančné návyky

Urobte si čas, ktorý ste vo svojej 20s nadviazať dobré finančné návyky. To znamená, že správa vašej kreditnej dobre a stanovenie prípadné chyby, ako sú oneskorené platby, ktoré ste vykonali v minulosti. Znamená to, že vytváranie a následné svojho rozpočtu každý mesiac. To tiež znamená, že sa zriaďuje dobrý núdzový fond, ktorý zvládne veci, ako prekvapenie prepúšťací alebo náhlym ochorením. Ak máte stanovená tieto zvyky, to bude ľahšie udržať v pohybe vpred, ako život dostane zložitejšie s deťmi, vzťahov alebo iných profesijných pohybov.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.