5 Finanční cíle Musíte se dostat před 30

Home » Finance » 5 Finanční cíle Musíte se dostat před 30

 5 Finanční cíle Musíte se dostat před 30

Když jste ve svých 20. letech, si projít mnoha změnami. Budete vystudovat vysokou školu a začít svou první práci. Můžete přesunout na druhou práci a práci si cestu až na kariérním žebříčku. Můžete se vrátit k postgraduálnímu studiu získat magisterský titul. Můžete vdát a založit rodinu. Je obtížné stanovit milníky pro toto desetiletí, protože lidé mají různé profesní a životní dráhu. Nicméně, těchto pět cílů přínosem pro vás bez ohledu na to, kterým směrem se vzít, ať už jste vdaná nebo svobodná. Pokud si tyto kroky a dodržování finančního plánu, budete na cestě k bytí finančně úspěšné po celý život.

1. dostat z dluhů

I když nemusí být schopen splatit celý zůstatek studentské půjčky v době, kdy jste 30, měli byste přijmout nezbytná opatření, aby v blízkosti nedělá. Můžete také vymazat nějaké dluhy z kreditních karet, které wracked až ve škole, a začít šetřit a plánování, takže se nemusíte si půjčit peníze na zaplacení další auto. Když se vám podaří váš dluh dobře a zaplatit ho, to otevírá dveře pro další kroky ve svém životě, stejně jako vlastní domov. Udělejte si čas nyní nastavit platební dluhu plán, takže se můžete dostat z dluhů. Pokud máte velké platby studentské půjčky, podívejte se na jednu z možností, které vám pomohou mít některé nebo všechny své studentské půjčky odpuštěno.

2. Uložit pro odchod do důchodu

Počínaje své první zaměstnání, měli byste začít úsporu 15 procent svého příjmu pro odchod do důchodu. Pokud jste to s své první zaměstnání, nebude chybět peníze, protože jste právě začínáte s vaší rozpočet. Pokud se vydáte zpět do školy a přestat pracovat, zatímco vy se účastní, budou peníze na váš účet pro odebrání neustále rostou, a můžete začít znovu přispívat Po obdržení magisterský titul. Kterým se stanoví tento zvyk a dělat to priorita znamená, že nebudete muset starat o odchodu do důchodu, jak si s přibývajícím věkem.

3. Není-li na zálohu na domácí

Zálohu pro domov usnadňuje nárok na hypotéku. Také vám dává větší kupní sílu najít správný dům v sousedství, které chcete. V závislosti na vašich životních možností, můžete si koupit svůj první domov v 20s, nebo můžete počkat, až se chystáte 30. Záleží na situaci, jedno nebo ženatý a výběru povolání. Nicméně, šetří tyto peníze vám pomůže být připraveni, až přijde čas.

4. Zaměření na vaši kariéru

To je skvělý čas vytvořit solidní kariéru. Udělejte si čas na vytvoření pevného profesionální síť a zvážit všechny možnosti, které jsou vám k dispozici. 20s jsou skvělý čas, aby prozkoumala různé možnosti. Pokud jste jediný, můžete přesunout do různých měst věnovat svou vysněnou práci, a také můžete opravdu soustředit na vytvoření dobré pověsti. To vám může pomoci, pokud jste se rozhodli začít pracovat jako konzultant na volné noze, nebo jako vaše rodina situace změní v budoucnu.

5. vytvořit silné finanční návyky

Udělejte si čas, který jste ve své 20s navázat dobré finanční návyky. To znamená, že správa vaší kreditní dobře a stanovení případné chyby, jako jsou opožděné platby, které jste provedli v minulosti. Znamená to, že vytváření a následné svého rozpočtu každý měsíc. To také znamená, že se zřizuje dobrý nouzový fond, který zvládne věci, jako překvapení propouštěcí nebo náhlým onemocněním. Máte-li stanovena tyto zvyky, to bude snazší udržet v pohybu vpřed, jako život dostane složitější s dětmi, vztahů nebo jiných profesních pohybů.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.