5 nepohodlné pravdy o realitnej kancelárie

Home » Real Estate » 5 nepohodlné pravdy o realitnej kancelárie

5 nepohodlné pravdy o realitnej kancelárie

Agenti môžu byť pomoc – alebo prekážku – v nákupné a predajné cesty. Tu sú niektoré veci, ktoré by ste mali vedieť, než si najať jeden.

Nákup alebo predaj domov, je pravdepodobné, že najväčšie finančné transakcie budete niekedy kompletný. Realitný agenti môže vás celým procesom, ale najať ten zlý, a tie by mohli strácať drahocenný čas a peniaze.

Rovnako ako u iných profesií, existujú prvotriednych realitných agentov, ktorí robia veci, ktoré knihy a nevýrazné tí, ktorí rezať zákruty. Aby sa zabránilo zlé skúsenosti, budete musieť urobiť nejaký výskum a opýtajte sa veľa otázok.

Naučiť tieto lekcie teraz, ktoré vám pomôžu lepšie sa rozhodovať neskôr.

1. Oni niekedy pracovať pre obe strany

V niektorých štátoch, rovnaké realitný agent môže reprezentovať ako kupujúci a predávajúci v transakcii. Hovorí sa tomu dvojaký zastúpenie, a zároveň to môže urýchliť tým, že kupujúci a predávajúci komunikovať s rovnakým prostriedkom, ale tiež môže pozvať vážne konflikty záujmov. Premýšľajte o tom: Kupujúci a predávajúci zriedka majú rovnaké ciele pre riešenie, tak ako môže jeden agent to, čo je pre oboch najlepšie?

Keď sa prezradí dvojaký zastúpenie, v súlade so zákonom, agenti by mali starostlivo vysvetliť, čo budete prepadá súhlasil s ňou, hovorí Richard Harty, exkluzívny kupujúceho agenta a spolumajiteľ Harty Realty Group v Highland Park, Illinois.

Ak ste nepýtajte a nečestný prostriedok nehovorí, môžete nevedomky vzdať nedelenú vernosť svojho agenta a očakávania, že budú poukázať na problémy s nehnuteľností alebo zmluvy – obe veľké dôvody pre kupujúci a predávajúci k sebe majú ich vlastné prostriedok na prvom mieste.

2. Oni nevedia, čo váš dom stojí

Činidlá typicky sa pozrieť na nedávne predaja obdobných domov a dá vám svoj názor na hodnotu vášho domova na základe skúseností, ale to samo o sebe by nemala rozhodovať svoju požadovanú cenu.

Prefíkaný prostriedok mohol preháňať hodnotu, ak si myslia, že to bude presvedčiť majiteľ domu podpísať dohodu o výpis, alebo zámerne, ak si myslia, že to znamená, že rýchly predaj, hovorí Doug Miller, realitné právnik v oblasti Minneapolis a výkonný riaditeľ Consumer zástancovia v americkom Real Estate, národné neziskové organizácie.

Profesionálny odhadca nehnuteľností môže poskytnúť čo najpresnejší odhad domáceho hodnoty . Hoci sa to môže stať okolo $ 300 alebo $ 400, získanie ocenení, než si dať svoj dom na trhu vám môže pomôcť stanoviť realistický cenu.

3. Ich provízie dohodou

Výpis látky môžu očakávať, že budete akceptovať ich províziu – obvykle cca 6% z kúpnej ceny – bez otázok, ale rozhodne nemusíte. Hoci to môže byť nepríjemné, vyjednávanie sadzby provízie je úplne vo svojich právach, a mali by ste prediskutovať pred podpisom akejkoľvek zmluvy. Začnite tým, že žiada konkrétne otázky o tom, koľko pôjde priamo do svojho agenta a úroveň služieb, môžete očakávať, že výmenou za spomínané komisie.

Pri vyjednávaní, to je dôležité vedieť, že výpis agenti typicky rozdeliť komisiu agenta kupujúceho. Každý z nich môže mať zaplatiť časť výslednej komisii k ich maklérskej firmy rovnako.

4. Sú úplne istý deň otvorených dverí pomôže

Hoci niektorí výpis agenti tvrdia, dni otvorených dverí, sú životne dôležité, štatistiky hovoria niečo iné: V roku 2017, iba 7% kupujúcich našiel svoj nový domov na deň otvorených dverí alebo z dvore znamení, podľa Národnej asociácie realitných kancelárií (NAR) prieskumu.

Kupci, ktorí naplánovať predstavenia sú takmer vždy finančne preverení, Bill Gasset, realitné kancelárie RE / MAX výkonného realít v Hopkinton, Massachusetts, povedal v e-maile. Otvorených dverí nakupujúci, na druhú stranu, ešte nemusí byť predbežne od veriteľa.

A potom je tu bezpečnostné hľadisko. Väčšina predajcov nikdy premýšľať o tom, že niekto môže prísť do dverí deň otvorených dverí, povedal Gasset. “Najhoršie Nevýhodou otvorených dverí je krádež.”

Nakoniec voľba mať deň otvorených dverí je na vás sám. Posúdiť riziko proti odmien informáciu skôr, než sa rozhodnete.

Navštevujú otvorených dverí ako kupujúceho je dobrý spôsob, ako dostať zviazaná do duálny agentúry, vďaka politike NAR o “kupliarstva príčinu,” hovorí Miller – v skutočnosti, kto spôsobil , aby ste obstarať domov. Toto pravidlo hovorí, že agent, ktorý ťa prvýkrát zavádza do svojho budúceho domova má nárok na plnú províziu.

Ak zobrazenie otvorených dverí a rozhodnú sa urobiť ponuku, výpis agent môže vziať úver za Váš záujem. “Bez akéhokoľvek varovania pre vás, ktorý ste práve prepadá vaše právo najať si vlastný prostriedok a vyjednať svoju odmenu,” hovorí Miller. Vyhnúť sa prejsť tejto pomyselnej línie tým, že je opatrný o tom, ako jednať s otvoreným dome agenta. Neposkytujú svoje meno, podpísať nejakú dokumentáciu, alebo diskutovať svoj názor domu s výpis agenta, ak je to potrebné, hovorí Miller. Ak sa vám páči otvorených dverí, odísť a nájsť agenta kupujúceho, ktorý vám pomôže urobiť ponuku.

5. Ich poskytovatelia služieb nie sú vždy najlepší

Domáce inšpektor, realitné právnik, názov spoločnosti alebo iný poskytovateľ služieb navrhol svojho agenta nie je vždy najlepší alebo najlacnejší variant. Ich odporúčaná poskytovateľ môže byť známy, alebo v niektorých prípadoch ochotný poskytnúť agenta s podnetom k tomuto odporúčaniu.

Spotrebitelia by mali rozhovor niekoľko potenciálnych poskytovateľov a aby ich vlastné rozhodnutie o tom, na koho sa prenajať, hovorí Harty.

Vyberte si realitný agent starostlivo

Aby nedošlo k práci s nesprávnym činidlom, nemajú najať prvý, kto hovoríte, a to aj v prípade, že sú “priateľ priateľa.” Take tieto kroky, aby situáciu pod kontrolou od samého počiatku.

Dotazník niekoľkých realitných kancelárií. Opýtajte sa každého uchádzača, ako plánujú pomôže kúpiť alebo predať za najlepšiu možnú cenu. Vždy požiadať o referencie, pozrite sa na zoznam svojich nedávnych transakcií a opýtajte sa, či sú ochotní vyjednávať svoju províziu.

Najať pre presné zručnosti, ktoré potrebujú. Aj napriek tomu, že sú schopní robiť ako nákupné a predajné strany transakcie, mnoho agentov špecializujú na jednej či druhej strane. Slúži k svojmu prospechu. Ak kupujete, nájsť kupujúceho agent, ktorý bude mať čas, aby vám pomôže nájsť presne to, čo hľadáte. Ak predávate, pozrite sa na výpis agenta, ktorý má za sebou históriu načítanie dobrú cenu a zapínanie na harmonogramu.

Získať realitné právnik zapojený. I keď nie vždy vyžaduje štátne právo, ktoré majú nezávislé preskúmanie právnik všetky dohody alebo zmluvy môže byť chytrý ťah. Na rozdiel od agentov, môže realitné právnici legálne poskytujú rady ohľadne všetkých častí kúpnej zmluvy, hovorí Miller.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.